Za nami najbardziej radosne i wiosenne Święta Wielkanocne. Nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu jest jajko symbolizujące rodzące się życie oraz nadzieję. Tradycją stało się zdobienie jajek.
W związku z tym Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie Filia Wiślana zorganizowała konkurs na Najładniejszą pisankę wielkanocną.
Jego celem była popularyzacja wiedzy o zwyczajach i obrzędach związanych ze Świętami Wielkiej Nocy.
W dniu 17 listopada w SOSW w Dęblinie został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Recytatorski.
Siódma edycja tego konkursu związana była z tematyką niepodległościową i odbyła się pod hasłem „Ktokolwiek jesteś bez ojczyzny”.
Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, konkurs odbył się w formie on-line .
Beata Jędrych, dyrektor Banku Pekao S.A. wraz z pracownikami zainicjowali współpracę z SOSW w Dęblinie poprzez wspólny udział w Konkursie „Jesteśmy blisko”.
Grant ogłoszony przez Fundację Banku Pekao S.A. im. Marian Kantona przyniósł nie tylko gratyfikację w postaci zakupionego sprzętu sportowego (za 4 259 zł), ale również wspólną zabawę – w myśl hasła przewodniego „Bo w nas drzemie młody duch, więc stawiamy dziś na ruch!”.
W dniu 17 września 2020 roku 20 osobowa grupa uczniów rozpoczęła udział w XXVIII Ogólnopolskim Harcerskim Rajdzie Górskim „GRANICA 2020” odbywający się w Szklarskiej Porębie.
Wyjazd odbył się dzięki dofinansowaniu Burmistrza miasta Dęblin uzyskanego przez działające przy Ośrodku Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych IGNIS.
Dnia 10 września br. SOSW w Dęblinie odwiedzili Podchorążowie LAW. Miłe spotkanie „Aniołów w Mundurach” to ogromne przeżycie dla całej naszej społeczności.
Podczas rozmowy przyszli oficerowie WP podjęli temat wsparcia placówki. To bardzo piękny gest, świadczący o tym, że okazując szacunek, dostrzega się potrzeby osób niepełnosprawnych,.
Ruch i muzyka dla naszych dzieci są najlepszą formą terapii. Brak boiska powoduje, że mamy do wykorzystania tylko salę gimnastyczną.
„Narodowe Czytanie” to ogólnopolska akcja społeczno-kulturalna, zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Polski – pana Bronisława Komorowskiego. W ramach tej akcji, w tysiącach miejsc w kraju i za granicą czytane są dzieła polskiej literatury.
W bieżącym roku szkolnym uczniowie i nauczyciele ZSO w Dęblinie aktywnie włączyli się w ogólnopolską akcję, nad którą patronat objęła Para Prezydencka.
Wspólne czytanie utworu odbędzie się w sobotę 5 września 2020 roku. Balladyna Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu.
Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku, a wydany pięć lat później w Paryżu. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu.
Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna.
Wywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę, a powstałe na przestrzeni lat jej liczne inscenizacje, zrealizowane przez wybitnych reżyserów i aktorów scen polskich, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
Ten rok szkolny zaczął się, jak każdy inny. Uczniowie spotykali się w szkole i internacie by wspólnie się uczyć, odrabiać zadania domowe, brać udział w ciekawych zajęciach, miło spędzać czas na zabawie, rozmowach, poznawać najbliższe środowisko i daleki świat.
Za nimi kolejny rok szkolny, inny niż wszystkie. Przez ostatnich kilka miesięcy, z uwagi na pandemię nagle wszystko się zmieniło.
Z dnia na dzień zamiast wspólnych zabaw i spotkań, izolacja. Prowadzone były zajęcia zdalne… z dala od siebie. Jak wspólnie przyznają tęsknili za tym, co było, ale wspólnie dali radę.
Jeśli szukasz atrakcyjnego zawodu, marzysz o zagranicznym stażu, chcesz rozwijać swoje zainteresowania i zdolności, mieć nauczycieli z pasją, wybierz naszą szkołę – Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie!
Zapraszamy – rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 trwa!
Uczniowie klas I – III ze Szkoły Podstawowej nr 4 brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Stypendiada Wczesnoszkolna z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej i plastycznej.
Był to konkurs ortograficzny „ORTOGRAFEK”, czytelniczy „ABECADŁO”, matematyczny „PLUSIK”, plastyczny „PLASTUŚ”.
W konkursie ortograficznym uczniowie z klasy II b Jakub BIERYŁO i Paulina KACZANOWSKA zajęli I miejsce. Wychowawcą laureatów jest Ewa SARNOWSKA.