Dzisiaj jest czwartek, 25 lipca 2024 r., 207 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Dni Otwarte Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży
Dodał: admin, 03-01-2024 19:21, odsłon: 1710

W niedzielę, 17 grudnia odbyły się Dni Otwarte Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży (I poziom referencyjny) przy ul. Michalinowskiej 1 w Dęblinie.

 

Udział w wydarzeniu wzięła m.in. dyrektor SPZOZ, Urszula Pielacka-Chodoła, burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka, radni Rady Miasta: Patrycja Wojewoda-Sieklicka, Maciej Jakubik oraz Andrzej Kurowski.

 

Ośrodek w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej funkcjonuje od 1 lutego 2021 roku. Od samego początku opiekę psychologiczną zapewniają w nim doświadczeni specjaliści - psycholodzy, psychoterapeuci oraz terapeuci środowiskowi.

 

W ramach Ośrodka zapewniamy dzieciom i młodzieży pierwszy kontakt z opieką psychologiczną w ich najbliższym środowisku. Jego funkcjonowanie opiera się na współpracy z rodziną pacjenta oraz jego środowiskiem szkolnym.

 

 

Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży oferuje:

  • porady psychologiczno-diagnostyczne

  • porada psychologiczne

  • sesje psychoterapii indywidualnej

  • sesje psychoterapii rodzinnej, grupowej

  • sesje wsparcia psychospołecznego

  • wizyty, porady domowe lub środowiskowe, realizowane w ramach poradni psychologicznej przez osoby udzielające świadczeń opieki zdrowotnej w ramach
    I poziomu referencyjnego

- Terapię zaczynamy już w poczekalni. Robimy wszystko, żeby już tam nasi pacjenci poczuli się swobodnie, bezpiecznie. Pomaga to w późniejszej terapii, do której podchodzimy holistycznie. Terapię dopasowujemy do pacjenta i jego potrzeb. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, to żeby pomóc pacjentowi współpracujemy ze sobą zarówno wewnątrz Ośrodka, jak i z podmiotami zewnętrznymi. Jeżeli widzimy, że nasze możliwości pomocy się wyczerpały, szukamy jej dla pacjenta na zewnątrz - wyjaśniała podczas wydarzenia koordynator Ośrodka, psycholog Joanna Jeł.

 

Z pomocy psychologicznej w Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży (I poziom referencyjny) korzysta 450 dzieci i młodzieży.

 

Na terenie Filii nr 2 przy ulicy Michalinowskiej 1 pomoc psychologiczną otrzymują także pacjenci, którzy są po trudnych, traumatycznych doświadczeniach. O tym, jak sięgnąć po pomoc w ramach realizacji "Dęblińskiego Programu Terapeutycznego dla osób z doświadczeniem traumy i ich rodzin pod hasłem „Niewypowiedziane cierpienia” opowiedziała podczas Dnia Otwartego psycholog dr Magdalena Łuka.

 

- Trauma może dotyczyć każdego z nas. Nie możemy przewidzieć, a co za tym idzie nie dopuścić do sytuacji, które mogą wywołać u nas traumę. Są to wydarzenia nieprzewidywalne. Pamiętajmy, że ze względu na dalekosiężne konsekwencje takiego stanu, nie warto czekać z sięgnięciem po pomoc. Ten proces wymaga pomocy specjalistów. Trzeba dać sobie pomóc - mówiła psychologdr Magdalena Łuka. - Bardzo dużym atutem tego miejsca, w jakim się znajdujemy jest kompleksowość. Mamy tu możliwość udzielania pomocy psychologicznej zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom - podkreślała.

 

Program "Dębliński Program Terapeutyczny dla osób z doświadczeniem traumy i ich rodzin pod hasłem „Niewypowiedziane cierpienia” realizowany jest w ramach pilotażowego programu Ministerstwa Zdrowia skierowanego do osób z doświadczeniem traumy. Na terenie województwa lubelskiego tylko trzy placówki otrzymały możliwość jego realizacji, w tym SPZOZ w Dęblinie. Natomiast w Polsce możliwość taką otrzymało 18 podmiotów. Do dziś po pomoc w ramach programu realizowanego w SPZOZ w Dęblinie sięgnęło 80 osób.

 

- Serdecznie dziękujemy Pani Burmistrz, Beacie Siedleckiej za przekazanie budynku pod działalność Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży. Z pomocy psychologicznej korzysta tu 450 osób. Natomiast w ramach programu leczenia traumy po pomoc sięgnęło dotychczas 80 osób. Pokazuje to, że była to i jest bardzo potrzebna inicjatywa - podkreślała podczas wydarzenia Dyrektor SPZOZ, Urszula Pielacka-Chodoła. 

 

Natomiast Burmistrz Miasta Dęblin, Beata Siedlecka wyraziła swoje podziękowanie za zaangażowanie w tworzeniu Ośrodka oraz realizacji programu leczenia traumy.

 

- Lekarze i terapeuci tu pracujący, to pełni zapału ludzie, otwarci i kreatywni. Dziękuję za ich zaangażowanie a Pani Urszuli Pielackiej - Chodoła Dyrektor SPZOZ w Dęblinie za zorganizowanie tak wspaniałej kadry i przyjaznego zaplecza. Zapraszamy wszystkich, którzy czują potrzebę skorzystania z tego rodzaju pomocy do tej wyjątkowo przyjaznej placówki - powiedziała podczas spotkania Burmistrz Miasta Dęblin, Beata Siedlecka.

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W Dęblinie 12 lipca 2024 r. (piątek), odbędą się „III Dęblińskie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Ws...
13 lipca w godzinach 10:00-16:00 odbędzie się Piknik Strzelecki organizowany przez strzelnicę S. H. Secur...
Fot. ZSO/Facebook
9 lipca - to dzień wyczekiwany przez tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych z&nbs...
W imieniu pozytywnie nakręconej ekipy pasjonatów motoryzacyjnych z całej Polski, mamy zaszczyt zap...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Całoroczny Drewniany Domek Letniskowy 4x6 m z Desek 15 mm
Oferujemy domek całoroczny do samodzielnego montażu, który można złożyć przy pomocy prostej instrukcji oraz z wsparciem telefoni...
Szczegóły ogłoszenia

Antysmogowy hybrydowy piecokominek ogrzewający cały dom.
Oferujemy hybrydowe piecokominki do głównego ogrzewania domów gazem drzewnym generowanym z pelletu i jednocześnie na drewno, bez...
Szczegóły ogłoszenia

Hybrydowy akumulacyjny piec kominkowy bez prądu.
Oferujemy hybrydowy akumulacyjny piec kominkowy na gaz drzewny generowany z pelletu i jednocześnie na drewno. Zasyp pelletu odby...
Szczegóły ogłoszenia

Piec kuchenny - tradycja, prestiż i nowoczesność.
Piec kuchenny z bezpośrednim dopływem powietrza z zewnątrz jest idealny do domu z rekuperacją. Gdy ma wymienniki wodne do CO, og...
Szczegóły ogłoszenia

LAST MINUTE - Wakacje Na Mazurach - Dom z Atrakcjami Tylko Dla Państwa
Noclegi na Mazurach, najpiękniejszym zakątku Polski. Mówią, że jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. My uważamy, że jak wybierz...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook