Dzisiaj jest wtorek, 16 lipca 2024 r., 198 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

Urozmaicanie i innowacyjność szkoleń wojskowych odgrywają ważną rolę w przygotowaniu żołnierzy do różnorodnych sytuacji bojowych. Jednym z narzędzi stosowanych podczas treningów jest system Laserowych Symulatorów Strzelań (LSS).

 

Lubelscy Terytorialsi podczas szkolenia zintegrowanego w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie mieli okazję ćwiczyć z wykorzystaniem tej technologii.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 446

13 marca bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia Wiślana odwiedziła Zespół Szkolno –Przedszkolny nr 3 w Dęblinie.

 

Grupy 3,4,5,6-latków poznały wiosnę jako porę roku i jej zwiastuny.

 

Następnie wysłuchały książeczek: „Kicia Kocia – Wiosna” Anity Głowińskiej, „Wiosna Toli” Anny Włodarkiewicz i „Wiosenne zabawy” Natalii Usenko.kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 653

W dniach 19 – 28 marca bieżącego roku w ramach jazd testowych na ulice Dęblina wyjedzie zeroemisyjny, niskopodłogowy autobus elektryczny.

 

Zastąpi on w te dni dotychczasowy tabor, którym MZK – Puławy Spółka z o.o. świadczy usługi przewozowe w ramach obsługi linii komunikacyjnej nr 31.kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 1170

Szymon Flik, uczeń klasy maturalnej Liceum Ogólnokształcącego im.15 Pułku Piechoty „Wilków” w Dęblinie, zakwalifikował się do ogólnopolskiego etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego!

 

Jest to ogromny sukces, który świadczy o wybitnych umiejętnościach Szymona oraz jego zaangażowaniu w naukę języka polskiego.

 „Twoja krew – darem życia” to już kolejna lokalna Akcja Honorowego Krwiodawstwa, która odbyła się 6 marca 2024 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Dęblinie.

 

Inicjatywa ta wzbudziła jak zwykle duże zainteresowanie. Również tym razem nie zawiedli uczniowie, absolwenci szkoły oraz mieszkańcy miasta. Wszyscy udowodnili, że warto pomagać, że oddawanie krwi jest szlachetnym i bezinteresownym niesieniem pomocy, darem życia.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZ nr 1 Dęblin, odsłon: 622

22 lutego klasa 2a liceum wraz z opiekunami odwiedziła stolicę. Pierwszym punktem wycieczki było POLIN - Muzeum Historii Żydów Polskich. Dla uczestników była to niespodzianka.

 

Poszczególne galerie cieszyły się zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Wystawy przyciągały zwiedzających atrakcyjnością oraz interaktywnymi rekwizytami.

 

Uczniowie byli uczestnikami żywej lekcji historii dotyczącej obyczajów, tradycji oraz kultury mniejszości narodowej, która od czasów średniowiecza po współczesność tworzyła z Polakami sąsiedzkie relacje.

 

Szczególnie podobały im się ekspozycje poświęcone życiu mniejszości żydowskiej na przełomie XIX i XX wieku.

 W dniu 29 lutego 2024 uczniowie klas 2TR oraz 1TGRa zostali zaproszeni przez Wspólnotę Gruntową w Stężycy do wzięcia udziału w akcji sadzenia lasu sosnowego.

 

Organizatorzy zapoznali uczniów z zasadami sadzenia drzewek, po czym młodzi ludzie wyruszyli do pracy.

 

Po jej wykonaniu młodzież udała się na Wyspę Wisła na zasłużoną pizzę.kategoria: Top,Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, odsłon: 649

Polski Cyrk Arena kolejny raz zaprasza na magiczne i kolorowe widowisko dla widzów od lat 2 do 102. Tego roku artyści przygotowali program w którym każdy znajdzie coś dla siebie i wywoła zachwyt na twarzach zarówno małych jak i dużych widzów. Tego nie można przegapić! 

 

Mamy dla was bilety do wygrania. Konkurs na naszej stronie na Facebooku. 

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 675
6 marca - AKCJA KRWIODAWSTWA "Twoja krew - darem życia"
 
godz. 9.00 - 13.00
 
INTERNAT ZSZ Nr 1 w Dęblinie
ul. Tysiąclecia 27B
 
Oganizator: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.
 


kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 676

Nowy tydzień pobytu minął uczniom na rutynowych czynnościach. Szkolna ekipa już całkiem zadomowiła się w Sevilli, a koledzy z ADY traktują ich jak stałych bywalców.

 

Podczas praktyk już dobrze wiemy co i jak mamy robić, dotrzymujemy tempa hiszpańskim kolegom, razem spędzamy przerwy, już mamy swoje miejsca, gdzie chodzimy na lunch. Po pracy kontynuowaliśmy zwiedzanie niesamowitej Sevilli, odkrywając co raz to nowe ciekawe miejsca.

 

Na początku tygodnia zorganizowaliśmy wyjście do Aquarium, które okazało się niesamowitym miejscem. Całość jest podzielona na różne strefy klimatyczne i rodzaje zbiorników wodnych. Zwiedzaliśmy jedną po drugiej będąc pod coraz większym wrażeniem rozmaitości gatunków, kształtów i kolorów.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZ nr 1 Dęblin, odsłon: 604

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Profesjonalne Usługi Konserwacji Dachów
Mycie, czyszczenie, malowanie i impregnacja dachów. Obsługujemy domy jednorodzinne, obiekty sakralne, szkoły, hale i domki letni...
Szczegóły ogłoszenia

BARMANKA; KUCHARKA; POMOC KUCHENNA
Zatrudnimy osoby do lokalu gastronomicznego w Maciejowicach, praca na pełny etat oraz do pracy dorywczej. Osoby z doświadczeniem...
Szczegóły ogłoszenia

Syndyk sprzeda nieruchomość
Syndyk Marka Zapały osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej , ogłasza sprzedaż z wolnej ręki: - udział 1/2 ...
Szczegóły ogłoszenia

Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook