Dzisiaj jest sobota, 20 lipca 2024 r., 202 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Szczęśliwy finał poszukiwań 67-latka w lesie
Dodał: admin, 23-02-2024 16:41, odsłon: 1517
Fot. KPP Ryki
Fot. KPP Ryki

Wczoraj w nocy 67 latek powiadomił policjantów, że wywrócił się na motorowerze, przez co doznał urazu nogi i jest uwięziony pod skuterem. Jak się okazało mężczyzny ani pojazdu nie zastano w miejscu, które wskazywał.

 

Z uwagi na zagrożenie w jakim się znajdował rozpoczęto jego poszukiwania, przy wsparciu strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Rykach oraz druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Do poszukiwań zaangażowano dwa śmigłowce. 67 latek został odnaleziony. Nie posiadał żadnych obrażeń. Był pod wpływem alkoholu.

 

Wczoraj po godzinie 20:30 dyżurny ryckiej komendy otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który powiadomił, że jadąc przez las motorowerem wywrócił się. Dodał, że doznał urazu nogi, która jest uwięziona pod przewróconym skuterem.

 

Na miejsce opisane przez zgłaszającego wysłano patrol Policji. Jednakże mężczyzny i pojazdu nie zastano. W związku z zagrożeniem w jakim znajdował się, zaangażowano liczniejsze siły policyjne i rozszerzono obszar poszukiwań. Wspierali nas strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Rykach oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Swatach i Leopoldowie wraz z dronem i quadami. Do działań wykorzystano dwa śmigłowce.

 

Pomimo stałego połączenia telefonicznego ze zgłaszającym kontakt z nim był utrudniony i nie potrafił wskazać prawidłowo swojej lokalizacji. W wyniku podjętych działań udało się odnaleźć mężczyznę w miejscowości Swaty przy drodze na skraju lasu. Zgłaszający stał na poboczu drogi a jego motorower był oparty o drzewo.

Zgłaszającym okazał się być 67-letni mieszkaniec powiatu ryckiego. Wezwana na miejsce załoga pogotowia ratunkowego przebadała mężczyznę i okazało się, że nie posiada obrażeń ciała. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna w rozmowie z policjantami przyznał się do kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu.

 

67-latkowi teraz grozi odpowiedzialność za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

 

Ponadto odpowie za wykorczenie wywołania niepotrzebnej czynności służb.

 

Ratowanie życia i zdrowia ludzkiego to jedno z podstawowych zadań Policji. Powyższe zdarzenie pokazuje, że rycka Policja w pełni realizuje ten obowiązek.  Do każdego zgłoszenia, w którym otrzymujemy informację o zagrożeniu dla zdrowia i życia ludzkiego podchodzimy z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Jednakże skuteczność podejmowanych przez nas działań jest również efektem wsparcia jakie otrzymujemy od  funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Rykach oraz  od druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu ryckiego, którzy zawsze  są gotowi nieść pomoc innym ludziom, za co bardzo dziękujemy.

 

 

 

/KPP Ryki/asp. Łukasz Filipek/

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W Dęblinie 12 lipca 2024 r. (piątek), odbędą się „III Dęblińskie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Ws...
13 lipca w godzinach 10:00-16:00 odbędzie się Piknik Strzelecki organizowany przez strzelnicę S. H. Secur...
Fot. ZSO/Facebook
9 lipca - to dzień wyczekiwany przez tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych z&nbs...
W imieniu pozytywnie nakręconej ekipy pasjonatów motoryzacyjnych z całej Polski, mamy zaszczyt zap...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Całoroczny Drewniany Domek Letniskowy 4x6 m z Desek 15 mm
Oferujemy domek całoroczny do samodzielnego montażu, który można złożyć przy pomocy prostej instrukcji oraz z wsparciem telefoni...
Szczegóły ogłoszenia

Antysmogowy hybrydowy piecokominek ogrzewający cały dom.
Oferujemy hybrydowe piecokominki do głównego ogrzewania domów gazem drzewnym generowanym z pelletu i jednocześnie na drewno, bez...
Szczegóły ogłoszenia

Hybrydowy akumulacyjny piec kominkowy bez prądu.
Oferujemy hybrydowy akumulacyjny piec kominkowy na gaz drzewny generowany z pelletu i jednocześnie na drewno. Zasyp pelletu odby...
Szczegóły ogłoszenia

Piec kuchenny - tradycja, prestiż i nowoczesność.
Piec kuchenny z bezpośrednim dopływem powietrza z zewnątrz jest idealny do domu z rekuperacją. Gdy ma wymienniki wodne do CO, og...
Szczegóły ogłoszenia

LAST MINUTE - Wakacje Na Mazurach - Dom z Atrakcjami Tylko Dla Państwa
Noclegi na Mazurach, najpiękniejszym zakątku Polski. Mówią, że jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. My uważamy, że jak wybierz...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook