Dzisiaj jest środa, 25 maja 2022 r., 145 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka maj

Dnia 21 i 22 marca Miejską Bibliotekę Publiczną odwiedziły wszystkie grupy dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Dęblinie wraz ze swoimi paniami.


Dzieci świętowały wspólnie Pierwszy Dzień Wiosny.

 

Były więc wiosenne zagadki, zabawy, jak zawsze w zajęciach towarzyszyła nam książka.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Kultura, Edukacja , dodano: 23-03-2022 14:20, odsłon: 295)

W czwartek o godz. 13.00 odbędzie się uroczystość odsłonięcia pomnika ALEI RODZIN DĘBLIŃSKICH NIOSĄCYCH POMOC ŻYDOM W CZASACH HOLOCAUSTU. 

Uroczystość odbędzie się o godz. 13.00 - ul. Balonna (droga dojazdowa do Cmentarza Wojennego)Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 23-03-2022 11:13, odsłon: 237)

14.03.2022 r. uczniowie ZSZ nr 1 w Dęblinie zaczęli zajęcia w Wyższym Instytucie Technologicznym w Sevilli. Na początku poznali charakterystykę przyszłego miejsca pracy oraz zasady panujące w ADA-ITS. statków powietrznych W kolejnych dniach w grupach polsko-hiszpańskich brali udział w zajęciach praktycznych.

 

Wykonywali obsługi statków powietrznych, diagnostykę, regulacje silników, układów hydraulicznych, układów pneumatycznych i elementów awioniki. Nowe umiejętności techniczne szły w parze z rozwijaniem kompetencji językowych i doskonaleniem angielskiego i hiszpańskiego.Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, ZSZ nr 1 Dęblin, dodano: 21-03-2022 18:35, odsłon: 201)

Zapraszamy osoby dorosłe z Ukrainy na bezpłatny kurs języka polskiego od podstaw.


Kurs będzie realizowany w ramach projektu wolontariackiego: "JĘZYK POLSKI - UKRAINIE", którego koordynatorem jest pani Beata Bojar, doradczyni metodyczna ds. języka polskiego LSCDN.

 

Zajęcia prowadzone będą w trybie stacjonarnym w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie, ul. Tysiąclecia 27. Lektorami będą nauczyciele języka polskiego z ZSZ nr 1 i ZSZ nr 2 w Dęblinie.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, ZSZ nr 1 Dęblin, Powiat, ZSZnr 2 - Dęblin, dodano: 21-03-2022 15:31, odsłon: 248)

17 marca obchodzony jest Dzień Św. Patryka, patrona Irlandii. Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne, jednakże obchodzone obecnie w wielu miejscach na całym świecie, także w Polsce.

 

W wielu miastach na świecie odbywają się specjalne parady oraz koncerty, a rzeki i budynki przybierają kolor zielony. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym.

 

Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy (stąd Irlandia bywa często nazywana Emerald Isle – szmaragdowa wyspą) i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, dodano: 21-03-2022 14:26, odsłon: 180)

W dniu 16 marca 2022r. grupa młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie pod opieką pań Urszuli Pacholskiej, Moniki Krupy i Anny Strumnik udała się do Lubelskiego Centrum Spotkania Kultur, aby wziąć udział w uroczystościach upamiętniających ofiary Akcji „Reinhardt”.

Kryptonim „Reinhardt” oznaczał operację eksterminacji Żydów z Generalnego Gubernatorstwa i okręgu białostockiego przeprowadzoną w latach 1942-1943 na terytorium okupowanej Polski w ramach Endlösung der Judenfrage (tzw. ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej). Akcja „Reinhardt” rozpoczęła się 17 marca 1942 roku, kiedy do obozu zagłady w Bełżcu przybyły pierwsze transporty Żydów deportowanych z getta w Lublinie i Lwowie. Jej celem była deportacja i uśmiercenie wszystkich Żydów przebywających wówczas na terenie Generalnego Gubernatorstwa.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, ZSZ nr 1 Dęblin, dodano: 21-03-2022 10:50, odsłon: 178)

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji zatwierdził plan Funduszu Pomocy dla województwa lubelskiego w kwocie 270 029 000 zł.

 

Środki będą systematycznie przekazywane do jednostek samorządu terytorialnego województwa lubelskiego z przeznaczeniem na pomoc obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 18-03-2022 17:43, odsłon: 162)

Już w najbliższy weekend dęblińskie drużyny piłkarskie rozpoczynają drugą, wiosenną rundę piłkarskich zmagań w sezonie 2021/2022 LZPN.

 

W ten weekend zagrają:

 

 

Orlik Lubartów - UKS Orlik Dęblin

Grupa: C1 Trampkarz starszy grupa 2, mecz wyjazdowy, godz. 15:00, niedziela 20.03.2022 r.Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Sport, Miasto Dęblin, dodano: 18-03-2022 12:12, odsłon: 385)

W ramach promocji dęblińskiego liceum uczniowie klasy 3b LO stworzyli szkołę w wirtualnej rzeczywistości na serwerze gry MINECRAFT. W kilkunastominutowym filmie zapraszają do wirtualnego spaceru po budynku liceum oraz po terenie wokół. 

 

Zachęcamy do oglądania, link jest dostępny na FB szkoły oraz oficjalnej stronie internetowej.

 

https://youtu.be/GHVsLnRIkvsCzytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, ZSO, SP nr 5 i Gimn 5 - Dęblin, dodano: 17-03-2022 13:43, odsłon: 643)

W dniu 15 marca br. z Dęblina wyruszył transport z pomocą humanitarną dla miasta partnerskiego na Ukrainie. Transport trafi bezpośrednio do mieszkańców Drohobycza i pomoże w przetrwaniu tego trudnego czasu.

 

Władze samorządowe miasta Dęblin serdecznie dziękują mieszkańcom za szybką pomoc oraz determinację w przeprowadzonej zbiórce.

 

Miasto Dęblin Pozytywnie

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 16-03-2022 14:28, odsłon: 260)

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Belki rustykalne na wymiar, imitacja drewna na sufity prosto od producenta
Producent [url=https://plastmaker.nsite.pl/]imitacji drewna[/url] na wymiar firma Plastmaker oferuje belki rustykalne styropiano...
Szczegóły ogłoszenia

Jesteś zapracowany i musisz mówić po niemiecku?
Witaj, Specjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype. Skutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lu...
Szczegóły ogłoszenia

Pracownicy, Leasing Pracowników
Szanowni Państwo, Firma RV Group Poland sp. z o. o. z siedzibą w Wadowicach i działem we Wrocławiu oferuje Państwu współpracę w ...
Szczegóły ogłoszenia

Nauczę Cię angielskiego na żywo przez Skype
Czy przeszło Ci przez głowę, żeby po prostu mówić po angielsku? I nie chodzi mi o to, żeby myśleć co powiedzieć tylko po prostu...
Szczegóły ogłoszenia

Oferujemy usługi finansowe
Wszystkim potrzebującym oferujemy środki finansowe z bardzo niskim oprocentowaniem 3% bez zabezpieczenia jesteśmy w stanie udzie...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook