Na ten dzień czekali długo!
18 października w ZSZ nr 1 w Dęblinie odbyła się uroczystość otwarcia kompleksu boisk wielofunkcyjnych.
Wzięła w niej udział cała społeczność szkolna. Uroczystość prowadzili uczniowie: Oliwia Długoszek i Szymon Pasturczak.
Swoją obecnością uświetnili ją znamienici goście: Urszula Gralewska – przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Lublinie, wizytator i opiekunka ZSZ nr 1; Grzegorz Kapusta – wicemarszałek województwa lubelskiego, starosta rycki Stanisław Jagiełło; przewodnicząca Rady Powiatu Hanna Czerska; wicestarosta powiatu ryckiego Stanisław Włodarczyk, członkowie Zarządu Powiatu, Małgorzata Grzechnik – naczelnik Wydziału edukacji, kultury, zdrowia i spraw społecznych, samorządowcy, przedstawiciele inwestora, przedstawiciele zakładów pracy współpracujących ze szkołą, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół.
W październiku redakcja szkolnej gazetki „Byle do dzwonka” ogłosiła konkurs plastyczny pod hasłem „Rok Niepodległej”.
Konkurs oczywiście nawiązuje do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wychowankowie świetlicy szkolnej chętnie wzięli udział w tym konkursie. Wspólnie z wychowawcą świetlicy wykonali pracę przestrzenną w formie Orła Białego.
W środę 10 października klasy IV a, IV b i VI a pod opieką wychowawczyń: Małgorzaty Jakubik - Kopeć, Beaty Byś, Iwony Kamer i Beaty Sokołowskiej z okazji Dnia Chłopaka wybrały się na wycieczkę do stolicy.
Najważniejszym punktem zwiedzania był stadion PGE Narodowy im. Kazimierza Górskiego, który samym widokiem zewnętrznym wywołał wśród większości uczniów efekt „wow”.
Zwiedzanie stadionu przebiegało ekskluzywną trasą VIP przeznaczoną dla najważniejszych gości PGE Narodowego, komentatorów i kibiców.
Ludowe poczucie sprawiedliwości w epoce romantyzmu mówiło, że każda zbrodnia musi zostać ukarana.
Na własnej skórze doświadczyła tego tytułowa bohaterka dramatu Juliusza Słowackiego.
Z historią Balladyny, żądzą władzy, która doprowadziła ją do zguby zapoznali się uczniowie klas 7 i 8 SP nr 5 oraz klas trzecich gimnazjum.
W dniach 22 – 29 września 2018 roku, pięcioro uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Dęblinie pod opieką nauczyciela języka angielskiego Erwina Freliszka wzięło udział w szkolnej wymianie w ramach partnerskiego projektu Erasmus +.
W realizacji projektu uczestniczyli również nauczyciele i uczniowie z Cypru, Turcji oraz Hiszpanii.
Spotkanie odbyło się w malowniczej miejscowości Betanzos w Hiszpanii, a jego celem było przetestowanie przez uczniów elektronicznych narzędzi diagnostycznych do badania predyspozycji oraz umiejętności zawodowych uczniów.
15 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Dęblinie odbył się miejski Dzień Edukacji Narodowej.
Święto uczące szacunku i uznania do zawodu jakim jest nauczyciel oraz pokazujące jak dużo pracy i zaangażowania wkładają na co dzień uczniowie.
Było to spotkanie władz miasta z przedstawicielami placówek edukacyjnych zorganizowane, aby podziękować wszystkim tym, którzy tworzą dęblińską oświatę.
W czwartek 27 września odbyło się ognisko z udziałem rodziców i nauczycieli. Pogoda dopisywała.
Ze szkoły uczniowie wyruszyli o 9.50. Na placu przy ul. Jagiellońskiej czekały już Panie dyrektor Beata Kursa oraz Jolanta Tarka. Złożyły życzenia chłopcom z okazji ich święta.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w imieniu Pań i dziewcząt dołączyli się do życzeń.
,, Pamięć nie dała się zgładzić…”
Początek października to dla ZSZ nr 1 czas szczególny. W rocznicę bitwy pod Kockiem – ostatniej bitwy kampanii wrześniowej 1939 roku – odbywa się uroczystość włączenia uczniów klas pierwszych w poczet społeczności Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie.
W tym roku przypadła ona 3 października.
Na uroczystości ślubowania zebrali się wszyscy uczniowie klas pierwszych ze swoimi wychowawcami. Nie zabrakło na niej także rodziców.
Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących zwiedzili Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym.
Dzięki wyjazdowi poznali różne gatunki i zwyczaje sów, wykonali z gotowych materiałów torby ekologiczne oraz uczestniczyli w wycieczce przyrodniczej wąwozami.
We wtorek 12 czerwca uczniowie klasy 1b i 2a wybrali się na dęblińskie lotnisko.
Odwiedzili hangar lotniczy Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego, gdzie mogli zasiąść za sterami różnych samolotów i poczuć się jak prawdziwi piloci.
Następnie udali się do symulatora strzelań „Śnieżnik”.
Pod opieką Pani przewodnik każdy mógł oddać strzały z prawdziwego karabinu maszynowego.