Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2024 r., 170 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

W dniu 13 października 2023r. w Szkole Podstawowej nr 4 odbyły się uroczyste obchody Dnia  Edukacji Narodowej w Dęblinie.

 

Z tej okazji dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie, przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz instytucji stacjonujących na terenie miasta i nie tylko, spotkali się w Szkole Podstawowej nr 4 im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego, by docenić i nagrodzić osoby najbardziej zaangażowane w życie dęblińskiej oświaty. 

 

Podczas miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej, Szkoła Podstawowa nr 4 w Dęblinie obchodziła również swój 55. jubileusz. kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 1261

9 października Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie po raz kolejny zorganizowała Noc Bibliotek, której tegoroczne hasło brzmi „Absurd nie czytać”.

 

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 633

Pierwszy miesiąc w szkole, a za uczniami SOSW już udział w VI edycji Igrzysk bez Barier.

 

Po raz kolejny zostali zakwalifikowani, choć konkurencja ogromna na ogólnopolską imprezę sportową zorganizowaną przez Akademicki Związek Sportowy, Ministerstwo Sportu i Turystyki, PZU, Onet, Przegląd Sportowy w Ośrodku AZS COSA w Wilkasach/k Giżycka.

 

Dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia IGNIS działającemu w SOSW, uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

 

W mazurskich zmaganiach uczestniczyło 22 zespoły z całej Polski. Sześcioosobowa grupa zawodników godnie reprezentowała Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dęblinie.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 615

11 września 2023r. społeczność naszej szkoły po raz kolejny przystąpiła do akcji „Narodowe Czytanie” pod patronatem Prezydenta RP i jego małżonki. Na lekturę tegorocznej edycji czytelniczej inicjatywy wybrana została” powieść Elizy Orzeszkowej – „Nad Niemnem”.

 

Do lektury tego dzieła tak zachęcał Prezydent RP w swoim liście otwartym: „To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”.

 

Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnijmy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i którego znaczenie jest istotne także dla innych narodów naszego regionu.”

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , ZSZ nr 1 Dęblin, odsłon: 745

Nietypowo niż zwykle, bo tym razem 4 września spotkali się w auli, by uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny. Na uroczystości zgromadziła się cała społeczność szkolna: uczniowie, rodzice, nauczyciele, dyrekcja.

 

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego wprowadzenia Sztandaru Szkoły i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrał pan Artur Misiak - dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. F. Kleeberga w Dęblinie.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , ZSZ nr 1 Dęblin, odsłon: 947

W dniach 31.05 – 03.06 na lotnisku w 43. Bazie Lotnictwa Marynarki Wojennej odbyła się kolejna edycja zawodów modeli latających Learn and Fly 2023. Uczniowie w składzie Karpiński Kacper i Olszewski Dominik wraz ze swoim nauczycielem Dariuszem Kołodziejskim ponownie wzięli udział w tych jakże zacnych zawodach modelarskich.

 

W tym roku lotnicze ścieżki zaprowadziły ww. zespół aż nad polskie morze, do Gdyni. Konkurencja była bardzo duża, ale jako jedyna grupa uczestnicząca w zawodach posiadaliśmy latający model zbudowany z kompozytów.

 

Na uwagę zasługuje fakt, że główny inżynier zespołu Karpiński Kacper zaprojektował model z wykorzystaniem technologii komputerowych oraz druku 3D.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 809

2 czerwca 2023 roku uczennica SP nr 5 w Dęblinie z klasy 3a Joanna Cieślak brała udział w XXVII Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w MDK w Dęblinie.

 

Dziewczynka zaśpiewała piosenkę „Taniec w deszczu”. Joasia Swój występ uatrakcyjniła rekwizytami.

 

Za występ Asia otrzymała I miejsce w kategorii uczniów klas I – III oraz nagrodę rzeczową.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 729

W ramach akcji Eko - Tydzień, uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie wybrali  się na wycieczkę rowerową do Komendy Powiatowej Policji w Rykach.

 

Celem wycieczki było zapoznanie się z pracą policjantów oraz zasadami bezpieczeństwa na drodze.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 793

W dniu 19 maja w Miejskim Przedszkolu nr 4 im. Jana Pawła II w Dęblinie odbył się konkurs recytatorski dla dzieci 5 i 6 letnich pod patronatem Burmistrz Miasta Dęblin – Beaty Siedleckiej.

 

Na uroczystości gościli: Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka, Naczelnik Wydziału Oświaty Agnieszka Pietruszewska – Chlaściak, ks. p.por. Mateusz Szczepański wikariusz Parafii Wojskowej w Dęblinie, Inspektor do spraw promocji Kamil Krypski oraz nauczyciele i rodzice dzieci biorących udział w naszym konkursie.kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, Edukacja , odsłon: 1356

18 maja bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii Wiślana przeprowadziła zajęcia z programu Ocalimy Świat w klasie pierwszej Szkoły Podstawowej Nr5.

 

Tematem zajęć było: "Traktowanie zwierząt domowych przez ludzi- Szanuję ludzi i zwierzęta”. Uczniowie wysłuchali z wielką uwagą opowiadania Barbary Kosmowskiej: „Pies do zadań specjalnych”.

 

Następnie odbyła się rozmowa i dyskusja o dobrym i złym traktowaniu zwierząt. 

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, Edukacja , odsłon: 886

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia

Domek Letniskowy Drewniany Całoroczny 3m/3m 15mm
Domek letniskowy/całoroczny do samodzielnego montażu / montaż prosty z instrukcją i możliwością kontaktu telefonicznego podczas ...
Szczegóły ogłoszenia

Adwokat kościelny, unieważnienie małżeństw, rozwód kościelny
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa dla Osób w kraju...
Szczegóły ogłoszenia

Studio StreamOnline - studio filmowe Warszawa
Zlokalizowane w sercu Mokotowa, Studio StreamOnline oferuje pełne spektrum możliwości produkcyjnych na potrzeby najnowocześniejs...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook