W dniach 24-29 luty klasa 4a pod opieką wychowawczyni - Anny Opalińskiej włączyła się w różnorodne akcje w ramach tygodnia pod hasłem „Agresji i przemocy mówimy NIE”.
Wstępem do działań była dyskusja o tym: jak radzić sobie z agresją i przemocą w szkole, gdzie szukać pomocy w tego typu sytuacjach, jak reagować na niewłaściwe zachowania rówieśników oraz w jaki sposób pomagać ofiarom przemocy.
Na godzinie wychowawczej uczniowie w grupach wykonali plakaty antyprzemocowe, których wiodącym tematem było hasło „Agresji i przemocy mówimy NIE”.
Podczas zajęć dodatkowych w klasie 3B uczniowie rozwijali słownictwo związane z nazwami pożywienia i posiłków. Dzieci szybciej przyswajają wiedzę, gdy proces ten połączony jest z aktywnością, którą szczególnie lubią.
Wykonywanie prac plastycznych zawsze cieszy się entuzjazmem wśród trzecioklasistów.
W dniu 25 lutego klasa I technikum budownictwa kolejowego i technikum elektrycznego z nauczycielem historii Jolantą Kiebzak i kierownik internatu Martą Pielak odwiedziła Muzeum Wsi Lubelskiej.
Uczniowie brali udział w lekcji muzealnej metodą warsztatową „Budujemy Lublin”. Lekcja niezwykle ciekawa, zaangażowała całą klasę.
Oprócz zdobytej wiedzy, wszyscy świetnie się bawili. Później uczniowie zwiedzili cały skansen z przewodnikiem.
Wszystko to w ramach poznawania dawnej wsi polskiej, etnografii, kultury wsi, zwyczajów i tradycji.
W piątek 6 marca odbędą się warsztaty pielęgnacyjno - makijażowe dla kobiet z okazji ich święta.
W tym dniu o godz. 18:00 odbędzie się również wernisaż pokonkursowej wystawy fotograficznej Dęblińskie Zdjęcie Roku 2019
Zapraszamy!
W dniach 31 stycznia- 2 lutego 2020r. drużyna SOSW pod opieką dh. Anety i dh. Joli uczestniczyła w IX Zimowym Zjeździe Integracyjnym w Stoku Lackim k/ Siedlec.
W programie imprezy znalazły się m. in. zabawy integracyjne, wspólne śpiewy, gra terenowa, ognisko, oraz kostiumowy bal karnawałowy.
W piątkowy wieczór z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim, gdzie byli zakwaterowani uczestnicy z SOSW wyruszył korowód oświetlony pochodniami do sali gimnastycznej Zespołu Oświatowego w Stoku Lackim, gdzie na rozpoczęcie Zjazdu organizatorzy przygotowali wiele pomysłowych i zabawnych konkurencji sprawnościowych.
Do późnych godzin wieczornych rozbrzmiewał tu gromki śmiech i wspólny śpiew.
W styczniu 2020r. nuczniowie ZSZ nr 2 postanowili sprawdzić swoją wiedzę na temat praw ucznia, biorąc udział w I ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawach Ucznia, zorganizowanym przez Fundację na rzecz Praw Ucznia.
Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy na temat praw ucznia wśród uczniów.
Bal Studniówkowy to jedno z wydarzeń, które na zawsze pozostaje w pamięci. Towarzyszy mu niezwykła i uroczysta atmosfera. To czas, który zapowiada, że niespełna sto dni dzieli maturzystów od egzaminu maturalnego, najważniejszego egzaminu w życiu człowieka.
Tegoroczny Bal Studniówkowy Zespołu Szkół Zawodowych w Dęblinie odbył się 1 lutego 2020 roku w Sali Weselnej ,,Cichy Dwór” w Oblinie.
Uroczystość poprowadzili uczniowie klas maturalnych: Vitaliia Yasen i Maciej Bernat, którzy serdecznie przywitali dyrekcję szkoły, zaproszonych gości, wychowawców i nauczycieli, rodziców oraz koleżanki i kolegów z osobami towarzyszącymi.
W pierwszym tygodniu tegorocznych ferii Szkoła Podstawowa nr 3 była najbardziej rozśpiewanym miejscem w Dęblinie. W dniach 13 - 17 stycznia odbywały się tu warsztaty wokalne - "ZAŚPIEWANE FERIE".
Ponad dwudziestoosobowa grupa miłośników muzyki postanowiła spędzić feryjny czas na wspólnym ćwiczeniu umiejętności wokalnych.
W zimowy poranek, 17 stycznia pracownica Miejskiej Biblioteki Publicznej odwiedziła dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Dęblinie.
Celem wizyty było zapoznanie przedszkolaków z „bajkami naszego dzieciństwa”, często już zapomnianymi. Wszystkie dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały najpiękniejszych bajek, m.in. „Jaś i Małgosia”, „Kopciuszek” oraz „Kot w butach”.
Od 25 listopada 2019 roku do 2 stycznia 2020 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym została przeprowadzona zbiórka monet w ramach akcji „Góra Grosza”.
Organizatorem akcji było Towarzystwo „Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie. Utworzony w dęblińskiej szkole komitet organizacyjny czuwał nad prawidłowym przebiegiem akcji.
Ogółem podczas XX edycji akcji „Góra Grosza” szkoła zebrała 635 zł 40 gr. Do tej pory tak dużej kwoty nie zebrali, więc jest to szkolny rekord.