Dzisiaj jest sobota, 28 maja 2022 r., 148 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka maj

Święto Patrona w SOSW im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Dęblinie obchodzone było szczególnie uroczyście z uwagi na 100-tną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

W dniu 9 listopada cała społeczność SOSW uczestniczyła w lekcji historii. 

 

W uroczystości udział wzięli Beata Siedlecka, burmistrz Miasta Dęblin, Waldemar Chochowski, przewodniczący Rady Miasta Dęblin, Proboszcz Parafii pw. Piusa V w Dęblinie Ks. Zbigniew Daniluk, ppłk. Krzysztof Przerwa reprezentujący dowódcę 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie oraz nauczyciele i uczniowie szkół biorących udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Sen o Niepodległej”, nad którym honorowy patronat objęła burmistrz Beata Siedlecka nagradzając laureatów dyplomem, pucharem i nagrodami.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 1504

W czwartek 8 listopada w SOSW w Dęblinie odbyła się szósta edycja międzyszkolnego konkursu recytatorskiego.

 

Konkurs odbywał się pod hasłem „Sen o Niepodległej” i miał formę prezentacji utworu poetyckiego związanego z tematyką niepodległościową.

 

W konkursie wzięło udział 39 uczestników.

 

Po raz kolejny konkurs został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Dęblin – Beaty Siedleckiej.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 1844

W piątek 23 października w Ratuszu Miejskim Miasta Dęblin odbyło się spotkanie burmistrza Miasta Dęblin Beaty Siedleckiej z przedstawicielami Samorządu Studenckiego Lotniczej Akademii Wojskowej.

 

Z Beatą Siedlecką spotkali się przewodniczący Samorządu Studenckiego Lotniczej Akademii Wojskowej Mateusz Piechowski, Rafał Eljaszuk i Szymon Kwiatkowski.

 

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 992

W poniedziałek 29 października uczniowie dęblińskich szkół wspólnie wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dęblinie na wystawę i prelekcję poświęconą gen. bryg. pil. Witoldowi Urbanowiczowi.

 

Dyrektor biblioteki Dagmara Jarosz przywitała wszystkich zgromadzonych oraz przybyłych gości. 

 

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 1069

W piątek 26 października w MBP Filia Wiślana odbyła się lekcja biblioteczna, której tematem przewodnim była polska złota jesień.

 

Uczniowie klasy 3 Szkoły Podstawowej nr 5 w Dęblinie obejrzeli prezentację pt. „Złota polska jesień”, odgadywali zagadki dotyczące obecnej pory roku oraz rozwiązali test wiedzy ortograficznej i literackiej. 

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 940

Dnia 22 października 2018 r. w SOSW Dęblin odbyła się prelekcja na temat: „Znaczenie i profilaktyka badań mammograficznych w życiu kobiety”.

 

W spotkaniu uczestniczyły uczennice starszych klas i zespołów edukacyjnych, nauczycielki, żeńska część personelu niepedagogicznego oraz mama jednej z uczennic.

 

Doktor Katarzyna Pawłowska w sposób bardzo przystępny i dostosowany do możliwości intelektualnych uczennic wyjaśniła dziewczynkom mechanizm rozprzestrzeniania się choroby nowotworowej w organizmie. 

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 1473

W poniedziałek 22 października br. siedemnastu uczniów z klas:  2a, 2b i 3a SP nr 5 wzięło udział w konkursie przedmiotowym o zasięgu ogólnopolskim Synapsik „MEN”.

 

Uczniowie odpowiadając na pytania testu sprawdzali swoją wiedzę z edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. 

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 1126

W czwartek 25 października odbyło się wyjście klasowe, podczas którego trzecie klasy gimnazjum ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Stężycy odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Dęblinie.

 

 

Grupa gimnazjalistów, która liczyła 30 osób, o godzinie 10:30 stawiła się w bibliotece z paniami Karoliną Trych - nauczycielką historii i Kingi Ziemskiej- nauczycielką języka niemieckiego.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 1003

12 października uczniowie SOSW obchodzili Święto Edukacji Narodowej. Dyrektor szkoły powitała przybyłych gości i emerytowanych nauczycieli, podziękowała za pełną poświęcenia pracę na rzecz szkoły wszystkim swoim pracownikom oraz zaprosiła do obejrzenia części artystycznej.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 1476

W dniu 23 października wszyscy uczniowie SOSW spotkali się z przedstawicielem Komisariatu Policji w Dęblinie st. asp. Wojciechem Białym.

 

Jak co roku, dzielnicowy przypomniał uczniom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zasady bezpiecznego korzystania z sieci internetowej, w tym korzystania z portali społecznościowych. 

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 904

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Belki rustykalne na wymiar, imitacja drewna na sufity prosto od producenta
Producent [url=https://plastmaker.nsite.pl/]imitacji drewna[/url] na wymiar firma Plastmaker oferuje belki rustykalne styropiano...
Szczegóły ogłoszenia

Jesteś zapracowany i musisz mówić po niemiecku?
Witaj, Specjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype. Skutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lu...
Szczegóły ogłoszenia

Pracownicy, Leasing Pracowników
Szanowni Państwo, Firma RV Group Poland sp. z o. o. z siedzibą w Wadowicach i działem we Wrocławiu oferuje Państwu współpracę w ...
Szczegóły ogłoszenia

Nauczę Cię angielskiego na żywo przez Skype
Czy przeszło Ci przez głowę, żeby po prostu mówić po angielsku? I nie chodzi mi o to, żeby myśleć co powiedzieć tylko po prostu...
Szczegóły ogłoszenia

Oferujemy usługi finansowe
Wszystkim potrzebującym oferujemy środki finansowe z bardzo niskim oprocentowaniem 3% bez zabezpieczenia jesteśmy w stanie udzie...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook