Dzisiaj jest piątek, 19 lipca 2024 r., 201 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Piłeś? Pomyśl! Nie siadaj za kółko!
Dodał: EdytaD, 03-01-2014 14:59, odsłon: 3261

Tak bardzo nagłaśniane sprawy w ostatnim czasie w telewizji publicznej, internecie czy tabloidach na temat trzeźwości kierowców na drogach oraz kary dla tych "odważnych", którzy po alkoholu siadają za kierownicę, również po tragedii jaka wydarzyła się nie tak dawno, gdzie kierowca pod wpływem alkoholu potrącił śmiertelnie rodzinę sześcioosobową w Kamieniu Pomorskim, oraz coraz wyższe kary niestety nie dają zbytnio rezultatów. 

 

 

My daleko szukać nie musimy. Z informacji przesłanych przez Rzecznika Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Rykach, Jacka Wójcika wynika, że w tak krótkim okresie - między 30 grudnia 2013 a 3 stycznia 2014 policja na drogach naszego powiatu zajmowała się prawie tylko kierowcami, którzy jechali na tzw "podwójnym gazie". 

 

I nie jest ważne czy śmiałek kierował rowerem czy samochodem, ważne jest, że zagrożenie na drodze taka osoba stwarza nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Okazuje się również, że na chodnikach też bezpiecznie nie jest. 

 

Jak walczyć z nietrzeźwymi kierowcami? Czy stosowane obecnie kary są wciąż za małe? 

 

A w naszym powiecie: 

 

2014/01/01 20:00  


Ryki, ul. Przemysłowa: policjanci KPP Ryki zatrzymali A. S. (zam. Lublin), lat 56, który kierował rowerem w stanie nietrzeźwości 0,58 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. 

    

 2014/01/01 15:50   


Nowy Bazanów: R. J. zam. gmina Ryki, lat 43, kierował samochodem osobowym po drodze publicznej, będąc w stanie nietrzeźwości, 0,84 mg/l.

 

2013/09/01 10:30   


Nowodwór: policjanci KPP Ryki zatrzymali W. P. lat 48, zam. gm. Nowodwór, który kierował po drodze publicznej samochodem w stanie nietrzeźwości 0,70 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

  

2013/12/31 22:10   


Piotrowice: funkcjonariusze  Komisariatu Policji w Dęblinie zostali poinformowani o kolizji drogowej. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze zatrzymali oddalającego się z miejsca kolizji mężczyznę znajdującego się w stanie nietrzeźwości, 0,97 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazał się nim M. R. lat 47, zam.gm. Maciejowice. Mężczyzna poruszał się samochodem marki VW i w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu uszkodził ogrodzenie posesji.

  

2014/01/01 09:10   


Dęblin, ul. Wiślana: M. J. zam. Dęblin, 19 lat, kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości, wynoszącym 0,60mg/l,

      

2014/01/01 17:20


Dęblin, ul. Wiślana: A. C. zam. gm. Sieciechów, 18 lat, będąc w stanie nietrzeźwości wynoszącym 1,03mg/l, kierując bez uprawnień po drodze publicznej samochodem osobowym nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego zjechał na pobocze gdzie uszkodził tablicę ogłoszeniową.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W Dęblinie 12 lipca 2024 r. (piątek), odbędą się „III Dęblińskie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Ws...
13 lipca w godzinach 10:00-16:00 odbędzie się Piknik Strzelecki organizowany przez strzelnicę S. H. Secur...
Fot. ZSO/Facebook
9 lipca - to dzień wyczekiwany przez tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych z&nbs...
W imieniu pozytywnie nakręconej ekipy pasjonatów motoryzacyjnych z całej Polski, mamy zaszczyt zap...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Profesjonalne Usługi Konserwacji Dachów
Mycie, czyszczenie, malowanie i impregnacja dachów. Obsługujemy domy jednorodzinne, obiekty sakralne, szkoły, hale i domki letni...
Szczegóły ogłoszenia

BARMANKA; KUCHARKA; POMOC KUCHENNA
Zatrudnimy osoby do lokalu gastronomicznego w Maciejowicach, praca na pełny etat oraz do pracy dorywczej. Osoby z doświadczeniem...
Szczegóły ogłoszenia

Syndyk sprzeda nieruchomość
Syndyk Marka Zapały osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej , ogłasza sprzedaż z wolnej ręki: - udział 1/2 ...
Szczegóły ogłoszenia

Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook