Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 r., 141 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

Nieszczęśliwy wypadek może przytrafić się wszędzie i o każdej porze, a statystyki pokazują, że tylko co czwarty Polak wie, jak udzielać pierwszej pomocy.

 

Dlatego też, konieczne jest podnoszenie poziomu wiedzy z zakresy pomocy przedmedycznej oraz upowszechnianie zasad bezpieczeństwa. 

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, odsłon: 1985

W najbliższym roku szkolnym 2018/2019 po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie będą mieli okazję odbywać  praktyki zawodowe w Portugalii.

 

Wszystko to dzięki projektowi pt. „Uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie na europejskim rynku pracy”, realizowanemu w ramach programu Erasmus+.kategoria: Top,Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, odsłon: 1606

Stowarzyszenie Intercultural Associaton Mobility Friends, które gości uczniów ZSZ nr 2 w Barcelos dołożyło wszelkich starań, aby uczniowie jak najlepiej poznali kulturę i poczuli klimat Portugalii.

 

Jedną z atrakcji przygotowanych przez gospodarzy był wieczór z portugalskim folklorem. Uczniowie mieli okazję obejrzeć na żywo grupę tańca i pieśni Grupo de Danças e Cantares de Barcelos, która przybyła do kampusu z prawie półtoragodzinną wizytą.

 

Tancerze, ubrani w tradycyjne portugalskie stroje,  opowiedzieli o zwyczajach regionu i muzyce fado. Uczniowie z dęblińskiej szkoły poznali i usłyszeli także kilka instrumentów charakterystycznych dla tego regionu m.in. reco-reco, cavaquinhon i concertinas.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, odsłon: 1478

22 kwietnia 2018 r. grupa 36 uczniów techników: ekonomicznego, hotelarskiego i gastronomicznego pod opieką czterech nauczycieli wyruszyła na praktyki zagraniczne do Portugalii w ramach projektu „Europejski wymiar kształcenia zawodowego w ZSZ nr 2 w Dęblinie” realizowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach PO WER. 

 

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, odsłon: 1820

Szkolny konkurs sztuki dekorowania stołów – Stół wielkanocny pięknie nakryty.

 

Przystąpiło do niego pięć zespołów. Każdy team składał się z trzech uczniów.

 

Ich zadaniem było przygotowanie odpowiedniej bielizny stołowej, zastawy i elementów dekoracyjnych.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, odsłon: 2838

W środę 21 marca uczniowie ZSZ nr 2 otworzyli szeroko drzwi dla wszystkich gimnazjalistów zastanawiających się nad wyborem szkoły.

 

Uczniów odwiedziło wielu gości, którzy mieli okazję obejrzeć pracownie oraz zapoznać się z zawodami, w których kształcą.

 

Oprowadzali ich po szkole uczniowie, którzy byli przewodnikami po pracowniach.

 

Przygotowano tam dla gimnazjalistów ciekawe zajęcia z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych mające przybliżyć im specyfikę kształcenia w technikach i zsz.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, odsłon: 1704
Fot. Dęblin24 / Dzień Otwarty 2017

W środę 21 marca w ZSZ nr2 zostaną otworzone szeroko drzwi dla wszystkich tych, którzy chcieliby zobaczyć wcale nie takie skromne progi.

 

Gimnazjaliści, będą mieli okazję obejrzeć pracownie szkolne oraz zapoznać się z zawodami, w których szkoła kształci.

 

Podczas dni otwartych odbędą się m.in zajęcia pokazowe, szkolny "Mam Talent", zajęcia pokazowe, poczęstunek. Dodatkowo gimnazjaliści będą mieli mozliwość konsultacji z nauczycielami. 

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, odsłon: 1687

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz ze szkolną bibliotekarką, Anną Górką, organizują zajęcia czytelnicze w Miejskim Przedszkolu nr 3 przy ul. 15 Pułku Piechoty "Wilków" w Dęblinie.

 

Raz w miesiącu wolontariusze przygotowują spotkanie czytelnicze dla przedszkolaków, dobierając odpowiednią lekturę.

 

Ich wizyty wpisują się w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”, której celem jest rozbudzenie wrażliwości czytelniczej oraz kształtowanie nawyku czytania.

 

28 lutego Zuzanna Świderska i Lidia Sępka – uczennice klasy IITEO, na przekór zimie, po raz kolejny wyruszyły do przedszkola. Tym razem zabrały ze sobą dwie książki: „Nie lubię jeść” Aleksandry Stańczewskiej oraz „Z mamą u lekarza”.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, odsłon: 1711

„Pomyśl zanim klikniesz!” to hasło najlepiej odzwierciedla „Tydzień Bezpiecznego Internetu”, który trwał  w ZSZ nr 2 od 26 lutego do 2 marca 2018 r.

 

Przedsięwzięcie zostało przygotowane przez klasy Ia i IIa w ramach całorocznej akcji samorządu uczniowskiego „Aktywny uczeń – Aktywna szkoła”.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, odsłon: 1802

W dniu 15 grudnia roku odbył się w ZSO w Dęblinie I ETAP V EDYCJI KONKURSU Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO dla szkół ponadgimnazjalnych.

 

Konkurs organizowany  przez  Katolicki Uniwersytet Lubelski pod nazwą „An der KUL ist Deutsch cool“.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, odsłon: 1714

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia

Domek Letniskowy Drewniany Całoroczny 3m/3m 15mm
Domek letniskowy/całoroczny do samodzielnego montażu / montaż prosty z instrukcją i możliwością kontaktu telefonicznego podczas ...
Szczegóły ogłoszenia

Adwokat kościelny, unieważnienie małżeństw, rozwód kościelny
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa dla Osób w kraju...
Szczegóły ogłoszenia

Studio StreamOnline - studio filmowe Warszawa
Zlokalizowane w sercu Mokotowa, Studio StreamOnline oferuje pełne spektrum możliwości produkcyjnych na potrzeby najnowocześniejs...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook