Dzisiaj jest sobota, 13 sierpnia 2022 r., 225 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

Tegoroczne Święto Flagi oraz Narodowe Święto Trzeciego Maja są okazją do wręczenia wyróżnień i podziękowań żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej za odpowiedzialną i często pełną poświęceń służbę na polsko-białoruskiej granicy.

 

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 311

Piękny janowiecki park obudził się już do życia i od 29 kwietnia czeka na gości. Tylko tam zobaczysz jak natura przenika się z baśnią.

 

Magiczne Ogrody to jedyny w Polsce rodzinny park tematyczny, zbudowany na podstawie autorskiej baśni. Leży w pobliżu malowniczego Kazimierza i Janowca, nad którym unosi się jeden z największych zamków dawnej Polski.

 

Na 18 hektarach rośnie tu milion drzew, krzewów i kwiatów. Wśród nich absolutnie wyjątkowe tulipany, wyhodowane przez Czarodzieja Magicznych Ogrodów, Romana Szymańskiego. Pierwszy z nich powstawał aż 25 lat i nosi nazwę "Magiczne Ogrody".

 

Tu także rośnie najczarniejszy tulipan na świecie "Fringed Black" i "Ice Cream" który wyglądem przypomina lody. Kiedy spaceruje się wśród tych pięknych kwiatów i czuje się ich zapach, można zbliżyć się do tajemnicy tego miejsca, poczuć, że to baśń nas wciąga.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 294

Od pierwszego dnia wojny klub SFC wspiera i pomaga uchodzcom z Ukrainy. Do klubów przewieziono setki ludzi, którzy dostali jedzenie, wyprawkę, spanie.

 

Znaleziono im mieszkania, niektórym pracę. Bus SFC24 wyjechał z klubów kilkanaście razy z darami dla uchodzcow. Siłownie były przystosowane do przyjęcia 50 osób w jednym czasie.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 336

Gmina Gniewoszów oraz Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zapraszają na uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej płk. pil. Władysławowi Gnysiowi – historycznemu zwycięzcy, który jako pierwszy zestrzelił niemieckie samoloty w czasie II wojny światowej 1 września 1939 roku.

 

Uroczystość odbędzie się w Sarnowie, gmina Gniewoszów 15 maja 2022, niedziela, o godzinie 15.00

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, Miasto Dęblin, odsłon: 323

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej nieprzerwanie wypełniają misję ochrony polskiej granicy w strefie nadgranicznej w swoim stałym rejonie odpowiedzialności. To zaledwie ułamek zadań jakie realizują. Bardzo istotne jest podtrzymywanie zdolności bojowej poprzez udział w różnego rodzaju szkoleniach.

 

Dobrą okazją do doskonalenia zdolności bojowych był udział żołnierzy 2 LBOT w ćwiczeniu taktycznym z wojskami operacyjnymi pk. „Myszołów-22”. Wspólne ćwiczenie przeprowadziło 4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego wraz z jednostkami podległymi - 41 i 42 Bazą Lotnictwa Szkolnego. Ćwiczenie odbyło się 27 kwietnia br. na poligonie Zajezierze.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 235

W sobotę, 23 kwietnia br. szeregi 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej zasiliło kolejnych 57żołnierzy rezerwy. Na zainteresowanych czekają etaty w ramachnowych struktur WOT, jakie powstają na Lubelszczyźnie.

 

To już trzecie w tym roku wcielenie żołnierzy rezerwy na szkolenie wyrównawcze w 2 Lubelskiej Brygadzie OT. Szkolenie w trybie weekendowym będzie odbywać się w oparciu o zamojskie obiekty garnizonowe, potrwa do 22 maja br. i zakończy się egzaminem tzw. „pętlą taktyczną”.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 301

Są takie miejsca, które świetnie nadają się do grupowego poznawania. Gdzie emocje przekazywane na gorąco między koleżankami czy kolegami są bardzo silne. Zapraszamy na wycieczkę do Magicznych Ogrodów.

 

Magiczne Ogrody Janowiec, to pierwszy w Polsce ogród stworzony na bazie autorskiej baśni. Nieopodal Kazimierza Dolnego nad Wisłą w województwie lubelskim spotykamy wyjątkowy, leżący na18 hektarach Rodzinny Park Tematyczny. Wypełnia go milion roślin – drzew, krzewów i kwiatów.

 

Szerokie utwardzone alejki, przyjazne dla osób niepełnosprawnych, prowadzą do strumyków i wodospadów. W Magicznych Ogrodach znajdujemy mostki, ławki, zacienione miejsca i zagajnik. Spotkamy punkty widokowe, plażę i staw z tratwami.kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 292

Kwalifikacja wojskowa to doskonała okazja dla młodych ludzi, by wykonać krok w dorosłość i wstąpić do wojska. Przy komisjach punkty informacyjne przygotowali rekruterzy Lubelskiej Brygady OT, którzy zachęcają do wstąpienia w swoje szeregi.

 

Od 4 kwietnia br. trwa kwalifikacja wojskowa. W województwie lubelskim przystąpiło do niej ponad 14 000 osób z roczników 2003 oraz 1998-2002, w tym 13,5 tys. to mężczyźni oraz około 500 kobiet. Kwalifikacja to dobra sposobność dla młodych osób by rozważyć kierunek życiowego rozwoju i bliżej zapoznać się ze służbą wojskową, np. w Wojskach Obrony Terytorialnej. Zachęcamy mieszkańców naszego regionu, aby tegoroczna kwalifikacja była ich pierwszym krokiem do wstąpienia w szeregi Terytorialsów.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 365

W piątek 8 kwietnia organizowana była Ekstremalna Droga Krzyżowa w Dęblinie.

 

Ideą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej było do tej pory przejście ponad 40 kilometrowej trasy nocą, w milczeniu, samotności, z wyjątkowymi rozważaniami, aby na końcu ciężkiej drogi spotkać się z Bogiem.

 

W tym roku nie liczyły się tylko kilometry, ale zmiana która dokona się w człowieku.  kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 421
Źródło i zdjęcia: Krzysztof Karbowski

W 82. ROCZNICĘ ZBRODNI KATYŃSKIEJ

 

Parafia pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie, Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej im. Majora Bernaciaka "Orlika" w Rykach, Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej zapraszają w dniu 13 kwietnia 2022 roku /w środę Wielkiego Tygodnia/ na XI DĘBLIŃSKIE OBCHODY DNIA PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ 

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 264

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Oferuję Dyplomy magisterskie, licencjacki, inżynierski, matura, szkoły zawodowe
Wystawiamy dyplomy i świadectwa, Matura w nowej formule, Matura w starej formule, Świadectwo liceum, Świadectwo technikum, Ś...
Szczegóły ogłoszenia

Stoły betonowe do gier na zewnątrz
Przedstawiamy Państwu stół betonowy do tenisa stołowego. Blat o grubości 80mm z kruszywem ozdobnym wykonany z wibrowanego beton...
Szczegóły ogłoszenia

Pracownicy - Leasing Pracowników
Firma RV Group Poland sp. z o. o. z siedzibą w Wadowicach i działem we Wrocławiu oferuje Państwu współpracę w zakresie outsourci...
Szczegóły ogłoszenia

Oferta pożyczki między osobami fizycznymi
Poszukujesz kredytu na wznowienie działalności po pandemii lub na realizację projektu lub potrzebujesz pieniędzy z innych powodó...
Szczegóły ogłoszenia

What Are Private Keys And Why Are They Important?
• Generate private key from bitcoin address online • bitcoin private key recovery tool • Recover bitcoin wallet with private...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook