W dniu 26 lipca br. Członkowie Dęblińskiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP zorganizowali na Cmentarzu Komunalnym w Dęblinie uroczystość dla upamiętnienia i oddania hołdu ppłk. pil. obs. Janowi Hryniewiczowi w 33. rocznicę Jego śmierci.
7 sierpnia przypada rocznica śmierci gen. bryg. pil. Szczepana Ścibiora - dawnego Rektora-Komendanta "Szkoły Orląt". Z tej okazji 25 lipca br. społeczność akademicka uczciła pamięć o postaci niezwykle ważnej dla środowiska dęblińskich lotników.
Prof. dr hab. Marcin Kruszyński w sali widowiskowej Klubu Uczelnianego LAW wygłosił wykład okolicznościowy przybliżając sylwetkę generała Ścibiora, jego losy przed i po II wojnie światowej, w tym zmagania z komunistycznym aparatem bezpieczeństwa.
Wróżki Smużki, Bulwiaki, Mordole, Krasnoludy spotkasz tylko w Magicznych Ogrodach. Czekają tam na Ciebie!
Magiczne Ogrody Janowiec to jedyny w Polsce rodzinny park tematyczny, zbudowany na podstawie autorskiej baśni. Leży w pobliżu malowniczego Kazimierza i Janowca, nad którym unosi się jeden z największych zamków dawnej Polski. Na 18 hektarach rośnie tu milion kwiatów, krzewów i drzew.
Wśród nich absolutnie wyjątkowe tulipany. Oprócz tulipanów, które kwitną mniej więcej do połowy maja, czarują tu piwonie, róże Kordesa, budleje, lawenda, hortensje czy fiołki. Rosną tu też rośliny miododajne, jak budleje czy perowskia łobodolistna. Podczas spaceru można się natknąć na pergole.
W minioną niedzielę 24 lipca w kościele pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie odbył się IV koncert organowy w ramach VIII Międzynarodowych Spotkań z Muzyką Organową.
Tego dnia na dęblińskich organach wystąpiła ukraińska organistka z Odessy Veronika Struck, grając przepiękny koncert. Zebrana publiczność podziękowała artyście gromkimi brawami.
W poprzednim tygodniu zostało opróżnione kolejny raz nasze dęblińskie serce na plastikowe nakrętki.
Było to trzecie serce (ok. 500 kg nakrętek) przekazane dla Oliwki Soból - Agnieszka Kamil Soból.
Dziękujemy, wszystkim darczyńcom w imieniu Oliwi oraz jej rodziców i życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia.
W dniu 20 lipca br. miało miejsce oficjalne otwarcie hospicjum przy ul. Stawskiej 322 w Dęblinie, które prowadzi Fundacja „Hospicjum-Razem możemy więcej”. Jest to jedyna tego typu placówka w Powiecie Ryckim.
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Halina Kłaczyńska Fundator Fundacji jednocześnie Dyrektor ds. medycznych Hospicjum, Iwona Chmielewska Prezes Zarządu Fundacji „Hospicjum Razem Możemy Więcej”, Leszek Kowalczyk Rady Sejmiku Wojewódzkiego Województwa Lubelskiego, Beata Siedlecka Burmistrz Miasta Dęblin, Bożena Łukaszek Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Opieki Paliatywnej oraz Ksiądz Kanonik Stanisław Chodźko Dziekan Dekanatu Ryckiego, który również odprawił wspólną modlitwę i dokonał poświęcenia nowo otwartego obiektu.
W ostatnim czasie dużo informacji pojawiło się na temat rozpoznania Barszczu Sosnowskiego w pobliżu ścieżki rowerowo pieszej wzdłuż Wisły, pomiędzy Dęblinem a Stężycą.
Na chwilę obecną nie ma się czego bać.
Wał na, którym jest położona ścieżka został skoszony przez Wody Polskie, które są odpowiedzialne za utrzymanie terenu wzdłuż Wisły.
W minioną niedzielę 17 lipca w kościele pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie odbył się III koncert organowy w ramach VIII Międzynarodowych Spotkań z Muzyką Organową.
Tego dnia na dęblińskich organach wystąpił Łukasz Romanek, grając przepiękny koncert. Zebrana publiczność podziękowała artyście gromkimi brawami.
Nie było to jednak ostatnie spotkanie z muzyką organową w tym roku. Następne dwa koncerty odbędą się 24 i 31 lipca o godz. 18:00 w kościele pw. Piusa V Papieża w Dęblinie. Już w następną niedzielę będziemy mogli posłuchać Ukraińskiej organistki Veroniki Struck, która pochodzi z Odessy. Zaś 31 lipca podczas ostatniego spotkania zagra dla nas Jerzy Kukla.
W piątek 22 lipca, tuż przed godziną 15.00 doszło do wypadku na ul. Królewskiej w Stężycy.
Na miejsce wezwano służby ratownicze.
Trzy osoby dorosłe i jedno dziecko zostały poszkodowane. Kobieta i 6-letnie dziecko, zostało przewiezione do szpitala w Puławach.
Dlaczego baśniowa opowieść sprawia, że janowiecki park nie ma sobie równych a dzieci czują się tam jak u siebie ?
Magiczne Ogrody Janowiec to jedyny w Polsce rodzinny park tematyczny, zbudowany na podstawie autorskiej baśni. Leży w pobliżu malowniczego Kazimierza i Janowca, nad którym unosi się jeden z największych zamków dawnej Polski.
Na 18 hektarach rośnie tu milion kwiatów, krzewów i drzew. Wśród nich absolutnie wyjątkowe tulipany. Oprócz tulipanów, które kwitną mniej więcej do połowy maja, czarują tu piwonie, róże Kordesa, budleje, lawenda, hortensje czy fiołki. Rosną tu też rośliny miododajne, jak budleje czy perowskia łobodolistna. Podczas spaceru można się natknąć na pergole.