Bożonarodzeniową atmosferę w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie było czuć od dawna...
20 grudnia zaproszeni goście (uczniowie z Miejskiego Przedszkola nr 3 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie) oraz nauczyciele, pracownicy i uczniowie naszej szkoły zebrali się w sali gimnastycznej, by obejrzeć historię o narodzeniu Pana Jezusa.
Cała uroczystość rozpoczęła się od życzeń złożonych przez dyrektor Mariolę Sulimę i dyrektor Aleksandrę Wiśniewską.
Dnia 17 grudnia uczniowie ZSZ nr 2 stali się strażnikami Betlejemskiego Światła Pokoju.
Z rąk harcerzy dęblińskiej drużyny ZHP działającej przy Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie oraz 39 drużyny harcerskiej ZHP "Azymuty" uczniowie naszej szkoły przyjęli płomień, który przywędrował do Dęblina z Groty Betlejemskiej.
3 grudnia zakończyła się I edycja międzyklasowego konkursu na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną ozdobę choinkową.
Celem konkursu, zorganizowanego przez samorząd uczniowski, było kultywowanie tradycji własnoręcznego wykonywania ozdób choinkowych, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów.
Uczniowie ZSZ nr 2 po raz kolejny w tym roku szkolnym włączyli się do akcji charytatywnej, tym razem wspierającej podopiecznych Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
28 października samorząd uczniowski rozpoczął zbiórkę bilonu, która trwała do końca listopada. Po sortowaniu oraz przeliczeniu bilonu, okazało się, że uczniowie szkoły zebrali 8,3 kg monet, co stanowi równowartość 224, 39zł.
Andrzejki obchodzone w Polsce od wielu pokoleń, nadal nie tracą na popularności.
Uczniowie naszej szkoły również bardzo chętnie włączają się w to przedsięwzięcie.
W tym roku zabawy i wróżby zorganizowała klasa IIa przy wsparciu klasy IV TEO, pod opieką pani Moniki Kołaczek.
26 listopada w ZSZ r 2 odbyła się akcja rejestracyjna potencjalnych Dawców Szpiku.
Akcja, poprzedzona kampanią edukacyjną zorganizowaną przez wychowawców oraz samorząd uczniowski, przyciągnęła zainteresowanych ze szkoły, jak również z całego miasta Dęblin.
Podczas całodniowej akcji, wolontariuszki zarejestrowały 25 osób, gotowych by ratować życie chorych na białaczkę lub inny nowotwór krwi.
W dniu 21 listopada w ZSZ nr 2 panował Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
W ramach akcji, przygotowanej przez klasę III a i wychowawczynię Darię Madejską, został przeprowadzony plebiscyt na najbardziej życzliwego ucznia w klasie.
Zwycięzcom klasowym zostały wręczone Ordery Życzliwości, a wszyscy uczniowie otrzymali słodką niespodzianką wraz z „dobrym słowem”.
Prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu zapewniają m.in. witaminy - substancje niezbędne dla naszego zdrowia i życia.
Stąd ich nazwa: vitae oznacza życie, aminy to nazwa określonej grupy związków chemicznych o charakterystycznej budowie.
Każda witamina ma określone zadania, które pełni w naszym organizmie. Należy pamiętać, że ich niedobór prowadzi do poważnych dolegliwości i chorób.
Tajemnicą smacznej i zdrowej kuchni są naturalne przyprawy oraz zioła.
Ich odpowiednie połączenie nie tylko dodaje potrawom smaku, ale także wpływa korzystnie na proces trawienia, wzmacnia układ odpornościowy i pomaga zachować dobry nastrój.
W Polsce, co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę lub inny nowotwór krwi.
Dla wielu chorych, jedyną szansą na życie jest przeszczepienie komórek macierzystych z krwi lub szpiku lub Dawcy niespokrewnionego. Jednakże, aż co piąty pacjent w Polsce nie może znaleźć dla siebie Dawcy, dlatego tak ważne jest by do grona potencjalnych Dawców szpiku dołączały kolejne osoby.
Im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców, tym istnieje większa szansa na znalezienie „bliźniaka genetycznego” dla chorych na nowotwory krwi.