Zawieszenie zajęć w szkołach to spore wyzwanie dla nauczycieli, ale nie tylko. Uczniowie oraz ich rodzice muszą sporo czasu poświęcić na lekcje online.
Nie jest to jednak proste. Serwery się zawieszają, czasem w rodzinie na dwoje lub więcej dzieci jest jeden komputer. A nauki jest sporo.
Rodzicie i uczniowie nie mają łatwo. Pojawiają się problemy.
W dniach 24-29 luty klasa 4a pod opieką wychowawczyni - Anny Opalińskiej włączyła się w różnorodne akcje w ramach tygodnia pod hasłem „Agresji i przemocy mówimy NIE”.
Wstępem do działań była dyskusja o tym: jak radzić sobie z agresją i przemocą w szkole, gdzie szukać pomocy w tego typu sytuacjach, jak reagować na niewłaściwe zachowania rówieśników oraz w jaki sposób pomagać ofiarom przemocy.
Na godzinie wychowawczej uczniowie w grupach wykonali plakaty antyprzemocowe, których wiodącym tematem było hasło „Agresji i przemocy mówimy NIE”.
Podczas zajęć dodatkowych w klasie 3B uczniowie rozwijali słownictwo związane z nazwami pożywienia i posiłków. Dzieci szybciej przyswajają wiedzę, gdy proces ten połączony jest z aktywnością, którą szczególnie lubią.
Wykonywanie prac plastycznych zawsze cieszy się entuzjazmem wśród trzecioklasistów.
W dniu 25 lutego klasa I technikum budownictwa kolejowego i technikum elektrycznego z nauczycielem historii Jolantą Kiebzak i kierownik internatu Martą Pielak odwiedziła Muzeum Wsi Lubelskiej.
Uczniowie brali udział w lekcji muzealnej metodą warsztatową „Budujemy Lublin”. Lekcja niezwykle ciekawa, zaangażowała całą klasę.
Oprócz zdobytej wiedzy, wszyscy świetnie się bawili. Później uczniowie zwiedzili cały skansen z przewodnikiem.
Wszystko to w ramach poznawania dawnej wsi polskiej, etnografii, kultury wsi, zwyczajów i tradycji.
W piątek 6 marca odbędą się warsztaty pielęgnacyjno - makijażowe dla kobiet z okazji ich święta.
W tym dniu o godz. 18:00 odbędzie się również wernisaż pokonkursowej wystawy fotograficznej Dęblińskie Zdjęcie Roku 2019
Zapraszamy!
W dniach 31 stycznia- 2 lutego 2020r. drużyna SOSW pod opieką dh. Anety i dh. Joli uczestniczyła w IX Zimowym Zjeździe Integracyjnym w Stoku Lackim k/ Siedlec.
W programie imprezy znalazły się m. in. zabawy integracyjne, wspólne śpiewy, gra terenowa, ognisko, oraz kostiumowy bal karnawałowy.
W piątkowy wieczór z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim, gdzie byli zakwaterowani uczestnicy z SOSW wyruszył korowód oświetlony pochodniami do sali gimnastycznej Zespołu Oświatowego w Stoku Lackim, gdzie na rozpoczęcie Zjazdu organizatorzy przygotowali wiele pomysłowych i zabawnych konkurencji sprawnościowych.
Do późnych godzin wieczornych rozbrzmiewał tu gromki śmiech i wspólny śpiew.
W styczniu 2020r. nuczniowie ZSZ nr 2 postanowili sprawdzić swoją wiedzę na temat praw ucznia, biorąc udział w I ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawach Ucznia, zorganizowanym przez Fundację na rzecz Praw Ucznia.
Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy na temat praw ucznia wśród uczniów.
Bal Studniówkowy to jedno z wydarzeń, które na zawsze pozostaje w pamięci. Towarzyszy mu niezwykła i uroczysta atmosfera. To czas, który zapowiada, że niespełna sto dni dzieli maturzystów od egzaminu maturalnego, najważniejszego egzaminu w życiu człowieka.
Tegoroczny Bal Studniówkowy Zespołu Szkół Zawodowych w Dęblinie odbył się 1 lutego 2020 roku w Sali Weselnej ,,Cichy Dwór” w Oblinie.
Uroczystość poprowadzili uczniowie klas maturalnych: Vitaliia Yasen i Maciej Bernat, którzy serdecznie przywitali dyrekcję szkoły, zaproszonych gości, wychowawców i nauczycieli, rodziców oraz koleżanki i kolegów z osobami towarzyszącymi.
W pierwszym tygodniu tegorocznych ferii Szkoła Podstawowa nr 3 była najbardziej rozśpiewanym miejscem w Dęblinie. W dniach 13 - 17 stycznia odbywały się tu warsztaty wokalne - "ZAŚPIEWANE FERIE".
Ponad dwudziestoosobowa grupa miłośników muzyki postanowiła spędzić feryjny czas na wspólnym ćwiczeniu umiejętności wokalnych.
W zimowy poranek, 17 stycznia pracownica Miejskiej Biblioteki Publicznej odwiedziła dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Dęblinie.
Celem wizyty było zapoznanie przedszkolaków z „bajkami naszego dzieciństwa”, często już zapomnianymi. Wszystkie dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały najpiękniejszych bajek, m.in. „Jaś i Małgosia”, „Kopciuszek” oraz „Kot w butach”.