Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2024 r., 170 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dęblinie, w dniu 9 stycznia 2024 r., odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom i wyróżnionym w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej (2023-2024).

 

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci, młodzieży i osób dorosłych ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych, w tym działań ratowniczo-gaśniczych, edukacją w zakresie ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwem ekologii, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz propagowaniem pozytywnych postaw społecznych, a także rozwój indywidualnych uzdolnień plastycznych.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Kultura, dodano: 21-01-2024 10:25, odsłon: 806)

Bal Studniówkowy to jedno z tych wydarzeń, które na zawsze pozostaje w pamięci, a towarzyszy mu niezwykła i uroczysta atmosfera. To czas, który zapowiada, że niespełna sto dni dzieli maturzystów od egzaminu maturalnego, najważniejszego egzaminu w życiu człowieka.

 

Tegoroczni maturzyści klas 5tke i 5tli o godzinie 18:00 zainaugurowali tegoroczną studniówkę 2024, która odbyła się na sali bankietowej Wisełka w Stężycy. Następnie głos zabrał dyrektor Artur Misiak, który dokonał uroczystego otwarcia studniówki i życzył uczniom udanej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Wreszcie nastąpił moment, na który czekali maturzyści, dyrekcja szkoły, zaproszeni goście: Monika Kośmińska- wicestarosta Powiatu Ryckiego, Andrzej Matysiewicz- dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie, Krystyna Gowin- Naczelnik Sekcji Eksploatacji w Dęblinie, Jolanta Kiebzak- długoletnia dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie oraz Aneta Jaworska- przewodnicząca Rady Rodziców oraz rodzice.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, ZSZ nr 1 Dęblin, dodano: 21-01-2024 10:15, odsłon: 478)

W wigilię 161. rocznicy wybuchu powstania narodowego przeciwko Imperium Rosyjskiemu – 22 stycznia 1863 r., Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Towarzystwo Przyjaciół Ryk, Towarzystwo Przyjaciół Stężycy, Koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej im. Majora Mariana Bernaciaka „Orlika”, Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej, Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie organizuje „Dęblińskie obchody 161. rocznicy wybuchu powstania styczniowego”, na które zaprasza 21 stycznia 2024 r.

 

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Kultura, dodano: 21-01-2024 10:04, odsłon: 1122)

W Dęblinie 23 stycznia /wtorek/ w liturgiczne wspomnienie Błogosławionych Męczenników Podlaskich, uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny przez wstawiennictwo Błogosławionych Męczenników Podlaskich, odprawiona w kościele pw. Świętego Piusa V Papieża, zwieńczy „Dęblińskie obchody 150. rocznicy męczeństwa Unitów Podlaskich”.

 

Podczas Eucharystii, nastąpi instalacja relikwii męczenników. Mszy świętej koncelebrowanej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. prałat Roman Wiśniewski – w 1988 r. misjonarz Misji Świętych, który przygotował parafię pw. Świętego Piusa V Papieża do Wielkiego Jubileuszu Roku 2000, zainicjowanego przez Jana Pawła II.

 

Liturgiczne wspomnienie Błogosławionych Męczenników Podlaskich wprowadza Nowenna za Ojczyznę przez wstawiennictwo Błogosławionych Męczenników Podlaskich odprawiana co dziennie po Eucharystii od 14 do 22 stycznia br.

 

Na uroczystość, która rozpoczynie się o godz. 19.00 zaprasza Parafia pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie, Parafialne Bractwo Strażnicy Kościoła w Dęblinie, Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej im. Majora Mariana Bernaciaka „Orlika”, Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Kultura, dodano: 21-01-2024 09:52, odsłon: 1195)

W niedzielę 14 stycznia w Klubie Garnizonowym w Stawach odbył się Koncert Noworoczny w wykonaniu artystów Miejskiego Domu Kultury oraz występ Sylwii Mateńka i Huberta Danasiewicza. 

 

Wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców, nie tylko z osiedla. 

 

Impreza została zorganizowana przez Zarząd Osiedla Stawy oraz Burmistrz Miasta Dęblin. 

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Kultura, dodano: 15-01-2024 19:46, odsłon: 1006)

W Plebiscycie Edukacyjnym 2023 zorganizowanym przez Kurier Lubelski zaszczytne pierwsze miejsce w powiecie ryckim w kategorii Szkoła Roku zajęła nasza szkoła.

 

To nie koniec sukcesów.

 

Również w kategorii nauczyciel szkoły ponadpodstawowej na szczeblu powiatowym pierwsze miejsce zajęła Beata Liszkiewicz – nauczycielka angielskiego.Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, ZSZ nr 1 Dęblin, dodano: 15-01-2024 18:11, odsłon: 942)

W koszarach w Dęblinie trwa kurs SONDA dla kandydatów na pierwszy stopień podoficerski w 2 Lubelskiej Brygadzie OT. W przyszłości absolwenci kursu obejmą stanowiska dowódców sekcji lekkiej piechoty. Projekt realizowany jest w 2 LBOT od 2019 roku i wyszkolił do tej pory blisko 250 kaprali.

 

 

Podczas trwającej właśnie 12. już edycji kursu SONDA, 17 przyszłych podoficerów 2 LBOT szlifuje swoje dowódcze umiejętności. Uczą się metodyki nauczania, dowodzenia sekcją, w tym stawiania zadań, określania celów, a także rozliczania podległych sobie żołnierzy. Kandydaci muszą wykazywać się doskonałą znajomością oraz umiejętnością posługiwania się sprzętem i uzbrojeniem będącym na wyposażeniu sekcji. Egzamin końcowy odbędzie się już niebawem przed komisją egzaminacyjną ze Szkoły Podoficerów SONDA z Zegrza.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 15-01-2024 17:05, odsłon: 988)

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zostało nominowane jako kandydat do nagrody w plebiscycie CUMULUSY 2023 w kategorii: “PROMOTOR LOTNICTWA – INSTYTUCJA”.

 

O wyborze zwycięzców plebiscytu zdecydują zarówno głosy członków komisji, jak i głosy sympatyków lotnictwa.

 

Możecie więc Państwo oddać głos na Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie!

 

Są dwa sposoby głosowania: 

 

- SMS o treści cumulusy.104na nr 73480 (koszt 3,69zł)

- pobierz aplikację ”Odlotowe emocje” na swój telefon i głosuj bezpłatnie każdego dnia!

 

- Będziemy wdzięczni za każdy głos oraz udostępnienie informacji o plebiscycie! Mamy nadzieję, że to właśnie dzięki Państwa głosom będziemy o krok bliżej by zdobyć wyróżnienie oraz jeszcze lepiej promować to, co jest sercem naszej instytucji czyli historię lotnictwa wojskowego. 

 

- Dziękujemy za to wyróżnienie – jest nam niezmiernie miło, że wkład naszego Muzeum w promocję lotnictwa został dostrzeżony i doceniony. 

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Kultura, dodano: 10-01-2024 17:27, odsłon: 746)

Miejski Dom Kultury, Burmistrz Miasta Dęblin zapraszają do udziału  w konkursie fotograficznym  pod patronatem Burmistrza Miasta Dęblin Dęblińskie Zdjęcie Roku 2023

Temat: "Równowaga"

Do dnia 8.02.2024r. każdy kto ukończył 18 lat może dostarczyć lub przesłać pocztą maksymalnie 1 zdjęcie w formacie 30x40 cm

 

Adres do wysyłki zdjęć:

Miejski Dom Kultury

ul. 15 PP Wilków 32 b

08-530 Dęblin

 

Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania poniżej, na facebookowym profilu Miejskiego Domu Kultury oraz stronie internetowej Urzędu Miasta Dęblin.

 

Załączniki

Ikona docx Regulamin DZR równowaga.docx docx 52,42 kB
Ikona docx Karta zgłoszenia.docx docx 28,26 kB
Ikona pdf Plakat ZDR 2023.pdf pdf 2,98 MB


Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 10-01-2024 17:21, odsłon: 1287)

W niedzielę, 17 grudnia odbyły się Dni Otwarte Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży (I poziom referencyjny) przy ul. Michalinowskiej 1 w Dęblinie.

 

Udział w wydarzeniu wzięła m.in. dyrektor SPZOZ, Urszula Pielacka-Chodoła, burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka, radni Rady Miasta: Patrycja Wojewoda-Sieklicka, Maciej Jakubik oraz Andrzej Kurowski.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 03-01-2024 19:21, odsłon: 1477)

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia

Domek Letniskowy Drewniany Całoroczny 3m/3m 15mm
Domek letniskowy/całoroczny do samodzielnego montażu / montaż prosty z instrukcją i możliwością kontaktu telefonicznego podczas ...
Szczegóły ogłoszenia

Adwokat kościelny, unieważnienie małżeństw, rozwód kościelny
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa dla Osób w kraju...
Szczegóły ogłoszenia

Studio StreamOnline - studio filmowe Warszawa
Zlokalizowane w sercu Mokotowa, Studio StreamOnline oferuje pełne spektrum możliwości produkcyjnych na potrzeby najnowocześniejs...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook