Dzisiaj jest czwartek, 25 lipca 2024 r., 207 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Rusza „Mały strażak”. 4 miliony złotych dla województwa lubelskiego
Dodał: admin, 09-02-2023 20:49, odsłon: 811

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie ogłosił dziś (09.02.) nabór wniosków w programie „Mały strażak”. O pieniądze mogą się starać jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z woj. lubelskiego. Kwota pojedynczej dotacji wyniesie do 25 tys. zł. Wnioski można składać do 3 marca.

 

– Druhowie i druhny Ochotniczych Straży Pożarnych stoją na straży naszego bezpieczeństwa. Zapobiegają i likwidują skutki katastrof naturalnych, chronią lasy i łąki oraz dobytek mieszkańców wsi i małych miast. Dlatego konsekwentnie wspieramy jednostki OSP i wyposażamy je w niezbędny sprzęt. Tylko w 2023 roku przeznaczyliśmy na to ponad 62 miliony złotych, co pozwoli dofinansować ponad 3300 ochotniczych straży w całej Polsce – podkreśla Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska.

 

 

W ramach programu aż 4 miliony złotych trafią do OSP w województwie lubelskim. – Cel programu jest niezmienny od lat. To podniesienie gotowości bojowej lokalnych służb ratowniczych poprzez doposażenie jednostek OSP w sprzęt niezbędny do zapobiegania i likwidacji skutków katastrof naturalnych, ekstremalnych zjawisk atmosferycznych lub awarii technicznych, których skutki zagrażają życiu lub zdrowiu osób, mieniu albo środowisku naturalnemu. Każda z jednostek OSP w naszym województwie będzie mogła otrzymać nawet 25 tys. zł, zakupu sprzętu trzeba będzie dokonać w tym roku. Zachęcamy wszystkich strażaków-ochotników do składania wniosków w naborze – mówi Agnieszka Kruk, prezes WFOŚiGW w Lublinie.

 

Dzięki dotacjom z WFOŚiGW w Lublinie, które pokrywają 100 proc. kosztów zakupu, OSP mogą uzupełnić niedobory w swoich magazynach. Jednostki kupują sprzęt i wyposażenie niezbędne do prowadzenia akcji w terenie m.in. mundury, hełmy i buty ochronne, sprzęt do łączności, sprzęt uzbrojenia i techniki specjalnej taki jak pompy, węże, pilarki do drewna i metalu.

 

Podział środków w ramach naboru odbędzie się przy pomocy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, z którym WFOŚiGW w Lublinie podpisał stosowne porozumienie w tej sprawie.

 

Wnioski można składać osobiście lub przesłać listownie na adres Funduszu. Jest też możliwość złożenia dokumentów w formie elektronicznej poprzez ePUAP, z tym, że konieczne jest w tym wypadku podpisanie wniosku kwalifikowanym podpisem elektronicznym albo podpisem zaufanym osób upoważnionych.

Wspieranie Ochotniczych Straży Pożarnych jest jednym z priorytetów Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Tylko w tym roku dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia dla jednostek OSP w ramach ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych wyniesie 62,3 mln złotych, z czego 32 mln złotych ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

 

Program „Mały strażak” co roku cieszy się sporą popularnością. Tylko w czasie ubiegłorocznego naboru WFOŚiGW w Lublinie wsparł 213 jednostek OSP w województwie lubelskim na łączną kwotę blisko 4 mln zł.

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W Dęblinie 12 lipca 2024 r. (piątek), odbędą się „III Dęblińskie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Ws...
13 lipca w godzinach 10:00-16:00 odbędzie się Piknik Strzelecki organizowany przez strzelnicę S. H. Secur...
Fot. ZSO/Facebook
9 lipca - to dzień wyczekiwany przez tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych z&nbs...
W imieniu pozytywnie nakręconej ekipy pasjonatów motoryzacyjnych z całej Polski, mamy zaszczyt zap...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Całoroczny Drewniany Domek Letniskowy 4x6 m z Desek 15 mm
Oferujemy domek całoroczny do samodzielnego montażu, który można złożyć przy pomocy prostej instrukcji oraz z wsparciem telefoni...
Szczegóły ogłoszenia

Antysmogowy hybrydowy piecokominek ogrzewający cały dom.
Oferujemy hybrydowe piecokominki do głównego ogrzewania domów gazem drzewnym generowanym z pelletu i jednocześnie na drewno, bez...
Szczegóły ogłoszenia

Hybrydowy akumulacyjny piec kominkowy bez prądu.
Oferujemy hybrydowy akumulacyjny piec kominkowy na gaz drzewny generowany z pelletu i jednocześnie na drewno. Zasyp pelletu odby...
Szczegóły ogłoszenia

Piec kuchenny - tradycja, prestiż i nowoczesność.
Piec kuchenny z bezpośrednim dopływem powietrza z zewnątrz jest idealny do domu z rekuperacją. Gdy ma wymienniki wodne do CO, og...
Szczegóły ogłoszenia

LAST MINUTE - Wakacje Na Mazurach - Dom z Atrakcjami Tylko Dla Państwa
Noclegi na Mazurach, najpiękniejszym zakątku Polski. Mówią, że jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. My uważamy, że jak wybierz...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook