Dzisiaj jest sobota, 28 maja 2022 r., 148 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka maj

Kulturę polską ożywiły pieśni żołnierskie … Jeżeli pieśń ma jakie znaczenie, jeśli to co jest piękne, co odpowiada głębokiej potrzebie duszy, ma wpływ – to pieśń żołnierska” – takie zdanie wyraził prawie 100 lat temu Marszałek Józef Piłsudski.

 

W wyjątkowym roku 2018, kiedy wszyscy świętujemy odrodzenie się po rozbiorach Niepodległej Polski, 19 listopada w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 3 w Dęblinie odbył się – skierowany do uczniów wszystkich klas – Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , Miasto Dęblin, odsłon: 1905

14 listopada w SOSW gościli pracownicy Oddziału Przyrodniczego Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

 

Panie J. Szkuat, K. Izydorczuk, M. Sosik przeprowadziły prelekcję na temat ptaków występujących w naszym regionie.

 

Zajęcia ze względu na wiek uczniów  podzielono na dwie części.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 909

Wiele osób, poświęcając mnóstwo czasu i energii, pracowało nad organizacją 90-tych urodzin szkoły.

 

Organizatorzy chcieli godnie uczcić święto, jakim jest tak zacny Jubileusz, oraz serdecznie przyjąć gości.

 

- Dzisiaj mogę powiedzieć z całą stanowczością i wielką satysfakcją, że uroczystości jubileuszowe zakończyły się sukcesem. Świadczą o tym opinie zaproszonych gości - mówi dyrektor szkoły Bożena Nowak. 

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 1751

21 listopada obchodzony był Światowy Dzień Życzliwości. Dzieci ze świetlicy szkolnej SOSW w Dęblinie postanowiły uczcić to wydarzenie.

 

Wychowankowie Ośrodka dowiedzieli się, że to wspaniały moment do przypomnienia ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na naszych twarzach

 

Życzliwość umożliwia rozwiązywanie konfliktów, integruje grupę świetlicową oraz pomaga w realizacji wielu czynności i zadań.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 1256

18 listopada kolejna grupa elektryków i informatyków z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie wyjechała na praktyki do Republiki Irlandii do Mallow.

 

Wyjazd był w ramach  projektu „Zawodowcy z Dęblina na europejskim rynku pracy” o numerze 2017-1-PL01-KA102-035852 w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 1056

15 listopada uczniowie z klasy 1a oraz 1b i 2ab pod opieką Katarzyny Walencik odwiedziły stolicę naszego województwa, czyli Lublin.

 

Deszczowa aura nie sprzyjała spacerom, ale była to wyjątkowa wycieczka. Wszyscy jej uczestnicy byli zadowoleni, choć wrócili dość późno.

 

Pierwszym punktem był park Trampolin Jump XL, gdzie uczniowie mogli się odstresować, poddając akrobacjom swoje ciała.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 1318

Zielona Szkoła w Rabce Zdrój to niezapomniane wrażenia, jakie towarzyszyły uczniom z klas 3a, 4a, 4b, 6a i 7a ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dęlinie podczas czterotygodniowego pobytu.

 

Dzięki temu przedsięwzięciu uczniowie integrowali się między sobą, nauczyli się życia w grupie społecznej, radzenia sobie w różnych sytuacjach życia codziennego, poznali region Podhala, tradycje i zwyczaje góralskie.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 1082

Wśród form obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, w dniu 09.11.2018 roku, w SOSW w Dęblinie zostały zorganizowane zajęcia dla starszych uczniów.

 

Ich celem było przypomnienie i utrwalenie wiadomości na temat historii oraz funkcjonowania naszej Ojczyzny.

 

Uczniowie obejrzeli prezentacje dotyczące walki o niepodległość oraz osoby patrona- Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

W części warsztatowej zajęć, w aktywny sposób usystematyzowali swoje wiadomości z przedmiotów historia i wiedzą o społeczeństwie.

 kategoria: Top, Aktualności, Edukacja , dodano: 17-11-2018 08:04

9 listopada 2018 roku odbyła się w SOSW im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Dęblinie akcja czytania poezji i prozy niepodległościowej.

 

Akcja nawiązywała do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i odbyła się w barwach biało-czerwonych.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 925

W piątek 9 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 społeczność Miejskiego Przedszkola nr 4 w Dęblinie im. Jana Pawła II włączyła się w próbę bicia rekordu w śpiewaniu hymnu.

 

Akcja, zorganizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej z okazji 100-lecia niepodległości, okazała się wyjątkową i podniosłą chwilą w naszej placówce.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 880

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Belki rustykalne na wymiar, imitacja drewna na sufity prosto od producenta
Producent [url=https://plastmaker.nsite.pl/]imitacji drewna[/url] na wymiar firma Plastmaker oferuje belki rustykalne styropiano...
Szczegóły ogłoszenia

Jesteś zapracowany i musisz mówić po niemiecku?
Witaj, Specjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype. Skutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lu...
Szczegóły ogłoszenia

Pracownicy, Leasing Pracowników
Szanowni Państwo, Firma RV Group Poland sp. z o. o. z siedzibą w Wadowicach i działem we Wrocławiu oferuje Państwu współpracę w ...
Szczegóły ogłoszenia

Nauczę Cię angielskiego na żywo przez Skype
Czy przeszło Ci przez głowę, żeby po prostu mówić po angielsku? I nie chodzi mi o to, żeby myśleć co powiedzieć tylko po prostu...
Szczegóły ogłoszenia

Oferujemy usługi finansowe
Wszystkim potrzebującym oferujemy środki finansowe z bardzo niskim oprocentowaniem 3% bez zabezpieczenia jesteśmy w stanie udzie...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook