Dzisiaj jest sobota, 09 grudnia 2023 r., 343 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Nowa pracownia hotelarska w ZSZ nr 2 już otwarta!
Dodał: EdytaD, 18-10-2014 13:04, odsłon: 3627

Nową pracownię hotelarską otwarto w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie podczas obchodów  Dnia Edukacji Narodowej, które miały miejsce 13 października 2014 r. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Starosta Rycki Stanisław Jagiełło, Przewodniczący Rady Rodziców Piotr Badaj oraz Dyrektor ZSZ nr 2 Gabriela Wojdat.

 

 

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa otrzymali pracownię przygotowaną ze środków organu prowadzącego, Rady Rodziców, a także tych pozyskanych od sponsorów – Grzegorza Górnika z Akademii Kelnerskiej oraz Włodzimierza Lesisza ze Stacji Obsługi Samochodów w Dęblinie.

 

Na potrzeby szkoleniowe przygotowano dwa pomieszczenia, które zostały wyposażone i dostosowane do standardów egzaminu zawodowego. Dla pierwszej kwalifikacji – „Planowanie i realizacja usług w recepcji” przygotowano stanowisko recepcji hotelowej wyposażone w ladę recepcyjną wraz z wyposażeniem biurowym  i technicznym, które stanowią m.in.: klucznica, telefon, dwa stanowiska komputerowe z programem recepcyjnym.

 

 

 

Lada recepcyjna została zaplanowana na dwa stanowiska robocze. Dostosowana jest ona także do obsługi osób niepełnosprawnych. W recepcji uczniowie rezerwują usługi hotelarskie, wykonują prace związane z obsługą gości, ćwiczą procedury check-in i check-out oraz sporządzają dokumentację związaną ze świadczonymi  usługami.

 

Dla drugiej kwalifikacji – „Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie” przygotowano pracownię obsługi konsumenta oraz hotelową jednostkę mieszkalną dostosowaną do standardów hotelu trzygwiazdkowego.

 

 

W pracowni obsługi konsumenta uczniowie przygotowują pomieszczenie w celu przyjęcia gości, planują dekorację oraz nakrywają stoły w zależności od rodzaju śniadania wybranego przez korzystających z hotelu.

 

Pokój hotelowy uczniowie przygotowują na przyjęcie gości, wykorzystując przy tym wózek hotelowej obsługi pięter z pełnym wyposażeniem.

Klasopracownia wyposażona została w sprzęt multimedialny – rzutnik, ekran, komputery i inne pomoce dydaktyczne.      

 

W nowej pracowni prowadzone są lekcje z przedmiotów hotelarskich, podczas których uczniowie poszerzają wiadomości, a także nabywają umiejętności niezbędne w przyszłej pracy zawodowej. 

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy. Swoje uczestnictwo zgłosiło wielu wystawców. Zapraszamy na...
6 grudnia, na Osiedlu Wiślana - Żwica był wyjątkowo magiczny, pełen uśmiechów i radości. Dzie...
To fenomenalne zakończenie 2023 roku, a każdy konkurs to wiele wzruszeń, emocji i niegasnącej radości jak...
Burmistrz Miasta Dęblin przeprowadził konsultacje w zakresie wyboru nazwy dla nowopowstałego ronda zlokal...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Sklep Włoska Oliwa z Oliwek Extra Virgin tel. 509 130 018
Włoski Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin tel. 509 130 018 Oczywiście! Oliwa z oliwek Frantoi Cutrera to prawdziwy klejnot ś...
Szczegóły ogłoszenia

LUNA HAUS - Całoroczne Domy Rekreacyjne na Mazurach
Całoroczne domy letniskowe do wynajęcia na Mazurach, najpiękniejszym zakątku Polski.Mówią, że jak sobie pościelisz, tak się wyśp...
Szczegóły ogłoszenia

Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin Frantoi Cutrera Warszawa Pieskowa Skała 3
Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin Frantoi Cutrera Warszawa Pieskowa Skała 3 tel. 509 130 018 Zapraszamy do naszego sklepu, gdzi...
Szczegóły ogłoszenia

EKO GRA XXL EKOMANIA dla DZIECI do skakania, nauki i zabawy od KangurGra.pl
Ekologiczne, gry wielkoformatowe XXL dla dzieci do nauki, zabawy i skakania od KangurGra.pl to eko edukacja i pomoc dydaktyczna ...
Szczegóły ogłoszenia

Adwokat kościelny, unieważnienie małżeństw, rozwód kościelny
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa dla Osób w kraju...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook