Dzisiaj jest wtorek, 05 lipca 2022 r., 186 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka maj
Dzień Otwartych Drzwi 2018 w WTZ
Dodał: admin, 20-12-2018 16:52, odsłon: 1465

W dniu 14 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych odbył się w Warsztatach Terapii Zajęciowiej w Dęblinie – Dzień Otwartych Drzwi.

 

Tegoroczna impreza poświęcona była 100 – leciu Odzyskania Niepodległości oraz 60- leciu Harcerstwa Nieprzetartego Szlaku.

 

Tradycją placówki są koncerty przygotowywane przez Michała Pastuszaka, tegoroczny koncert był w klimacie harcersko – patriotycznym.

 

Podopieczni Warsztatów wraz z Kadrą zaśpiewali : „Płonie ognisko i szumią knieje” (tekst i muzyka Jerzy Braun), „Pamięta ich wołyński wiatr” ( tekst Wojciech Kejne, muzyka Włodzimierz Korcz), „Harcerskie ideały” (tekst i muzyka Robert Bochenek), „Nadzieja” (tekst i muzyka Jan Pietrzak), „Wolność” (tekst i muzyka Marek Grechuta), „Kocham wolność” (tekst i muzyka Bogdan Łyszkiewicz).

 

Szczególnym utworem podczas tegorocznego koncertu był utwór ” Już 60 lat – Piosenka Jubileuszowa” do słów i muzyki Michała Pastuszaka. Jest to utwór specjalnie skomponowany na 60 – lecie Harcerstwa Nieprzetartego Szlaku.

 

Koncert uświetnili swoim akompaniamentem muzycy z zespołu Michał Pastuszak i „Poławiacze Pereł” w składzie: Michał Pastuszak – instrumenty klawiszowe, Piotr Mazurek – gitara elektryczna, Sławomir Frydecki – gitara basowa, oraz gościnnie Jacek Rayski – gitara akustyczna.

 

 

 

Tegoroczny koncert urozmaiciły filmiki nakręcone w ważnych historycznie miejscach Dęblina, gdzie Podopieczni wykonywali refren utworu „W życiu trzeba zawsze wolnym być” (tekst i muzyka Marek Jackowski).

 

Kolejnym punktem imprezy było przekazanie przez Jolantę Pyrę reprezentującą 34 DH NS WARSZTACIAKI oraz Ewę Krzyszkowską i Cezarego Pyrkę reprezentujących Krąg Dęblińskich Instruktorów GRĄD – portretu Marszałka Józefa Piłsudskiego na ręce dyrektor SOSW Beaty Kursa, w podziękowaniu za działania Ośrodka na rzecz harcerstwa.

 

Tego dnia Goście mogli zapoznać się również z historia powstania i działalnością 34 DH NS „Warsztaciaki” oraz obejrzeć wystawę fotograficzną „Dęblińskie Drogi do Niepodległości”.

 

 

 

Zdjęcia wykonali uczestnicy Amatorskiej Grupy Fotograficznej „Foto – Pstryk” działającej przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Dęblinie.  

 

Uroczystość uświetnili swoja obecnością : Beata Siedlecka – burmistrz Miasta Dęblin, Maciej Krygrowski – przewodniczący Rady Miasta Dęblin, Mieczysław Grobel i Leopold Świetliński – wiceprzewodniczący Rady Miasta Dęblin, Beata Kursa – dyrektor SOSW w Dęblinie,  Monika Bąkała – dyrektor MDK w Dęblinie, Monika Kośmińska – kierownik OPS w Dęblinie oraz rodzice. 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W środę 29 czerwca o godz. 17:00 na osiedlowym placu zabaw Zarząd osiedla Wiślana zorganizował festyn pn....
W dniu 29 czerwca delegacja Władz Samorządowych Miasta Dęblin wraz z przedstawicielami Centralnej Ciepłow...
Fot. Leszek Grzyb
Od pierwszego dnia wojny klub SFC24 wspiera i pomaga uchodzcom z Ukrainy. Do klubów przewieziono ...
Panta rei – wszystko mija. Kolejny rok szkolny dobiegł końca. Rok naznaczony pandemią, wojną w Ukra...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Mów po niemiecku – indywidualnie dla dorosłych online
Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz czasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne lub integ...
Szczegóły ogłoszenia

Mów po niemiecku – indywidualnie dla dorosłych online
Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz czasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne lub integ...
Szczegóły ogłoszenia

Four Stal – producent urządzeń technicznych
Jesteśmy producentem przede wszystkim przenośników:zgrzebłowych, łańcuchowych, redlerów, ślimakowych.W ofercie posiadamy również...
Szczegóły ogłoszenia

Oferta pożyczki między osobami fizycznymi Udzielamy pożyczek w wysokości od 5 000 € do 5 000 000 € przez wybrany przez Ciebie ok
Oferta pożyczki między osobami fizycznymi Udzielamy pożyczek w wysokości od 5 000 € do 5 000 000 € przez wybrany przez Ciebie o...
Szczegóły ogłoszenia

100% Pure & nature refined sunflower oil
100% Refined Sunflower Oil Factory Price Refined Sunflower Oil Refined Sunflower Oil High Quality Refined Sunflower Oil Edib...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook