Dzisiaj jest wtorek, 16 lipca 2024 r., 198 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Próbne egzaminy maturalne – czyli cała prawda o wiedzy uczniów
Dodał: EdytaD, 29-11-2015 17:08, odsłon: 2612

Za tegorocznymi maturzystami kolejna edycja próbnych egzaminów. Co prawda ich przeprowadzanie nie należy do obowiązków szkoły, ale w trosce o możliwie najlepsze wyniki prawdziwych egzaminów, w ciągu trzech listopadowych dni uczniowie klas maturalnych mieli możliwość rozwiązywania testów egzaminacyjnych przygotowanych przez wydawnictwo Operon. 

 

 

Sprawdzanie testów, zliczanie punktów, nanoszenie ich na arkusze, zrobienie zestawień zbiorczych i wyciągnięcie wniosków zajmie nauczycielom kilka wieczorów. Następnie wyniki są przedstawiane uczniom (pod rozwagę) oraz rodzicom na wywiadówce, aby stosownie do indywidualnych osiągnięć: nagrodzili lub zdyscyplinowali swe pociechy.

 

Poniżej, krótkie sprawozdanie z próbnych egzaminów maturalnych widziane oczami tegorocznej maturzystki.

 

"Już od kilku dni matura próbna była w czołówce tematów poruszanych na przerwach i lekcjach. Można nas było podzielić na trzy grupy: „olewaczy”, „poddenerwowanych” i „panikarzy”. Na „olewaczach” wizja pisania testu nie robiła żadnego wrażenia, ot dzień jak każdy inny. Największą grupą byli „lekko podenerwowani”, którzy wymieniali się przeciekami co do tematu wypracowania. Ja należałam właśnie do tej grupy, niestety moje przypuszczenia w ogóle się nie potwierdziły :(. Byli jeszcze „pesymistyczni panikarze” powtarzający, że nic nie umieją i na pewno nie zdadzą.

 

24 listopada. Przed godziną 9.00 prawie wszyscy byli już pod salą gimnastyczną. Prawie wszyscy, bo niektórzy po prostu nie potrafią się nie spóźnić:). Ciekawe, czy i w maju spróbują dostać się na egzamin po czasie? Egzamin z języka polskiego trwał 170 minut. Wielu z nas ukończyło go jednak wcześniej i z radością opuściło "salę tortur".

 

25 listopada. Egzamin próbny z matematyki i dla wielu zapominalskich quest „zdobądź linijkę lub kalkulator”. Wielkie podziękowania należą się dla pań z kasy, które obdarowały największą liczbę uczniów właśnie kalkulatorami. Moim zdaniem matematyka jest najtrudniejszym egzaminem maturalnym. Bardzo łatwo o pomyłkę, każdy przecinek, plus czy minus decydują o końcowym wyniku. Nie wiem czy udało mi się przekroczyć magiczny próg 30%, przekonam się już wkrótce.

26 listopada. Tego dnia przyszło nam zmierzyć się z językiem angielskim. Otwierając arkusz wielu z nas zerkało od razu do ostatniego zadania – wypowiedzi pisemnej. Ja czytając je odetchnęłam z ulgą, polecenie nie było trudne. Pisałam już wiele podobnych prac, więc nie powinno być większych błędów. Tylko czy czasów nie pomyliłam? No i te czasowniki nieregularne, zawsze wypadną mi z głowy kiedy są potrzebne.

 

Każdy z nas, zdających ma własne zdanie na temat próbnych matur. Ja swój wynik obstawiam 2:1, choć po cichu liczę, że i matematykę uda mi się zaliczyć"

 

 

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W Dęblinie 12 lipca 2024 r. (piątek), odbędą się „III Dęblińskie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Ws...
13 lipca w godzinach 10:00-16:00 odbędzie się Piknik Strzelecki organizowany przez strzelnicę S. H. Secur...
Fot. ZSO/Facebook
9 lipca - to dzień wyczekiwany przez tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych z&nbs...
W imieniu pozytywnie nakręconej ekipy pasjonatów motoryzacyjnych z całej Polski, mamy zaszczyt zap...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Profesjonalne Usługi Konserwacji Dachów
Mycie, czyszczenie, malowanie i impregnacja dachów. Obsługujemy domy jednorodzinne, obiekty sakralne, szkoły, hale i domki letni...
Szczegóły ogłoszenia

BARMANKA; KUCHARKA; POMOC KUCHENNA
Zatrudnimy osoby do lokalu gastronomicznego w Maciejowicach, praca na pełny etat oraz do pracy dorywczej. Osoby z doświadczeniem...
Szczegóły ogłoszenia

Syndyk sprzeda nieruchomość
Syndyk Marka Zapały osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej , ogłasza sprzedaż z wolnej ręki: - udział 1/2 ...
Szczegóły ogłoszenia

Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook