Dzisiaj jest sobota, 13 sierpnia 2022 r., 225 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

Żołnierze brygad OT z województw: podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego mogą zostać wezwani do jednostek wojskowych w czasie krótszym niż 6 godzin”.

 

Dla wsparcia administracji państwowej i samorządowej realizującej zadania przyjęcia uchodźców z Ukrainy wprowadzono nowy status do natychmiastowego stawiennictwa dla żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 801

Już 4 kwietnia odbędzie się kolejna edycja warsztatów plastycznych „Pisanka w CKA”, organizowanych przez Gminę Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Zapisy będą przyjmowane do 28 marca.

 

Warsztaty „Pisanka w CKA” to już tradycja w Kozienickim Domu Kultury. Każdego roku, w okresie poprzedzającym Wielkanoc, zapraszamy do nas dzieci i młodzież, które podczas zajęć wykonują wspaniałe ozdoby świąteczne – mówi Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 373

Ponad 100 ochotników z województwa lubelskiego zdecydowało się wziąć udział w szkoleniu podstawowym w ramach projektu „Ferie z WOT”.

 

Większość kandydatów do terytorialnej służby wojskowej to osoby młode w wieku od 18 do 25 lat. Blisko 20% stanowią kobiety. Wśród nowo przyjętych są uczniowie, studenci oraz pedagodzy. To głównie z myślą o nich lubelscy Terytorialsi już po raz czwarty zorganizowali szkolenie podstawowe w okresie ferii.

 

Na ferie w mundurze zgłosiły się również osoby z dużo większym bagażem doświadczeń, reprezentujące różne zawody, m.in. sprzedawca, kierowca, pracownik ochrony, przedstawiciel handlowy, kucharz, elektryk, ratownik medyczny.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 376

We wtorek 15 lutego w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, wojewoda lubelski Lech Sprawka podpisał umowę z powiatem ryckim reprezentowanym przez starostę ryckiego Dariusza Szczygielskiego, na zakup rezonansu magnetycznego dla Szpitala Powiatowego w Rykach.

 
Zadanie, którego wartość wynosi 4,5 mln zł, zostanie dofinansowane ze środków rezerwy ogólnej budżetu państwa w kwocie 3,6 mln zł. Udział własny powiatu ryckiego to 900 000 zł. Zgodnie z umową, realizacja zadania ma nastąpić do 30 listopada 2022 r.
 


kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 409

W niedzielę 13 lutego w Dęblinie w wigilię 80. rocznicy powołania Armii Krajowej przez gen. broni Władysława Sikorskiegopremiera Rządu Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie i Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych (1939-1943), odbędą się uroczystości upamiętniające to historyczne wydarzenie.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 496

Światełko dla Bohatera z AK w 80. rocznicę przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową - zapowiedź uroczystości.

 

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej wraz z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej, zapraszają do zapalenia światełka na miejscu pamięci żołnierzy Armii Krajowej. Jak podkreślają sami żołnierze, dla Polaka to duma i honor być spadkobiercą tradycji walki o wolność oraz niezależność państwową i osobistą. 

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 396

Ależ to będzie świetny wieczór dla wszystkich miłośników dobrej gry aktorskiej i nieszablonowych komedii. Już 17 marca, w Kozienickim Domu Kultury zobaczymy spektakl teatralny „Niemy Kelner” w reżyserii Wojciecha Malajkata. W rolach głównych: Piotr Szwedes i Mikołaj Roznerski. Sprzedaż biletów rusza 26 stycznia.

 

– „Niemy Kelner” to groteskowa komedia sensacyjna; thriller autorstwa brytyjskiego mistrza teatru absurdu i noblisty Harolda Pintera. To historia dwóch co najmniej dziwnych gangsterów, którzy trafiają do równie dziwnego hotelu, gdzie czekają na dochodzące do nich z zewnątrz polecenia. W międzyczasie mierzą się ze wzrastającym w nich niepokojem i prowadzą kapitalne dialogi – mówi Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 427

Wyjątkowy, baśniowy ogród, leżący w turystycznym sercu Lubelszczyzny zaprasza 29 kwietnia 2022 roku na prawdziwą i pełną magii rodzinną majówkę!

 

Rodzinny Park Tematyczny Magiczne Ogrody Janowiec to pierwszy w Polsce ogród stworzony na bazie autorskiej baśni. Nieopodal Kazimierza Dolnego nad Wisłą w województwie lubelskim spotykamy wyjątkowy, leżący na18 hektarach ogród. Wypełnia go milion roślin – drzew, krzewów i kwiatów.kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 425

4 kwietnia rusza tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Już teraz warto zapisać tę datę w kalendarzu jako pierwszy - formalny krok do wstąpienia w szeregi WOT.

 

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa rozpocznie się 4 kwietnia i potrwa do 8 lipca obejmując blisko 300 tys. młodych Polaków. W tym roku obowiązek stawienia się przed powiatowymi komisjami lekarskimi mają 19-latkowie, czyli osoby urodzone w 2003 roku.

 

Wezwanie otrzymają także urodzeni w latach 1998-2002, którym do tej pory nie została określona kategoria zdolności do czynnej służby wojskowej.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 586

Już 24 lutego do Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zawita zespół Old Breakout z wyjątkowym programem „Tribute to Nalepa & Kubasińska”.

 

Tym samym w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego usłyszymy artystów z legendarnego składu Breakout i wszystkie ich najważniejsze przeboje. Sprzedaż biletów rusza 20 stycznia.

 

– Old Breakout to muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu Breakout. Tej legendarnej formacji, założonej przez Tadeusza Nalepę, raczej nie trzeba nikomu przedstawiać.

 

Tadeusz Trzciński i Maciej Kubicki, w towarzystwie świetnych bluesmanów, przypomną kozienickiej publiczności największe przeboje zespołu – mówi Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 463

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Oferuję Dyplomy magisterskie, licencjacki, inżynierski, matura, szkoły zawodowe
Wystawiamy dyplomy i świadectwa, Matura w nowej formule, Matura w starej formule, Świadectwo liceum, Świadectwo technikum, Ś...
Szczegóły ogłoszenia

Stoły betonowe do gier na zewnątrz
Przedstawiamy Państwu stół betonowy do tenisa stołowego. Blat o grubości 80mm z kruszywem ozdobnym wykonany z wibrowanego beton...
Szczegóły ogłoszenia

Pracownicy - Leasing Pracowników
Firma RV Group Poland sp. z o. o. z siedzibą w Wadowicach i działem we Wrocławiu oferuje Państwu współpracę w zakresie outsourci...
Szczegóły ogłoszenia

Oferta pożyczki między osobami fizycznymi
Poszukujesz kredytu na wznowienie działalności po pandemii lub na realizację projektu lub potrzebujesz pieniędzy z innych powodó...
Szczegóły ogłoszenia

What Are Private Keys And Why Are They Important?
• Generate private key from bitcoin address online • bitcoin private key recovery tool • Recover bitcoin wallet with private...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook