Dzisiaj jest środa, 24 lipca 2024 r., 206 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Czy wiecie, że jedna z dęblińskich szkół liczy sobie już 113 lat?
Dodał: EdytaD, 11-10-2014 14:08, odsłon: 5455

Tak! Zespół Szkół Nr 3 w Dęblinie ma już 113 lat! W dniu dzisiejszym odbyła się uroczystość patriotyczno-społeczna związana ze 113-stą rocznicą powstania szkoły oraz 80-leciem nadania sztandaru szkole i miejskimi obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystości m.in. wręczono stypendia najlepszym dęblińskim uczniom za zeszły rok szkolny oraz nauczyciele otrzymali akty mianowania z rąk Stanisława Włodarczyka oraz nagrody Burmistrza.

 

 

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12.00, na którą zaproszono blisko 150 osób. Z zaproszenia skorzystał m. in. Burmistrz Stanisław Włodarczyk i przedstawiciele Urzędu Miasta Dęblin, przedstawiciele wojska, byli dyrektorzy i nauczyciele szkoły a także Lubelski Kurator Oświaty pan Krzysztof Babisz oraz uczniowie. 

 

Spotkanie uroczystą przemową rozpoczęła pani dyrektor szkoły, Anna Dominiak, która w swojej przemowie podkreśliła, iż ze zdobytych informacji wynika, że szkoła była ostoją polskości, miejscem krzewienia wiedzy i kultury, pogłębiania wiary w trudnych latach naszej historii. 

 

- Do naszego jubileuszu przygotowywaliśmy się cały rok szkolny. Analizując stare dokumenty, materiały i pamiątki, nierzadko pokryte kilkudziesięcioletnim kurzem, opracowaliśmy historię szkoły. W budynku dzisiejszej jubilatki znajduje się wystawa pamiątek związanych z przeszłością szkoły, która powstała dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów i nauczycieli - do zwiedzania szkoły zachęcała dyrektor Anna Dominiak

 

 

Prezes Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Koła nr 17 w Dęblinie, starszy chorąży sztabowy Mirosław Błażejczyk został poproszony o uhonorowanie sztandaru Złotym Krzyżem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.

 

 

Ponieważ w dniu dzisiejszym, w szkole świętowano również miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej, Burmistrz Miasta Dęblin Stanisław Włodarczyk wręczył akty mianowania nauczycieli, nagrody Burmistrza dla nauczycieli oraz stypendia za naukę dla najlepszych uczniów. Z kolei Anna Dominiuk, dyrektor szkoły wręczyła nagrody wyróżnionym nauczycielom. 

 

- To szczególny dzień nie tylko święta nauczycieli, również pracowników szkoły, administracji, wszystkich którzy są związani ze szkołą. Ten dzisiejszy dzień jest po to, aby podkreślić wyniosłość zawodu nauczyciela. Ta praca jest bardzo ważna, bo daje podstawę do funkcjonowania człowieka w życiu dorosłym- podkreślił w swojej przemowie Burmistrz. 

 

Również dziś, swoje święto obchodzili młodsi koledzy i koleżanki z klas I gimnazjum, bo właśnie dzisiaj, po uroczystym ślubowaniu przyjęto ich do grona gimnazjalistów. 

 

 

Po oficjalnej części uroczystości, nie zabrakło również części artystycznej, w której uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki o szkole. 

 

Na zakończenie odbyła się projekcja krótkiego filmu pt. „Żywa historia szkoły”, który został nagrany w ramach projektu edukacyjnego przez uczniów klasy II gimnazjum, nad którego całością czuwali pan wicedyrektor Mariusz Kłos i pani Karolina Rymkiewicz- Rogacka. Były to wywiady z pierwszymi absolwentami szkoły. 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W Dęblinie 12 lipca 2024 r. (piątek), odbędą się „III Dęblińskie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Ws...
13 lipca w godzinach 10:00-16:00 odbędzie się Piknik Strzelecki organizowany przez strzelnicę S. H. Secur...
Fot. ZSO/Facebook
9 lipca - to dzień wyczekiwany przez tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych z&nbs...
W imieniu pozytywnie nakręconej ekipy pasjonatów motoryzacyjnych z całej Polski, mamy zaszczyt zap...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Całoroczny Drewniany Domek Letniskowy 4x6 m z Desek 15 mm
Oferujemy domek całoroczny do samodzielnego montażu, który można złożyć przy pomocy prostej instrukcji oraz z wsparciem telefoni...
Szczegóły ogłoszenia

Antysmogowy hybrydowy piecokominek ogrzewający cały dom.
Oferujemy hybrydowe piecokominki do głównego ogrzewania domów gazem drzewnym generowanym z pelletu i jednocześnie na drewno, bez...
Szczegóły ogłoszenia

Hybrydowy akumulacyjny piec kominkowy bez prądu.
Oferujemy hybrydowy akumulacyjny piec kominkowy na gaz drzewny generowany z pelletu i jednocześnie na drewno. Zasyp pelletu odby...
Szczegóły ogłoszenia

Piec kuchenny - tradycja, prestiż i nowoczesność.
Piec kuchenny z bezpośrednim dopływem powietrza z zewnątrz jest idealny do domu z rekuperacją. Gdy ma wymienniki wodne do CO, og...
Szczegóły ogłoszenia

LAST MINUTE - Wakacje Na Mazurach - Dom z Atrakcjami Tylko Dla Państwa
Noclegi na Mazurach, najpiękniejszym zakątku Polski. Mówią, że jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. My uważamy, że jak wybierz...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook