Dzisiaj jest wtorek, 16 lipca 2024 r., 198 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Uczniowie technikum gastronomicznego ZSZ nr 2 - od strony kuchni. Uczą się od najlepszych!
Dodał: EdytaD, 13-10-2014 12:58, odsłon: 3568

30 września 2014 r. uczniowie pierwszej i trzeciej klasy technikum gastronomicznego byli gośćmi trzech zamojskich hoteli: Koronnego (****) oraz Mercure i Senator (***). Celem wycieczki było zapoznanie się z wyposażeniem i funkcjonowaniem  obiektów  hotelarskich, a w szczególności poznanie ich części gastronomicznej. Podczas wizyty w hotelach, jak przystało na przyszłych szefów kuchni, uczniowie szczególną uwagę poświęcili części produkcyjnej restauracji.

 

 

Uczniowie mieli także okazję przyjrzeć się salom konsumenckim przygotowanym do obsługi gości, hotelowemu barowi i salom konferencyjnym.

 

W hotelu Mercure duże zainteresowanie uczniów wzbudziła oferta oraz wyposażenie baru, a zwłaszcza asortyment napojów oraz przeznaczenie poszczególnych naczyń wykorzystywanych do ich serwowania.

 

Z kolei w restauracji hotelu Senator najbardziej urzekła ich sala konsumencka z kominkiem i drink-barem utrzymana w stylu rycerskim.

 

Spośród trzech hoteli, najmilej uczniowie wspominają pobyt w Koronnym, w którym szef restauracji Pan Szymon Gołofit, osobiście poświęcił swój czas i uwagę młodzieży. W pogodnym nastroju przywitał wszystkich, a następnie umożliwił obejrzenie w części produkcyjnej nowoczesnego wyposażenia technicznego, wykorzystywanego codziennie w technologii przygotowania potraw. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami działania kuchni hotelowej oraz sposobem funkcjonowania hotelu, otrzymali również wskazówki jak profesjonalnie układać kartę menu.

 

Jak powszechnie wiadomo, nie teoria a praktyka czyni z nas ekspertów, dlatego też uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności kucharskie  i kelnerskie w praktyce – tego dnia ich zadaniem było wspomóc pracowników restauracji w przygotowaniu i wydaniu posiłku. Zanim opuścili gościnne progi hotelowej restauracji sami skusili się na ciepły posiłek.

 

 

Wszystkie trzy hotele przybliżyły uczniom wiedzę na temat funkcjonowania obiektów hotelowych. Podczas ich zwiedzania uczniowie mieli możliwość zobaczyć jak w rzeczywistości funkcjonują takie miejsca oraz zadawać pytania oprowadzającym. Ci stanęli na wysokości zadania pokazując to, co powinni zobaczyć.                                                                            

"Każda taka wycieczka wzbogaca doświadczenia, bo "sucha wiedza książkowa" nie zawsze jest zrozumiała i czytelna, a zetkniecie się z pewnymi rzeczami "na żywo" bardziej przemawia" – powiedziała organizatorka wycieczki p. Hanna Prokocka.                            

 

Dodatkową atrakcją wyjazdu było zwiedzanie pięknego miasta, którym jest wpisany na listę UNESCO Zamość.

 

Uczniowie dziękują pracownikom hoteli za serdeczne przyjęcie i przekazaną nam cenną wiedzę.

 

   
Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W Dęblinie 12 lipca 2024 r. (piątek), odbędą się „III Dęblińskie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Ws...
13 lipca w godzinach 10:00-16:00 odbędzie się Piknik Strzelecki organizowany przez strzelnicę S. H. Secur...
Fot. ZSO/Facebook
9 lipca - to dzień wyczekiwany przez tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych z&nbs...
W imieniu pozytywnie nakręconej ekipy pasjonatów motoryzacyjnych z całej Polski, mamy zaszczyt zap...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Profesjonalne Usługi Konserwacji Dachów
Mycie, czyszczenie, malowanie i impregnacja dachów. Obsługujemy domy jednorodzinne, obiekty sakralne, szkoły, hale i domki letni...
Szczegóły ogłoszenia

BARMANKA; KUCHARKA; POMOC KUCHENNA
Zatrudnimy osoby do lokalu gastronomicznego w Maciejowicach, praca na pełny etat oraz do pracy dorywczej. Osoby z doświadczeniem...
Szczegóły ogłoszenia

Syndyk sprzeda nieruchomość
Syndyk Marka Zapały osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej , ogłasza sprzedaż z wolnej ręki: - udział 1/2 ...
Szczegóły ogłoszenia

Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook