Dzisiaj jest niedziela, 01 października 2023 r., 274 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Jan Rajchel

11 września 2023r. społeczność naszej szkoły po raz kolejny przystąpiła do akcji „Narodowe Czytanie” pod patronatem Prezydenta RP i jego małżonki. Na lekturę tegorocznej edycji czytelniczej inicjatywy wybrana została” powieść Elizy Orzeszkowej – „Nad Niemnem”.

 

Do lektury tego dzieła tak zachęcał Prezydent RP w swoim liście otwartym: „To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”.

 

Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnijmy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i którego znaczenie jest istotne także dla innych narodów naszego regionu.”

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , ZSZ nr 1 Dęblin, odsłon: 133

Nietypowo niż zwykle, bo tym razem 4 września spotkali się w auli, by uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny. Na uroczystości zgromadziła się cała społeczność szkolna: uczniowie, rodzice, nauczyciele, dyrekcja.

 

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego wprowadzenia Sztandaru Szkoły i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrał pan Artur Misiak - dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. F. Kleeberga w Dęblinie.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , ZSZ nr 1 Dęblin, odsłon: 311

W dniach 31.05 – 03.06 na lotnisku w 43. Bazie Lotnictwa Marynarki Wojennej odbyła się kolejna edycja zawodów modeli latających Learn and Fly 2023. Uczniowie w składzie Karpiński Kacper i Olszewski Dominik wraz ze swoim nauczycielem Dariuszem Kołodziejskim ponownie wzięli udział w tych jakże zacnych zawodach modelarskich.

 

W tym roku lotnicze ścieżki zaprowadziły ww. zespół aż nad polskie morze, do Gdyni. Konkurencja była bardzo duża, ale jako jedyna grupa uczestnicząca w zawodach posiadaliśmy latający model zbudowany z kompozytów.

 

Na uwagę zasługuje fakt, że główny inżynier zespołu Karpiński Kacper zaprojektował model z wykorzystaniem technologii komputerowych oraz druku 3D.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 451

2 czerwca 2023 roku uczennica SP nr 5 w Dęblinie z klasy 3a Joanna Cieślak brała udział w XXVII Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w MDK w Dęblinie.

 

Dziewczynka zaśpiewała piosenkę „Taniec w deszczu”. Joasia Swój występ uatrakcyjniła rekwizytami.

 

Za występ Asia otrzymała I miejsce w kategorii uczniów klas I – III oraz nagrodę rzeczową.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 390

W ramach akcji Eko - Tydzień, uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie wybrali  się na wycieczkę rowerową do Komendy Powiatowej Policji w Rykach.

 

Celem wycieczki było zapoznanie się z pracą policjantów oraz zasadami bezpieczeństwa na drodze.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 445

W dniu 19 maja w Miejskim Przedszkolu nr 4 im. Jana Pawła II w Dęblinie odbył się konkurs recytatorski dla dzieci 5 i 6 letnich pod patronatem Burmistrz Miasta Dęblin – Beaty Siedleckiej.

 

Na uroczystości gościli: Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka, Naczelnik Wydziału Oświaty Agnieszka Pietruszewska – Chlaściak, ks. p.por. Mateusz Szczepański wikariusz Parafii Wojskowej w Dęblinie, Inspektor do spraw promocji Kamil Krypski oraz nauczyciele i rodzice dzieci biorących udział w naszym konkursie.kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, Edukacja , odsłon: 552

18 maja bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii Wiślana przeprowadziła zajęcia z programu Ocalimy Świat w klasie pierwszej Szkoły Podstawowej Nr5.

 

Tematem zajęć było: "Traktowanie zwierząt domowych przez ludzi- Szanuję ludzi i zwierzęta”. Uczniowie wysłuchali z wielką uwagą opowiadania Barbary Kosmowskiej: „Pies do zadań specjalnych”.

 

Następnie odbyła się rozmowa i dyskusja o dobrym i złym traktowaniu zwierząt. 

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, Edukacja , odsłon: 409

W kwietniu społeczność szkolna Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 otworzyła szeroko drzwi dla wszystkich ósmoklasistów, którzy chcieli poznać naszą szkołę.

 

Zainteresowanie naszą ofertą było w tym roku duże i życzliwe. Odwiedziło nas wielu gości, a wśród nich znaleźli się uczniowie klas ósmych, zarówno szkół dęblińskich jak i tych spoza miasta.

 

Ósmoklasiści mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły. Obejrzeli wystawy tematyczne i stanowiska zawodów: technik informatyk, technik elektryk, technik mechanik, technik mechanik lotniczy, technik dróg i obiektów inżynieryjnych oraz ślusarz. Zwiedzili szkolne warsztaty, internat i pracownie lekcyjne.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , ZSZ nr 1 Dęblin, odsłon: 542

Za nami kolejna już AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA, która odbyła się pod hasłem „Podaruj krew – podaruj życie”. Tym razem młodzież oddała 12,6 litrów krwi, a 5 osób zarejestrowało się w bazie CPNPDSiKP  jako potencjalni dawcy szpiku kostnego.

 

Akcja przebiegała bardzo sprawnie i w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że postawa okazana wobec potrzebujących, którzy oczekują na ten bezcenny i niezastąpiony lek, którym jest krew znajdzie godnych naśladowców wśród naszej społeczności i chętnych będzie wciąż przybywało.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , ZSZ nr 1 Dęblin, odsłon: 466

W dniu 30 marca br. podczas LXXV Sesji Rady Miasta Dęblin wręczone zostały stypendia sportowe Burmistrza Miasta Dęblin dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie ogólnopolskim i międzynarodowym za rok 2022.

Do Ratusza Miejskiego wpłynęło osiem wniosków z czego siedem zostało rozpatrzonych pozytywnie.

 

Jeden wniosek został odrzucony ze względów formalnych.kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , Miasto Dęblin, odsłon: 637

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Jesienne Mazury: Relaks i Rozkosz w Domowym SPA z Sauną, Jacuzzi i Balia
Spokojna oaza, malownicze krajobrazy Mazur oraz błogi relaks - to wszystko czeka na tych, którzy wybierają się na jesienny wypoc...
Szczegóły ogłoszenia

Piec kuchenny-tradycja, prestiż i nowoczesność.
Piec kuchenny nowej generacji jest idealny do domu z rekuperacją. Gdy ma wymienniki wodne, ogrzeje do 150 m2. Współpracuje z pom...
Szczegóły ogłoszenia

Kuchnie węglowe, na drewno, pellety, piecyki, kominki
Gdy zawiedzie główne ogrzewanie domu (awaria, brak prądu), każde urządzenie grzewcze na drewno jest bardzo dobrym zabezpieczeni...
Szczegóły ogłoszenia

Sprawdź czy ktoś Ci źle życzy, Na co uważać, Wyrocznia złe oko
Sprawdź czy ktoś Ci źle życzy? Na co uważać? Czy ktoś wysyła Ci złe energie? Kup dostęp do wyroczni złe oko online.Możesz skorzy...
Szczegóły ogłoszenia

Ciepłe kominki-przyjazne, zdrowe, wygodne i ekonomiczne.
Wykonujemy przyjemnie ciepłe kominki nowej generacji, wypromieniowujące ciepło, do których można przytulić się. Mogą być kaflowe...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook