W najbliższy weekend (18-19 stycznia) w Muzeum Sił Powietrznych z okazji dnia babci i dziadka.
Ceny biletów ze zniżką.
Bilety będą miały okazjonalną cenę - dla a wnucząt i dziadków - 5 zł za osobę, a dzieci do 7 lat bezpłatnie.
11 stycznia 2025 r., po długiej podróży, uczniowie ZSZ nr 1 dotarli do Sewilli, miasta, w którym przez najbliższe trzy tygodnie będą mieszkać i zdobywać doświadczenie zawodowe.
Wyjazd zorganizowany jest w ramach realizacji projektu o numerze 2024-1-PL01-KA121-VET-000198202, finansowanego w ramach programu Unii Europejskiej.
7 stycznia miało miejsce uroczyste otwarcie centrum Usług Wspólnych w Dęblinie. Jak podkreślili przedstawiciele władz miasta ma to za zadanie usprawnić środki publiczne.
W otwarciu uczestniczyły władze miasta, pod kierownictwem burmistrza Miasta Dęblin Romana Bytniewskiego.
Dęblińscy policjanci zatrzymali 27-latka, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa 34-latka. Do zdarzenia doszło w Dęblinie.
Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzany mężczyzna działając z zamiarem pozbawienia życia umyślnie i celowo wjechał prowadzonym przez siebie samochodem osobowym marki Seat w 34-latka przewracając go na ziemię, a następnie dwukrotnie po nim przejechał.
W wyniku potrącenia 34-latek doznał poważnych obrażeń ciała. Sąd zastosował wobec 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
Policjanci z dęblińskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o próbie kradzieży przez kobietę w jednym z dęblińskich marketów.
Do niej jednak nie doszło, gdyż 18- letnia kobieta zostawiła swoje zakupy przed linią kas.
Przed sklepem czekał znajomy kobiety 39 letni mieszkaniec Radomia, który posiada przy sobie narkotyki.
24-26 Grudnia chrześcijanie obchodzili najważniejsze Święta w tradycji katolickiej. Te daty wiążą się z pewnymi tradycjami, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie.
W wigilię Bożego Narodzenia w obrządku Kościoła rzymsko- katolickiego osoby łamią się opłatkiem i składają sobie serdeczne życzenia.
Na stole znajduje się dwanaście potraw symbolizujących 12 apostołów. Ich spróbowanie ma danej osobie przynieść szczęście i dostatek w nadchodzącym roku.
16 grudnia orszak na czele z Dowódcą 4SlSz płk. pil. Waldemarem Gołębiowskim ,Świętym mikołajem udali się do placówki opiekuńczo – wychowawczej w Kozienicach.
Zadanie było banalnie proste. Podopieczni napisali listy do św.Mikołaja. W treści pojawiły się marzenia, potrzeby dzieciaków. Przepełnione były szczerością i dziecięcym humorem.
28 listopada br. uczniowie klas 1a i 1b udali się do Wioski św. Mikołaja w Bałtowie. Ekipa maluchów odbyła podróż po zimowych atrakcjach bajkowej krainy, w której czekało ją wiele niespodzianek.
Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych Szkoły Elfów, przeszły edukacyjną ścieżkę - Jura Parku, gdzie mogły: spotkać dinozaury, odwiedzić Annę i Elzę z Krainy Lodu, spotkać się ze zwierzątkami w szopce, obejrzeć kino zimowe oraz zjeść pyszny obiad.
Udało się im nawet posiedzieć w saniach, do których były zaprzężone renifery, pojeździć na Karuzeli Wiedeńskiej i zatańczyć taniec Elfów.
Jak co roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia Wiślana odbyło się 13 grudnia głośne „Czytanie przy Choince”.
Bajek czytanych przez zaproszonych gości wysłuchali uczniowie klasy pierwsze i trzeciej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących.
Spotkania pt. „ Czytanie przy choince”, odbywają się co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia , a ich ideą jest promowanie czytania wśród najmłodszych i pokazanie, że czytać można zawsze i wszędzie, a zbliżające się święta są świetną ku temu okazją.
W piątkowe południe nastąpiło uroczyste zakończenie praktyk uczniów ZSZ nr 2: rozdanie certyfikatów i drobnych upominków, wspólne zdjęcia oraz tort.
W sobotę czekało na nich pakowanie, ważenie i przepakowywanie bagaży oraz ostatnie zakupy przed wyjazdem na lotnisko i powrotem do domu.