Dzisiaj jest piątek, 22 października 2021 r., 295 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Żabka

W Centrum Szkolenia WOT w Toruniu, zakończył się kurs operatorów przeciwpancernych pocisków kierowanych Javelin.

 

Zorganizowane w dniu 17 czerwca 2021 na poligonie Toruń Kijewo szkolenie taktyczne w ramach, którego zrealizowano strzelania z ppk Javelin formalnie zakończyło pierwszą edycję kursów dla instruktorów, techników uzbrojenia i operatorów tego systemu.

 

Łącznie w kursach uczestniczyło 60 żołnierzy z Wojsk Obrony Terytorialnej, Wojsk Specjalnych i jednostek podległych Szefowi Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

 



kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 245

Rodzinny Park Tematyczny Magiczne Ogrody Janowiec to pierwszy w Polsce ogród stworzony na bazie autorskiej baśni. Nieopodal Kazimierza Dolnego nad Wisłą w województwie lubelskim spotykamy wyjątkowy, leżący na18 hektarach ogród. Wypełnia go milion roślin – drzew, krzewów i kwiatów.

 

Bramy Ogrodu są otwarte dla gości w każdy weekend do końca czerwca. Park będzie czynny codziennie od 1 lipca do końca września.

 

Kiedy stanie się już na baśniowym dziedzińcu, szerokimi alejkami przyjaznymi dla osób z niepełnosprawnościami, będzie można dotrzeć do wielkiej ilości atrakcji. Są nimi strumyki, wodospady, mostki, punkty widokowe, plaża.

 

Najmłodsi goście mnóstwo radości mają z korzystania z atrakcji, które wymagają siły i zwinności.

 



kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 338

W miniony weekend, ponad 600 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnejćwiczyło w swoim stałym rejonie odpowiedzialności.

 

 

Po okresie dużego zaangażowania w działania przeciwepidemiczne, żołnierze obrony terytorialnej z województwa lubelskiegopowrócili do intensywnych ćwiczeń bojowych w tzw. stałym rejonie odpowiedzialności.

 

 



kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 301

Ewakuacja dóbr kultury z Muzeum Południowego Podlasia oraz zabezpieczenie przemieszczania wojsk operacyjnych - to główne zadania, jakie w niedzielę, 6 czerwca br. realizowali żołnierze 2 Lubelskiej Brygady OT w ramach ćwiczenia pk. DRAGON-21.

 

Trwa jedno z największych przedsięwzięć szkoleniowych Sił Zbrojnych RP - DRAGON-21. Dla żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej to już kolejne wspólne ćwiczenia z wojskami operacyjnymi.

 

Dotychczas Terytorialsi z Lubelszczyzny uczestniczyli, m.in. w ćwiczeniach ANAKONDA-18, DRAGON-19 oraz operacji PALISADA-19.

 



kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 298

Wyjątkowy, baśniowy ogród, leżący w turystycznym sercu Lubelszczyzny już czeka na gości.

 

Rodzinny Park Tematyczny Magiczne Ogrody Janowiec to pierwszy w Polsce ogród stworzony na bazie autorskiej baśni. Nieopodal Kazimierza Dolnego nad Wisłą w województwie lubelskim spotykamy wyjątkowy, leżący na18 hektarach ogród.  Wypełnia go milion roślin – drzew, krzewów i kwiatów. 



kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 724

Cyrk Arena długich miesiącach postoju wraca na polskie drogi, aby nieść radość wszystkim pokoleniom Polaków.

 

Specjalnie przygotowany nowy program pełen magii, zachwytu, tradycji i dobrego humoru. 

 

W programie m.in.:

gimnastyka napowietrzna, ekwilibrystyka na wałkach, ekwilibrystyka na wolnych drabinach, numer stójkarski, persze, akrobacje na stalowym maszcie, klaun Johnatan Fubble, wielbłądy, kuce, osły, lamy i wiele innych atrakcji.

 

Cyrk Arena RYKI

Plac Targowy

8 czerwca (wtorek) godzinna 17:00

Kasa czynna jest od godziny 10:00 w miejscu ustawienia namiotu.

 

A na naszej stronie na Facebooku do wygrania bilety! 

 

Zapraszamy!

 



kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 556

22 Dębliński Batalion Lekkiej Piechoty otrzymał imię mjr. Mariana Bernaciaka ps. „Orlik. Będzie również kultywować tradycje 15. Pułku Piechoty „Wilków” Armii Krajowej (1944).

 

Nadanie tradycji i patronów pododdziałom 2 LBOT było pierwszą tego typu uroczystością w Wojskach Obrony Terytorialnej. Ceremonia odbyła się w dniu 23 maja 2021 roku w Lublinie, podczas obchodów święta 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Decyzję Ministra Obrony Narodowej z dnia 20 maja 2021 r. z rąk ppłk. Daniela Błotko, zastępcy Dowódcy 2 LBOT, odebrał Dowódca Batalionu ppłk Stanisław Guźmięga.  



kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 314

We wtorek, 25 maja br. żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej wyruszyli na II Rajd Motocyklowy Weteranów. Odwiedzą groby poległych kolegów na Lubelszczyźnie.

 

Ponad 20 żołnierzy – motocyklistów z 2 LBOT oraz wojsk operacyjnych z województwa lubelskiego wyruszyło, aby odwiedzić groby swoich kolegów, zapalić symboliczne znicze i oddać hołd tym, którzy polegli na misjach w Iraku, Afganistanie, czy Syrii.

 

Lubelscy Terytorialsi wzięli udział w tym przedsięwzięciu już po raz drugi. Warto dodać, że w szeregach Lubelskiej Brygady OT służy kilkunastu weteranów i uczestników misji zagranicznych.

 



kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 473

Za kilka tygodni wakacje, ale już dziś Terytorialsi zapraszają by spędzić je aktywnie i w mundurze.

 

W tym celu 2 Lubelska Brygada OT przygotowała specjalną edycję szkolenia podstawowego, dedykowanego głównie uczniom, studentom oraz nauczycielom na Lubelszczyźnie.



kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 470

Retencja zasobów jest zakładaną zdolnością do ich utrzymania w okresie czasu. Ma na nią wpływ bardzo wiele czynników. Jest inna dla formacji zawodowych i ochotniczych. Budując Wojska Obrony Terytorialnej za właściwy poziom retencji zasobów osobowych przyjęty został wskaźnik 85%.

 

Dla formacji zawodowych za właściwe wskaźniki przyjmuje się w państwach NATO wartości retencji na poziomie nie mniejszym niż 90%. Dla formacji ochotniczych właściwy wskaźnik retencji przyjmuje się na poziomie od 60 do 85% w zależności od państwa.

 

Należy podkreślić, iż niższa retencja w formacjach wspiera budowę systemów rezerw osobowych. Wyższa z reguły wiąże się z wyższą średnią wieku żołnierzy i powyżej pewnych wartości nie ma już znaczenia dla rozwijania systemu rezerw osobowych.

 



kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 410

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:



OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Dodatkowy Zarobek - Kobiecy Biznes
Mam do zaoferowania pracę zdalną wykonywaną w tak zwanym międzyczasie (dla kobiet) . Zarobki zależne od zaangażowania. Możliw...
Szczegóły ogłoszenia

Oferuje Spółki z rachunkiem bankowym oraz Prezesem
Oferujemy gotowe spółki Polskie i w Wielkiej Brytanii z Prezesem Zarządu Nominowanym oraz Udziałowcem Nominowanym spółki mają KR...
Szczegóły ogłoszenia

Informatyk-praca zdalna
Nasz nowy Klient to Europejska sieć sklepów wielobranżowych. Od dwudziestu lat firma rozwija się na rynku polskim i staje się je...
Szczegóły ogłoszenia

Sprawdzona metoda dla dorosłych – niemiecki przez Skype
-Pomagam osobą dorosłym w pokonaniu niemieckiego. Witaj przyszły Uczniu!Wiem jak skutecznie i szybko nauczyć Cię mówić i rozumi...
Szczegóły ogłoszenia

Kupię stare ordery, medale, odznak, odznaczenia
Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook