Dzisiaj jest sobota, 13 kwietnia 2024 r., 104 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Dni Otwarte Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży
Dodał: admin, 03-01-2024 19:21, odsłon: 1105

W niedzielę, 17 grudnia odbyły się Dni Otwarte Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży (I poziom referencyjny) przy ul. Michalinowskiej 1 w Dęblinie.

 

Udział w wydarzeniu wzięła m.in. dyrektor SPZOZ, Urszula Pielacka-Chodoła, burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka, radni Rady Miasta: Patrycja Wojewoda-Sieklicka, Maciej Jakubik oraz Andrzej Kurowski.

 

Ośrodek w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej funkcjonuje od 1 lutego 2021 roku. Od samego początku opiekę psychologiczną zapewniają w nim doświadczeni specjaliści - psycholodzy, psychoterapeuci oraz terapeuci środowiskowi.

 

W ramach Ośrodka zapewniamy dzieciom i młodzieży pierwszy kontakt z opieką psychologiczną w ich najbliższym środowisku. Jego funkcjonowanie opiera się na współpracy z rodziną pacjenta oraz jego środowiskiem szkolnym.

 

 

Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży oferuje:

  • porady psychologiczno-diagnostyczne

  • porada psychologiczne

  • sesje psychoterapii indywidualnej

  • sesje psychoterapii rodzinnej, grupowej

  • sesje wsparcia psychospołecznego

  • wizyty, porady domowe lub środowiskowe, realizowane w ramach poradni psychologicznej przez osoby udzielające świadczeń opieki zdrowotnej w ramach
    I poziomu referencyjnego

- Terapię zaczynamy już w poczekalni. Robimy wszystko, żeby już tam nasi pacjenci poczuli się swobodnie, bezpiecznie. Pomaga to w późniejszej terapii, do której podchodzimy holistycznie. Terapię dopasowujemy do pacjenta i jego potrzeb. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, to żeby pomóc pacjentowi współpracujemy ze sobą zarówno wewnątrz Ośrodka, jak i z podmiotami zewnętrznymi. Jeżeli widzimy, że nasze możliwości pomocy się wyczerpały, szukamy jej dla pacjenta na zewnątrz - wyjaśniała podczas wydarzenia koordynator Ośrodka, psycholog Joanna Jeł.

 

Z pomocy psychologicznej w Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży (I poziom referencyjny) korzysta 450 dzieci i młodzieży.

 

Na terenie Filii nr 2 przy ulicy Michalinowskiej 1 pomoc psychologiczną otrzymują także pacjenci, którzy są po trudnych, traumatycznych doświadczeniach. O tym, jak sięgnąć po pomoc w ramach realizacji "Dęblińskiego Programu Terapeutycznego dla osób z doświadczeniem traumy i ich rodzin pod hasłem „Niewypowiedziane cierpienia” opowiedziała podczas Dnia Otwartego psycholog dr Magdalena Łuka.

 

- Trauma może dotyczyć każdego z nas. Nie możemy przewidzieć, a co za tym idzie nie dopuścić do sytuacji, które mogą wywołać u nas traumę. Są to wydarzenia nieprzewidywalne. Pamiętajmy, że ze względu na dalekosiężne konsekwencje takiego stanu, nie warto czekać z sięgnięciem po pomoc. Ten proces wymaga pomocy specjalistów. Trzeba dać sobie pomóc - mówiła psychologdr Magdalena Łuka. - Bardzo dużym atutem tego miejsca, w jakim się znajdujemy jest kompleksowość. Mamy tu możliwość udzielania pomocy psychologicznej zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom - podkreślała.

 

Program "Dębliński Program Terapeutyczny dla osób z doświadczeniem traumy i ich rodzin pod hasłem „Niewypowiedziane cierpienia” realizowany jest w ramach pilotażowego programu Ministerstwa Zdrowia skierowanego do osób z doświadczeniem traumy. Na terenie województwa lubelskiego tylko trzy placówki otrzymały możliwość jego realizacji, w tym SPZOZ w Dęblinie. Natomiast w Polsce możliwość taką otrzymało 18 podmiotów. Do dziś po pomoc w ramach programu realizowanego w SPZOZ w Dęblinie sięgnęło 80 osób.

 

- Serdecznie dziękujemy Pani Burmistrz, Beacie Siedleckiej za przekazanie budynku pod działalność Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży. Z pomocy psychologicznej korzysta tu 450 osób. Natomiast w ramach programu leczenia traumy po pomoc sięgnęło dotychczas 80 osób. Pokazuje to, że była to i jest bardzo potrzebna inicjatywa - podkreślała podczas wydarzenia Dyrektor SPZOZ, Urszula Pielacka-Chodoła. 

 

Natomiast Burmistrz Miasta Dęblin, Beata Siedlecka wyraziła swoje podziękowanie za zaangażowanie w tworzeniu Ośrodka oraz realizacji programu leczenia traumy.

 

- Lekarze i terapeuci tu pracujący, to pełni zapału ludzie, otwarci i kreatywni. Dziękuję za ich zaangażowanie a Pani Urszuli Pielackiej - Chodoła Dyrektor SPZOZ w Dęblinie za zorganizowanie tak wspaniałej kadry i przyjaznego zaplecza. Zapraszamy wszystkich, którzy czują potrzebę skorzystania z tego rodzaju pomocy do tej wyjątkowo przyjaznej placówki - powiedziała podczas spotkania Burmistrz Miasta Dęblin, Beata Siedlecka.

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W Dęblinie 13 i 17 kwietnia 2024 r., odbędą się „XIII Dęblińskie obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni...
7 kwietnia 2024 r. grupa 23 uczniów Technikum nr 2 w Dęblinie kształcących się w zawodach: technik...
9 kwietnia społeczność szkolna obchodziła po raz pierwszy w w ZSZ nr2 Dzień Kanadyjski. Z tej okazji uczn...
W poniedziałek 15 kwietnia w godzinach 10.00 - 14.00 będzie można odwiedzić ZSZ nr 1.    Dzie...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Szybka gotówka
Szybka gotówka na dowolny cel. Do kwoty 700.000,00 PLN. wystarczy dowód osobisty. dopuszcza się możliwość podpisania umowy. więc...
Szczegóły ogłoszenia

Odkryj Wyjątkowe Skarby Modowe!
Szukasz unikalnych ubrań dla siebie i Twoich pociech? Moja strona to idealne miejsce dla Ciebie! Zapraszam do odwiedzenia mojego...
Szczegóły ogłoszenia

Pioneer DJ XDJ-RX3, Pioneer XDJ-XZ, Pioneer DJ OPUS-QUAD, Pioneer DDJ-FLX10
Cały nasz sprzęt DJ-ski jest wysyłany z naszego magazynu w HISZPANII. Oferujemy ekspresową dostawę do większości...
Szczegóły ogłoszenia

Oryginał Apple iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max , iPhone 15, iPhone 15 Plus
Wszystkie nasze telefony komórkowe są wysyłane z naszego magazynu w HISZPANII. Dostarczamy do wszystkich krajów na ...
Szczegóły ogłoszenia

Kuchnie węglowe, na drewno, pellety, piecyki, kominki
Gdy zawiedzie główne ogrzewanie domu (awaria, brak prądu), każde urządzenie grzewcze na drewno jest bardzo dobrym zabezpieczeni...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook