Dzisiaj jest sobota, 20 lipca 2024 r., 202 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Co roku tysiące Polek doświadczają przemocy. Możesz im pomóc – wystarczy pobiec w Garwolinie
Dodał: admin, 29-05-2023 18:52, odsłon: 774

Przemoc jest jedną z najczęściej występujących form naruszenia praw człowieka. Dotyka przede wszystkim kobiety – bez względu na wiek, pochodzenie, wykształcenie czy status społeczny. Jak podaje ONZ, jedna na trzy kobiety na świecie doświadczyła w swoim życiu przemocy, dlatego tak ważne jest przeciwdziałanie temu zjawisku oraz nagłaśnianie problemu.

 

Możliwości niesienia pomocy jest wiele – jedną z nich jest udział w XIV. edycji biegu charytatywnego „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”, która odbędzie się 18 czerwca br. w Garwolinie. Celem wydarzenia jest przede wszystkim zebranie środków na pomoc prawną i psychologiczną dla osób doświadczających przemocy.

 

W tym roku do akcji dołączyli: operator logistyczny GXO, który współpracuje z Avon w Polsce od ponad 15 lat, oraz popularni polscy biegacze – Bartosz Olszewski oraz Katarzyna Gorlo-Olszewska.

 

Przemoc, zwłaszcza wobec kobiet i dziewcząt, wciąż zbiera ogromne żniwo na całym świecie. Z danych ONZ wynika, że tylko w Unii Europejskiej prawie ¼ kobiet powyżej 15. roku życia doświadczyła już przemocy fizycznej lub seksualnej ze strony obecnego lub byłego partnera, a prawie połowa – przemocy psychicznej. W Polsce liczba zgłoszonych przypadków sięga dziesiątków tysięcy.

 

W ubiegłym roku Komenda Główna Policji odnotowała łącznie ponad 51 tysięcy zgłoszonych przypadków przemocy wobec kobiet. O skali problemu świadczą też statystyki Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. W 2022 roku dyżurujące w nim osoby przeprowadziły ponad 18,6 tysięcy rozmów. Zdecydowaną większość – ponad ¾ dzwoniących stanowiły kobiety. Najwięcej rozmów (41 proc.) przeprowadzono z osobami bezpośrednio doświadczającymi przemocy, a 23 proc. - z jej świadkami

 

Co roku dziesiątki tysięcy kobiet w Polsce doświadczają przemocy. To niezwykle trudny problem społeczny. Jako "Niebieska Linia" niesiemy pomoc potrzebującym, którzy - często w niemych walkach - starają się unieść ten ogromny ciężar. Podmioty świadczące pomoc i wsparcie mogą realizować swoją misję często dzięki zaangażowaniu biznesu. Fabryka Avon już od 13 lat wspiera działalność Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Pomocy w Rodzinie "Niebieska Linia". W ubiegłym roku środki zebrane podczas biegu "Avon kontra przemoc - biegnij w Garwolinie" zostały przeznaczone na zwiększenie komfortu osób korzystających z pomocy specjalistów w siedzibie „Niebieskiej Linii”, między innymi poprzez wyposażenie sal terapeutycznych – mówi Maja Kuźmicz, kierowniczka „Niebieskiej Linii”, działającej przy Instytucie Psychologii Zdrowia.

 

Najczęściej występującymi formami przemocy wobec kobiet są: przemoc psychiczna, fizyczna, ekonomiczna oraz seksualna. Wśród jej przyczyn można wymienić przede wszystkim problemy emocjonalne, uzależnienia, kryzysy finansowe oraz stereotypowe spojrzenie na role płciowe.


W większości przypadków sprawcami są bliskie osoby. Kobiety doświadczające przemocy odczuwają jej skutki w wymiarze fizycznym i emocjonalnym. Dodatkowo, często prowadzi ona również do izolacji społecznej i ekonomicznej, co dodatkowo pogarsza sytuację.

 

Wspólny bieg, który może zmienić życie

 

Potrzebującym można pomóc na wiele sposobów. Jednym z nich jest udział w biegu charytatywnym „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”. W pakietach startowych znajdują się bransoletki ze znakiem nieskończoności. Dochód z ich sprzedaży fabryka Avon w Garwolinie – główny sponsor wydarzenia – przekaże „Niebieskiej Linii”, działającej przy Instytucie Psychologii Zdrowia, na pomoc prawną i psychologiczną dla osób doświadczających przemocy. Ponadto udział w biegu jest wyrazem solidarności takimi osobami.

 

Ponieważ misją Avon jest wspieranie kobiet na całym świecie, panie mogą liczyć na niższą opłatę startową. Wydarzenie cieszy się też największą frekwencją kobiet w porównaniu do innych ogólnopolskich biegów.

 

Avon od prawie dwóch dekad wspiera kobiety w ramach kampanii Avon Kontra Przemoc. Nagłaśniamy problem, edukujemy, pomagamy. Bardzo cieszymy się, że dołączają do nas nowi partnerzy, którzy chcą wesprzeć osoby doświadczające przemocy i zachęcać innych do udziału w naszym biegu. W sposób szczególny dziękuję naszemu operatorowi logistycznemu GXO, który aktywnie wspiera całe wydarzenie mówi Jakub Żurowski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie.

 

Oprócz środowiska biznesu, bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” niejednokrotnie wspierali także znani polscy artyści czy sportowcy, tacy jak Joanna Jabłczyńska czy olimpijka Adrianna Sułek. W tym roku w promocję wydarzenia zaangażowali się popularni biegacze – Bartosz Olszewski, autor bloga WarszawskiBiegacz.pl oraz Katarzyna Gorlo-Olszewska, autorka bloga runtheworld.pl, którzy nie raz pobiegli już w Garwolinie.

 

Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” to świetnie zorganizowany bieg uliczny, któremu przyświeca bardzo ważny cel charytatywny, dlatego bierzemy w nim udział po raz kolejny. Pamiętam, jak wystartowaliśmy tutaj z Kasią w 2015 roku – i byliśmy zachwyceni atmosferą. Nie są to tylko zawody dla szybkich biegaczy – do wyboru są różne dystanse, więc w wydarzeniu spokojnie mogą wziąć udział również całe rodziny z dziećmi. Gorąco zachęcamy do udziału, bo to doskonały sposób na wspólną zabawę, a jednocześnie zaszczepienie w najmłodszych pasji do aktywności fizycznej mówi Bartosz Olszewki, autor bloga WarszawskiBiegacz.pl. 

 

Gotowi do biegu? Czas się zapisać!

 

Tegoroczna – XIV. już edycja biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” odbędzie się 18 czerwca. Uczestnicy mogą wybrać jeden z trzech dystansów – 2 km (Bieg Rodzinny), 5 km oraz 10 km. Dzięki temu w wydarzeniu mogą wziąć osoby o różnym poziomie zaawansowania, a nawet zupełnie początkujące. Najważniejsza jest misja, jaką jest przeciwdziałanie przemocy, dlatego warto zapisać się jak najszybciej, zwłaszcza że do końca maja obowiązują niższe opłaty startowe. Można to zrobić pod linkiem: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=7716

 

Szczegółowy program biegu dostępny jest na stronie www.bieg.truchtacz.pl.

 

Avon Kontra Przemoc

 

Avon wierzy w świat, w którym kobiety mogą żyć bezpiecznie, dlatego w 2008 roku w Polsce zainicjowana została kampania Avon Kontra Przemoc. Działania w ramach tej akcji koncentrują się na budowaniu świadomości istnienia problemu przemocy oraz edukacji na temat sposobów pomocy osobom, które jej doświadczają. Środki na realizację kampanii pozyskiwane są ze sprzedaży produktów ze znakiem nieskończoności, będącego symbolem walki z przemocą.

 

Od 2011 roku Avon jest partnerem „Niebieskiej Linii” będącej placówką Instytutu Psychologii Zdrowia, zapewniając środki na funkcjonowanie poradni telefonicznej i e-mailowej dla osób doświadczających przemocy. Firma współpracuje też z Fundacją Feminoteka w ramach międzynarodowej kampanii „16 Dni Przeciw Przemocy ze względu na Płeć”. Dodatkowo, wspólnie z Feminoteką Avon uruchomił pierwszą w Polsce przeciw-przemocową aplikację www.avonalert.pl, z której mogą korzystać zarówno osoby doświadczające przemocy, jaki i jej świadkowe.

 

Bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”

 

Bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” organizowany jest nieprzerwanie od 2010 roku przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl, przy wsparciu sponsorskim fabryki kosmetyków Avon Operations Polska. Wydarzenie, które co roku przyciąga biegaczy, nie tylko z Polski, ale i całego świata, a także mieszkańców lokalnej społeczności, na stałe wpisało się już w kalendarz najważniejszych ogólnopolskich biegów oraz regionalnych imprez charytatywnych. Do tej pory udział wzięło w nim łącznie niemal 9 tys. osób. Co roku w pakietach startowych na uczestników czeka wybrany przedmiot ze znakiem nieskończoności – symbolem walki z przemocą. Dochód ze sprzedaży tych przedmiotów przekazywany jest „Niebieskiej Linii” będącej placówką Instytutu Psychologii Zdrowia na wsparcie prawne i psychologiczne osób doświadczających przemocy.

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W Dęblinie 12 lipca 2024 r. (piątek), odbędą się „III Dęblińskie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Ws...
13 lipca w godzinach 10:00-16:00 odbędzie się Piknik Strzelecki organizowany przez strzelnicę S. H. Secur...
Fot. ZSO/Facebook
9 lipca - to dzień wyczekiwany przez tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych z&nbs...
W imieniu pozytywnie nakręconej ekipy pasjonatów motoryzacyjnych z całej Polski, mamy zaszczyt zap...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Całoroczny Drewniany Domek Letniskowy 4x6 m z Desek 15 mm
Oferujemy domek całoroczny do samodzielnego montażu, który można złożyć przy pomocy prostej instrukcji oraz z wsparciem telefoni...
Szczegóły ogłoszenia

Antysmogowy hybrydowy piecokominek ogrzewający cały dom.
Oferujemy hybrydowe piecokominki do głównego ogrzewania domów gazem drzewnym generowanym z pelletu i jednocześnie na drewno, bez...
Szczegóły ogłoszenia

Hybrydowy akumulacyjny piec kominkowy bez prądu.
Oferujemy hybrydowy akumulacyjny piec kominkowy na gaz drzewny generowany z pelletu i jednocześnie na drewno. Zasyp pelletu odby...
Szczegóły ogłoszenia

Piec kuchenny - tradycja, prestiż i nowoczesność.
Piec kuchenny z bezpośrednim dopływem powietrza z zewnątrz jest idealny do domu z rekuperacją. Gdy ma wymienniki wodne do CO, og...
Szczegóły ogłoszenia

LAST MINUTE - Wakacje Na Mazurach - Dom z Atrakcjami Tylko Dla Państwa
Noclegi na Mazurach, najpiękniejszym zakątku Polski. Mówią, że jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. My uważamy, że jak wybierz...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook