Dzisiaj jest poniedziałek, 06 lutego 2023 r., 37 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Dzień Patrona Liceum Ogólnokształcącego
Dodał: EdytaD, 28-05-2014 21:20, odsłon: 4814

Od kilku już lat uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Dęblinie przemarszem ze szkoły pod Pomnik 15 Pułku Piechoty "Wilków" rozpoczynają obchody Święta Patrona szkoły. To właśnie pod tym historycznym Pomnikiem odbywa się centralny punkt Święta społeczności LO. Uroczystości rozłożone są w czasie, bo święto 15 Pułk Piechoty „Wilków” przypada 4 grudnia – w dniu odznaczenia sztandaru Pułku Orderem Virtuti Militari i to wtedy w czytelni organizowana jest okolicznościowa wystawa przypominająca historię Pułku.

 

 

W słoneczne przedpołudnie – 23 maja 2014 r. – uczniowie klas pierwszych LO oraz klasy VI Szkoły Podstawowej nr 5 w Dęblinie pod opieką swoich wychowawców na czele dyrektorem ZSO Romanem Bytniewskim wraz z pocztami sztandarowymi obu szkół, zebrali się pod Pomnikiem by uczcić pamięć żołnierzy 15 Pułku Piechoty "Wilków", przypominając dzieje tej formacji wojskowej.

 

Montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klasy 1cd uświetnił uroczystość, na którą przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Dęblin- Stanisław Włodarczyk, Przewodniczący Rady Miasta – Henryk Wiejak, Prezes MZGK – Dariusz Wojdat, ks. Błażej Woszczyk, Joanna Stecyna – wieloletnia dyrektor LO w Dęblinie, Adolf Borowski – przewodniczący społecznego komitetu odbudowy Pomnika, płk dr inż. Zbigniew Ciołek – dowódca Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego w Dęblinie, ppłk Adam Bednarczyk - dowódca 1. Batalionu Drogowo-Mostowego, Eugeniusz Madoń – wiceprezes Środowiska Żołnierzy 15 Pułku Piechoty "Wilków" AK, Mirosław Błażejczyk - prezes Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Witold Sroka – Prezes Stowarzyszenia Absolwentów LO, Jerzy Trzaskowski – kustosz Muzeum w Twierdzy.

 

Rangę uroczystości podniosła obecność kompanii honorowej Wojska Polskiego. Osobą, która zawsze bierze udział w uroczystościach ku czci naszego Patrona jest Pan Roman Maniak – przyjaciel szkoły, wychowawca i krzewiciel postawy patriotycznej wielu pokoleń młodych ludzi, który w tym dniu obchodził 90. urodziny. Z tej okazji otrzymał od Burmistrza Stanisława Włodarczyka oraz społeczności LO kwiaty i pamiątkowe upominki.

 

Spotkanie przy Pomniku 15 Pułku Piechoty "Wilków" było także okazją do uczczenia wkładu pracy na rzecz odrestaurowania Pomnika przez Pana Adolfa Borowskiego – wieloletniego nauczyciela matematyki w LO. Został on uhonorowany medalem "Za zasługi dla Związku Inwalidów Wojennych" tzw. "Piłsudski".

 

Uroczystość zakończyło złożenie wiązanek pod Pomnikiem przez uczniów LO oraz zaproszonych gości oraz odegranie sygnału żołnierskiego "Śpij kolego".

 

Uroczystość ku czci Patrona ZSO wprowadziła kolejny rocznik uczniów Liceum w historię formacji, która uczy wszystkich, jak ważny jest codzienny trud i poświęcenie życia w sytuacjach wymagających bycia prawym i szlachetnym.

 

    
Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W piątkowe popołudnie bibliotekę odwiedziły dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Dęblinie. W ramach spo...
Dzień Babci i Dzień Dziadka, to niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dzia...
13 035,05zł z takim deklarowanym wynikiem zakończył zbiórkę na rzecz 31 Finału Wielkiej Orkiestry ...
Dobiegły końca ferie zimowe, a tym samym zajęcia zorganizowane na ten czas dla dzieci w Miejskiej Bibliot...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Adwokat kościelny, unieważnienie małżeństw, rozwód kościelny
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa dla Osób w kraju...
Szczegóły ogłoszenia

Pracownik Działu Obsługi Klienta – praca zdalna
Poszukujemy osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności na stanowisko Pracownik Działu Obsługi Klienta – praca zdalna Zakre...
Szczegóły ogłoszenia

Asystent wsparcia działu zakupów - praca zdalna z orzeczeniem o niepełnosprawności
Nasz Klient to Europejska sieć sklepów wielobranżowych. Od 20-stu lat firma rozwija się na rynku polskim i staje się jednym z na...
Szczegóły ogłoszenia

Monar Moje Ocalenie
Monar moje ocalenie to żywa historia wychodzenia z nałogu, oraz świadectwo na to, że wyleczenie jest możliwe. Książka cieszy si...
Szczegóły ogłoszenia

New Apple iPhone 14 Pro Max/ASUS RTX 4090 Graphics Card/Sony PS 5
Wszystko, co sprzedajemy tutaj w naszej firmie, jest fabrycznie nowe, oryginalne, zapieczętowane w pudełku, jest również wyposaż...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook