Nowe instalacje fotowoltaiczne i solarne, wymiana oświetlenia i systemów centralnego ogrzewania, docieplenie i estetyczne wykończenie elewacji – cztery budynki kluczowe dla codziennego funkcjonowania dęblińskiej społeczności przeszły ekologiczną metamorfozę. Dzięki gigantycznej inwestycji, dofinansowanej z unijnych funduszy, miasto zużywać będzie rocznie nawet o 2 miliony kW mniej energii pierwotnej w budynkach publicznych.
Dwuletni projekt pod nazwą „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Dęblinie – etap I” objął cztery budynki: dwie szkoły, Urząd Miasta oraz SP ZOZ. Inwestycja przysłuży się w równym stopniu wygodzie mieszkańców, środowisku, jak i, za sprawą niebagatelnych oszczędności, miejskiemu budżetowi.
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. do końca 2021 roku ogłoszą postępowania przetargowe na roboty budowlane na szacunkową kwotę ponad 17 mld zł.
Przetargi pozwolą na realizację inwestycji z Krajowego Programu Kolejowego oraz projektów planowanych już z nowej perspektywy finansowej UE na lata 2021 – 2027.
Kilkaset przetargów, w tym m.in. na prace utrzymaniowe pozwoli na zaangażowanie dużych, średnich i małych firm.
W dniu 17 listopada w SOSW w Dęblinie został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Recytatorski.
Siódma edycja tego konkursu związana była z tematyką niepodległościową i odbyła się pod hasłem „Ktokolwiek jesteś bez ojczyzny”.
Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, konkurs odbył się w formie on-line .
W środę 25 listopada, czyli dokładnie w Dzień Pluszowego misia, został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs plastyczny dla klas zerowych zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 w Dęblinie, którym swoim patronatem objęła Beata Siedlecka – Burmistrz Miasta Dęblin.
Wzięły w nim udział 4 placówki z terenu Miasta Dęblin: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Curie-Skłodowskiej, Miejskie Przedszkole nr 3 przy ulicy Michalinowskiej oraz Szkoła Podstawowa nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego.
Trudny czas pandemii to dobra okazja, żeby zmobilizować się i pomagać innym. Żołnierze 2 LBOT oddają krew i zachęcają, by dzielić się tym cennym darem. Od marca 2020 r. oddali już 836 litrów krwi.
Oddawanie krwi to bardzo ważny aspekt działań przeciwkryzysowych WOT. Od początku operacji Odporna Wiosna i obecnie w ramach Trwałej Odporności lubelscy Terytorialsi regularnie odwiedzają lokalne punkty pobrań, organizują zbiórki krwi w swoich jednostkach i odpowiadają na wszystkie apele Narodowego Centrum Krwi.
Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierujący mazdą 31-latek z gminy Kłoczew. Nie mógł utrzymać toru jazdy i najeżdżał na krawężniki.
18-latek jadąc za nietrzeźwym dawał mu sygnały dźwiękowe aby ten się zatrzymał. Kiedy dojechali w okolice ronda w Moszczance, kierujący mazdą zatrzymał się wtedy został ujęty przez 18-latka i innych świadków. Funkcjonariusze dziękują za reakcję, która zakończyła jadzę nieodpowiedzialnego kierującego. Swoim zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze.
To już ostatni moment żeby spełnić swój obowiązek. Zgodnie z ustawą o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału w badaniu podlega grzywnie.
Od początku września do 30 listopada br. trwa w całej Polsce Powszechny Spis Rolny – najważniejsze badanie statystyczne w tym roku. Spisy rolne odbywają się co 10 lat i obejmują wszystkie gospodarstwa rolne w Polsce.
Łącznie spisowi podlega ok.1,5 mln gospodarstw rolnych z tego w województwie lubelskim ponad 190 tys.
Po analizie danych dotychczasowych zachorowań, Premier przedstawia kompleksowy plan i jasne założenia na nadchodzące 100 dni.
Jak zapewnia Mateusz Morawiecki: pozwoli nam to łatwiej dostosować się do epidemicznej rzeczywistości – zarówno tej gospodarczej, jak i społecznej.
Została podjęta decyzja o otwarciu sklepów i usług w galeriach handlowych – będą musiały one działać w zaostrzonym reżimie sanitarnym.
Ferie zimowe odbędą się w całym kraju w tym samym terminie, jednak uczniowie nie wyjadą na zimowiska.
Niemal każdego tygodnia do Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zgłaszają się funkcjonariusze i pracownicy Policji aby podzielić się krwią, niezbędną gdy w grę wchodzi ratowanie życia ludzkiego.
Jednocześnie mundurowi odpowiadają na pojawiające się apele o pomoc. Dotychczas honorowo oddawali krew we własnych powiatach – tym razem połączyli swe siły.
Mowa o policjantach z Puław i Ryk, którzy wzięli udział w akcji krwiodawstwa Silni Razem zorganizowanej przez Klub HDK "Dar Życia” przy Zakładach Azotowych Puławy S.A.
Uczniowie dęblińskich szkół, pomimo pandemii, przystąpili do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności z zakresu znajomości historii regionalnej.
Honorowy patronat nad konkursem sprawowała Burmistrz Miasta Beata Siedlecka.
Organizatorem konkursu było Towarzystwo Przyjaciół Dęblina oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie.