Powiatowy Urząd Pracy w Rykach prowadzi rekrutację na szkolenie grupowe:
"Spawanie metodą MAG 135"
w ramach projektu „Aktywność drogą do pracy (VI)" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 9 Rynek Pracy, Działanie 9.2 Aktywizacja zawodowa - projekty PUP.
Przedłużone obowiązujące zasady bezpieczeństwa. Wyjątkiem są sklepy w galeriach handlowych, muzea i galerie sztuki – od 1 lutego będzie możliwe ich ponowne funkcjonowanie w ścisłym reżimie sanitarnym.
Pozostałe ograniczenia, które obowiązywały do tej pory, pozostają bez zmian.
Poligony, ćwiczenia w stałych rejonach odpowiedzialności, doskonalenie umiejętności bojowych i kompetencji przeciwkryzysowych, a do tego aż 8 terminów szkoleń dla nowych ochotników. Tak w skrócie wygląda kalendarz szkoleniowy lubelskich Terytorialsów na 2021 rok.
Ten rok, mimo trwającej pandemii i ograniczeń związanych z reżimem sanitarnym, zapowiada się bardzo intensywnie pod względem szkoleniowym dla żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady OT. Już w najbliższą sobotę, 23 stycznia br. na poligon w Wędrzynie (województwo lubuskie) wyruszy pierwsza grupa żołnierzy OT z lubelskiego batalionu lekkiej piechoty oraz kompania logistyczna.
Zimowy poligon potrwa do 5 marca br. W tym roku zaplanowano jeszcze poligon w okresie wakacyjnym w terminie od 31 lipca do 13 sierpnia oraz edycję jesienną w dniach 15-28 listopada.
Świat tonie w plastiku. Rezygnacja z „foliówek” może pomóc środowisku.
Pomimo sukcesywnie wprowadzanych ograniczeń, produkcja plastiku ciągle rośnie. Olbrzymim problemem są wszelkiego rodzaju wyroby z tworzyw sztucznych, w tym popularne torby zakupowe.
Obchodzony 23 stycznia „Dzień bez opakowań foliowych” to dobry moment, by zrezygnować z tego rodzaju produktów i w prosty sposób zacząć chronić środowisko.
Honorowi Dawcy Krwi z Lubelskiej Brygady OT podsumowali ubiegły rok. Do banków krwi na Lubelszczyźnie oddali 1050 litrów krwi.
Zbiórki krwi na rzecz lokalnych społeczności to praktyczny wymiar misji i zadań, jakie spoczywają na żołnierzach Wojsk Obrony Terytorialnej. To również jeden z ważniejszych aspektów działań przeciwkryzysowych, w ramach prowadzonych od marca ubiegłego roku akcji „Odporna Wiosna” oraz „Trwała Odporność”.
Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania jest instalacja fotowoltaiczna.
Koniecznie zgłoś się do udziału, jeśli posiadasz dom na terenie województwa lubelskiego lub mazowieckiego!
Wystarczy wykonać tylko 4 kroki na Facebooku TUTAJ lub przeczytaj warunki poniżej.
Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady OT rozpoczęli akcję pobierania próbek na obecność SARS-CoV-2 od nauczycieli w województwie lubelskim.
Akcja ruszyła w poniedziałek, 11 stycznia br. Pierwszego dnia, lubelscy Terytorialsi wykonali już blisko 1200 badań przesiewowych w kierunku koronawirusa dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, szkół specjalnych oraz pracowników szkół. Testy wykonywane są w 30 punktach wymazowych, działających przy placówkach medycznych w województwie lubelskim.
Fundacja im. Kazimierza Wielkiego stworzyła 3 murale o powierzchni 175 m2, 100 m2 i 60 m2 na ścianach zakładów karnych w Opolu Lubelskim, Lublinie i Zamościu.
Mural w Opolu Lubelskim przedstawia bitwę w Lesie Stockim stoczoną 24 maja 1945 roku pomiędzy żołnierzami polskiego podziemia niepodległościowego, dowodzonymi przez mjr. Mariana Bernaciaka ps. „Orlik”, a żołnierzami NKWD, KBW, UB i MO. Była to zwycięska dla Polaków bitwa z kilkakrotnie przeważającymi liczebnie wojskami okupanta sowieckiego i pomimo użycia przez niego 3 samochodów pancernych.
W Zakładzie Karnym w Żytkowicach w 2020 roku przeprowadzone zostały kursy w związku z realizacją projektu „Podniesienie kwalifikacji zawodowych więźniów w celu ich powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza - Edukacja – Rozwój oraz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości.