Dzisiaj jest sobota, 13 sierpnia 2022 r., 225 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

Olek Talkowski, aktor i muzyk przez wiele lat występował na scenie w Magicznych Ogrodach. Nie zawsze było łatwo – dziecięca widownia bywa bezwzględna, szczególnie jak się ją oszukuje. Dzięki temu czego się wtedy nauczył, zaczął zdobywać ważne nagrody.

 

Rozmawiamy z nim kilka dni po zdobyciu nagrody Tukana OFF na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 298
Fot. Magiczne Ogrody

Olek Talkowski, aktor i muzyk przez wiele lat występował na scenie w Magicznych Ogrodach.

 

Nie zawsze było łatwo – dziecięca widownia bywa bezwzględna, szczególnie jak się ją oszukuje.

 

Dzięki temu czego się wtedy nauczył, zaczął zdobywać ważne nagrody.

 

Rozmawiamy z nim kilka dni po zdobyciu nagrody Tukana OFF na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 331
fot.Dęblin24

1 kwietnia br. pierwsi seniorzy otrzymają trzynastą emeryturę. Dodatkowe roczne świadczenie pieniężne wypłacane jest w wysokości minimalnej emerytury. Otrzymają je wszyscy emeryci i renciści – w sumie ok. 9,7 mln osób.

 

Trzynasta emerytura jest świadczeniem wypłacanym z urzędu od 2019 roku, a od dwóch lat gwarantowanym ustawowo dla wszystkich emerytów i rencistów. W 2022 r. wypłacona zostanie w 6 terminach wraz z kwietniowymi emeryturami. Wysokość świadczenia wyniesie 1388,44 zł i będzie wyższe o 87,56 zł niż w roku ubiegłym.  

 

- Pierwsze wypłaty są realizowane od piątku dla ponad 1 mln seniorów na sumę ponad 1,2 mld zł. Szacowany koszt tegorocznych trzynastek to 13,1 mld zł  Dodatkowe świadczenie trafi w sumie do ok. 9,7 mln emerytów i rencistów – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 289

W piątek, 25 marca br. 84 nowych ochotników zasiliło szeregi 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wśród nich są zarówno osoby bez doświadczenia wojskowego, jak i żołnierze rezerwy. Wszyscy podjęli odpowiedzialną decyzje, aby służyć Ojczyźnie i lokalnym społecznościom, z których się wywodzą.

 

Nabór kandydatów do terytorialnej służby wojskowej przeprowadzono na terenie jednostki wojskowej na Majdanku w Lublinie. Wśród ochotników są osoby, które do tej pory nie miały styczności z wojskiem, przed mini 16-dniowe szkolenie podstawowe, które zakończy się uroczystą przysięgą wojskową. Są również żołnierze rezerwy, którzy postanowili wrócić do wojska – oni przejdą 8-dniowe szkolenie wyrównawcze.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 611

Anna Jeżak ma 60 lat i mieszka w Radomiu. Ma męża i dwóch wspaniałych synów. Niestety w sierpniu 2020 roku wykryto u niej glejaka wielopostaciowego IV stopnia - najbardziej agresywny i złośliwy rodzaj guza mózgu.

 

Przed diagnozą Anna była wychowawczynią oraz nauczycielką języka polskiego. Na początku w Liceum Lotniczym w Dęblinie, gdzie spod jej skrzydeł wyfrunął w świat niejeden pilot. 

 

Zaczęło się niewinnie - drobne drętwienia lewej ręki i nogi. Byłam leczona na różne schorzenia, ale dopiero po ostrym ataku padaczki zrobiono mi rezonans głowy. Niestety badanie wykazało guza mózgu. Ta informacja spadła na mnie jak grom z jasnego nieba. Jednak ani przez moment nie przyszło mi do głowy, żeby się poddać.” - mówi Anna.kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 514

W najbliższy piątek, 25 marca w Wydziale Zamiejscowym UMCS w Puławach odbędą się Drzwi Otwarte.

Podczas wydarzenia maturzyści będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną puławskiej filii, a także wziąć udział w warsztatach i wykładach. W tym roku rekrutacja prowadzona będzie na cztery kierunki studiów: administrację publiczną, wychowanie fizyczne,  biobezpieczeństwo oraz techniki kryminalistyczne.

 

Decyzję co do wyboru kierunku studiów pomogą podjąć nasi wykładowcy, którzy w krótkich wykładach zaprezentują ofertę Wydziału.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 373

Zapraszamy osoby dorosłe z Ukrainy na bezpłatny kurs języka polskiego od podstaw.


Kurs będzie realizowany w ramach projektu wolontariackiego: "JĘZYK POLSKI - UKRAINIE", którego koordynatorem jest pani Beata Bojar, doradczyni metodyczna ds. języka polskiego LSCDN.

 

Zajęcia prowadzone będą w trybie stacjonarnym w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie, ul. Tysiąclecia 27. Lektorami będą nauczyciele języka polskiego z ZSZ nr 1 i ZSZ nr 2 w Dęblinie.

 Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji zatwierdził plan Funduszu Pomocy dla województwa lubelskiego w kwocie 270 029 000 zł.

 

Środki będą systematycznie przekazywane do jednostek samorządu terytorialnego województwa lubelskiego z przeznaczeniem na pomoc obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 240

70 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady OT zostało skierowanych do wsparcia nowego punktu recepcyjnego w hali Tesco w Chełmie. Od kilku dni rośnie zaangażowanie lubelskich terytorialsów na rzecz uchodźców.

 

Zgodnie z zapowiedzią ministra obrony narodowej nawet do 6 tysięcy wzrośnie niebawem wsparcie żołnierzy WOT dla wojewodów, samorządów oraz instytucji odpowiedzialnych za organizację pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy. Działania te terytorialsi będą realizować w ramach operacji pk. „Niezawodna Pomoc”.

 

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 366
Fot. Free-Photos/pixabay/ geralt

Poszukiwani pracownicy do zakładu rozbioru drobiu,

Stanowisko: Koordynator magazynu, magazynier

Praca 6 dni w tygodniu (poniedziałek- sobota)

Umowa o pracę na czas nieokreślony.

WYNAGRODZENIE od 4000 zł


Premie uznaniowe.

Zakres obowiązków:

ważenie towaru w pojemniki po 15 kg
ustawianie towaru pod zamówienia
stany magazynowe
przyjmowanie dostaw
Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku,

Gwarantujemy przeszkolenie.

Adres: Długowola 22 B, 08-540 Stężyca

Kontakt: 81 866 53 20 (10:00-18:00). Więcej informacji udzielamy na miejscu.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 519

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Oferuję Dyplomy magisterskie, licencjacki, inżynierski, matura, szkoły zawodowe
Wystawiamy dyplomy i świadectwa, Matura w nowej formule, Matura w starej formule, Świadectwo liceum, Świadectwo technikum, Ś...
Szczegóły ogłoszenia

Stoły betonowe do gier na zewnątrz
Przedstawiamy Państwu stół betonowy do tenisa stołowego. Blat o grubości 80mm z kruszywem ozdobnym wykonany z wibrowanego beton...
Szczegóły ogłoszenia

Pracownicy - Leasing Pracowników
Firma RV Group Poland sp. z o. o. z siedzibą w Wadowicach i działem we Wrocławiu oferuje Państwu współpracę w zakresie outsourci...
Szczegóły ogłoszenia

Oferta pożyczki między osobami fizycznymi
Poszukujesz kredytu na wznowienie działalności po pandemii lub na realizację projektu lub potrzebujesz pieniędzy z innych powodó...
Szczegóły ogłoszenia

What Are Private Keys And Why Are They Important?
• Generate private key from bitcoin address online • bitcoin private key recovery tool • Recover bitcoin wallet with private...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook