Dzisiaj jest wtorek, 16 lipca 2024 r., 198 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Akademia Orląt pod skrzydłami Lorensa i Chałbińskiego?
Dodał: EdytaD, 04-11-2015 07:37, odsłon: 8051

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami we wtorek odbyło się spotkanie pomiędzy trenerami: Edwardem Lorensem Edwardem Lorensem i Michałem Chałbińskim a Burmistrz miasta Dęblina – Beatą Siedlecką, jej doradcą – Beatą Amarowicz oraz zarządem klubu MKS Orlęta Dęblin.

 

Podczas dwugodzinnego spotkania w Urzędzie Miasta, Zarząd przedstawił trenerom i przedstawicielom władz miasta obecną sytuację klubu, plany na najbliższą przyszłość i długoterminową wizję rozwoju. Trenerzy Lorens i Chałbiński przedstawili swoją strategię, której jednym z punktów jest wprowadzenie holenderskiego systemu szkolenia Coerver.

 
 

 

Planowane jest rozszerzenie działalności Akademii na województwo lubelskie i mazowieckie o czym zapewniał dziś jeden z wiceprezesów MKS Orlęta Dęblin, Dominik Grott – Wierzymy, że z takim zapleczem i nowym sztabem szkoleniowym, Akademia Orląt rozwinie skrzydła i pozwoli najbardziej utalentowanym Orłom wyfrunąć na najpiękniejsze stadiony w Polsce i Europie.

 

Poruszony został również temat nowego stadionu, który znacznie poprawi warunki pracy ponad setce młodych piłkarzy i całemu sztabowi szkoleniowemu, a trenerzy przekazali swoje pierwsze uwagi dotyczące funkcjonalności obiektu.

 

Od lewej: Gabriel Zdrojewski, Dominik Grott, Edward Lorens, Michał Chałbiński i Leszek Grzyb.

 

Ostatnim punktem wizyty śląskich trenerów w Dęblinie było odwiedzenie siedziby klubu, oględziny stadionu i boisk treningowych oraz obejrzenie fragmentu treningu drużyny seniorów, na którym oprócz dwudziestu piłkarzy pojawiło się kilkunastu kibiców.

 

Finalnie, podjęto decyzję o przygotowaniu listu intencyjnego szczegółowo opisującego zakres współpracy, która zgodnie z założeniami rozpocznie się na sześć tygodni przed rozpoczęciem rundy wiosennej, tj. w połowie lutego 2016 roku. Do tego czasu trenerzy Lorens i Chałbiński mają przygotować wieloletni plan szkoleniowy dla Akademii Orląt, zaś po stronie władz klubu i miasta jest wygospodarowanie środków finansujących to przełomowe przedsięwzięcie.

 

Opisana inicjatywa będzie ogromną inwestycją w cały region o czym są przekonani pozostali członkowie zarządu klubu Gabriel Zdrojewski i Leszek Grzyb – Ta inwestycja powinna się szybko zwrócić, jednak bez wsparcia lokalnego biznesu, trudniej będzie wyfrunąć z gniazda młodym orlętom, by rozsławić Dęblin na piłkarskiej mapie Polski.

 

Od lewej: Michał Chałbiński i Edward Lorens.

 

Lorens i Chałbiński to znane w świecie futbolu nazwiska: Edward Lorens to obecnie scout Ruchu Chorzów, były asystent selekcjonera Reprezentacji Polski, selekcjoner Reprezentacji do lat 23 oraz trener Ruchu Chorzów, Górnika Zabrze, Pogoni Szczecin, Anorthosisu Famagusta i GKS Katowice. Michał Chałbiński natomiast, uważany jest za jednego z najlepszych napastników w historii Ekstraklasy, grający w przeszłości m.in. w Górniku Zabrze, ŁKS Łódź, Polonii Warszawa i Zagłębiu Lubin, z którym w sezonie 2006/2007 zdobył tytuł mistrzowski.

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W Dęblinie 12 lipca 2024 r. (piątek), odbędą się „III Dęblińskie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Ws...
13 lipca w godzinach 10:00-16:00 odbędzie się Piknik Strzelecki organizowany przez strzelnicę S. H. Secur...
Fot. ZSO/Facebook
9 lipca - to dzień wyczekiwany przez tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych z&nbs...
W imieniu pozytywnie nakręconej ekipy pasjonatów motoryzacyjnych z całej Polski, mamy zaszczyt zap...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Profesjonalne Usługi Konserwacji Dachów
Mycie, czyszczenie, malowanie i impregnacja dachów. Obsługujemy domy jednorodzinne, obiekty sakralne, szkoły, hale i domki letni...
Szczegóły ogłoszenia

BARMANKA; KUCHARKA; POMOC KUCHENNA
Zatrudnimy osoby do lokalu gastronomicznego w Maciejowicach, praca na pełny etat oraz do pracy dorywczej. Osoby z doświadczeniem...
Szczegóły ogłoszenia

Syndyk sprzeda nieruchomość
Syndyk Marka Zapały osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej , ogłasza sprzedaż z wolnej ręki: - udział 1/2 ...
Szczegóły ogłoszenia

Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook