Dzisiaj jest niedziela, 23 stycznia 2022 r., 23 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka 1

Stowarzyszenie Intercultural Associaton Mobility Friends, które gości uczniów ZSZ nr 2 w Barcelos dołożyło wszelkich starań, aby uczniowie jak najlepiej poznali kulturę i poczuli klimat Portugalii.

 

Jedną z atrakcji przygotowanych przez gospodarzy był wieczór z portugalskim folklorem. Uczniowie mieli okazję obejrzeć na żywo grupę tańca i pieśni Grupo de Danças e Cantares de Barcelos, która przybyła do kampusu z prawie półtoragodzinną wizytą.

 

Tancerze, ubrani w tradycyjne portugalskie stroje,  opowiedzieli o zwyczajach regionu i muzyce fado. Uczniowie z dęblińskiej szkoły poznali i usłyszeli także kilka instrumentów charakterystycznych dla tego regionu m.in. reco-reco, cavaquinhon i concertinas.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, odsłon: 855

22 kwietnia 2018 r. grupa 36 uczniów techników: ekonomicznego, hotelarskiego i gastronomicznego pod opieką czterech nauczycieli wyruszyła na praktyki zagraniczne do Portugalii w ramach projektu „Europejski wymiar kształcenia zawodowego w ZSZ nr 2 w Dęblinie” realizowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach PO WER. 

 

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, odsłon: 1134

Szkolny konkurs sztuki dekorowania stołów – Stół wielkanocny pięknie nakryty.

 

Przystąpiło do niego pięć zespołów. Każdy team składał się z trzech uczniów.

 

Ich zadaniem było przygotowanie odpowiedniej bielizny stołowej, zastawy i elementów dekoracyjnych.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, odsłon: 1934

W środę 21 marca uczniowie ZSZ nr 2 otworzyli szeroko drzwi dla wszystkich gimnazjalistów zastanawiających się nad wyborem szkoły.

 

Uczniów odwiedziło wielu gości, którzy mieli okazję obejrzeć pracownie oraz zapoznać się z zawodami, w których kształcą.

 

Oprowadzali ich po szkole uczniowie, którzy byli przewodnikami po pracowniach.

 

Przygotowano tam dla gimnazjalistów ciekawe zajęcia z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych mające przybliżyć im specyfikę kształcenia w technikach i zsz.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, odsłon: 1062
Fot. Dęblin24 / Dzień Otwarty 2017

W środę 21 marca w ZSZ nr2 zostaną otworzone szeroko drzwi dla wszystkich tych, którzy chcieliby zobaczyć wcale nie takie skromne progi.

 

Gimnazjaliści, będą mieli okazję obejrzeć pracownie szkolne oraz zapoznać się z zawodami, w których szkoła kształci.

 

Podczas dni otwartych odbędą się m.in zajęcia pokazowe, szkolny "Mam Talent", zajęcia pokazowe, poczęstunek. Dodatkowo gimnazjaliści będą mieli mozliwość konsultacji z nauczycielami. 

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, odsłon: 1038

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz ze szkolną bibliotekarką, Anną Górką, organizują zajęcia czytelnicze w Miejskim Przedszkolu nr 3 przy ul. 15 Pułku Piechoty "Wilków" w Dęblinie.

 

Raz w miesiącu wolontariusze przygotowują spotkanie czytelnicze dla przedszkolaków, dobierając odpowiednią lekturę.

 

Ich wizyty wpisują się w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”, której celem jest rozbudzenie wrażliwości czytelniczej oraz kształtowanie nawyku czytania.

 

28 lutego Zuzanna Świderska i Lidia Sępka – uczennice klasy IITEO, na przekór zimie, po raz kolejny wyruszyły do przedszkola. Tym razem zabrały ze sobą dwie książki: „Nie lubię jeść” Aleksandry Stańczewskiej oraz „Z mamą u lekarza”.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, odsłon: 1087

„Pomyśl zanim klikniesz!” to hasło najlepiej odzwierciedla „Tydzień Bezpiecznego Internetu”, który trwał  w ZSZ nr 2 od 26 lutego do 2 marca 2018 r.

 

Przedsięwzięcie zostało przygotowane przez klasy Ia i IIa w ramach całorocznej akcji samorządu uczniowskiego „Aktywny uczeń – Aktywna szkoła”.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, odsłon: 1132

W dniu 15 grudnia roku odbył się w ZSO w Dęblinie I ETAP V EDYCJI KONKURSU Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO dla szkół ponadgimnazjalnych.

 

Konkurs organizowany  przez  Katolicki Uniwersytet Lubelski pod nazwą „An der KUL ist Deutsch cool“.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, odsłon: 1088

W poniedziałek 11 grudnia klasy I i II Technikum Ekonomicznego ZSZ nr 2 w Dęblinie uczestniczyły wraz z opiekunkami Aleksandrą Wiśniewską i Elżbietą Świątkowską w wycieczce do Warszawy.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, odsłon: 1104

„W tym roku znajdziesz nową pasję lub talent”, „Poznasz nowego przyjaciela lub... wreszcie dostaniesz zwierzątko”, „Zostaniesz królową lub królem karnawałowego balu!”, „Strzeż się zielonookiej blondynki, chce ci zaszkodzić”, „Nie wychodź z domu w czwartek, a unikniesz kłopotów” – takich i innych wróżb i przestróg wysłuchiwali z uśmiechem uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, odsłon: 1062

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Ferie w domu na Mazurach jak w górach!
Mazury to atrakcyjne miejsce wypoczynku przez cały rok, zwłaszcza gdy wybierze się tak wyposażone domy jak nasze. Zima zaś p...
Szczegóły ogłoszenia

Zarabiaj z nami w BetterStyle
W BetterStyle otrzymujesz korzyści już od pierwszego zamówienia. Możesz po prostu taniej kupować produkty dla siebie, łatwo za...
Szczegóły ogłoszenia

Skup Vw Sharan Seat Alhambra Tylko 2.0 Benzyna Gotówka
PILNIE KUPIĘ WYMIENIONE AUTA W KAŻDYM STANIE : VW SHARAN ,SEAT ALHAMBRA 2.0 BENZYNA NISSAN ALMERA N15SEDAN ,HATCHBACK 5 ...
Szczegóły ogłoszenia

Kup tabletki cyjankowe, proszek i płyn online, nie wymaga licencji!
E-MAIL:chemicalcity9@gmail.com Wiarygodni producenci i dostawcy cyjanku potasu, sprzedajemy 99,8% czystego KCN (cyjanku potasu) ...
Szczegóły ogłoszenia

Zestaw mebli ogrodowych z technorattanu - Tokio - wysoka jakość, nowoczesny wzór
Zestaw mebli ogrodowych z technorattanu - Tokio - wysoka jakość, nowoczesny wzór Zapraszamy do kierowania zapytań ofertowyc...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook