Dzisiaj jest sobota, 09 grudnia 2023 r., 343 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
„Dwudziestu wspaniałych i nocka w szkole”
Dodał: admin, 14-11-2018 11:32, odsłon: 1568

Czy można z własnej nieprzymuszonej woli przyjść do szkoły i spędzić tam 14 godzin?

 

Można jak najbardziej, a do tego świetnie się bawiąc.

 

Doświadczyli tego uczniowie klasy IV a SP – czyli „dwudziestu wspaniałych” chłopców wraz z wychowawczynią Małgorzatą Jakubik-Kopeć.

 

Wydarzenie rozpoczęło się 9 listopada o godzinie 18.00. Sypialnią uczniów była górna sala gimnastyczna. Po szybkim rozpakowaniu się chłopcy udali się do pracowni fizycznej na przygotowane przez Weronikę Dąbrowską , uczennicę klasy 8a pokazy fizyczne. Asystowała jej koleżanka z klasy Marysia Kopeć. Chłopcy otwierali oczy ze zdumienia, gdy w ruch poszedł generator Van de Graaffa, różdżka do lewitacji czy żyroskop. Chłopcy mogli aktywnie uczestniczyć w przeprowadzanych doświadczeniach. Słowa podziękowania należą się tutaj starszym koleżankom, które poświęciły swój czas, by wprowadzić młodszych kolegów w świat fizyki. Przy organizacji pokazów nieodzowną pomocą wykazał się także nauczyciel fizyki pan Tadeusz Dąbrowski.

 

 

Następnie wszyscy udali się do pracowni chemicznej po kolejną dawkę nauki. Pani Wanda Michaluk, przygotowała pokazy chemiczne. Ależ się tu działo! Na początek „ryczący niedźwiedź” – wybuchowe spalaniu żelka w stopionym kalichlorku. Były też czary i magia – zamiana wina w wodę . Chłopców zaciekawiło doświadczenie zwane chemicznymi zapałkami oraz zabawa kolorowymi wskaźnikami.

 

 

 

Na tym nie koniec atrakcji. Po chwili odpoczynku uczniowie ruszyli na nocne podchody po szkole. Zadania przygotowała wychowawczyni. Dzielnie nadzorowali chłopców uczniowie klasy 1LO – Milena Bieniarz oraz Igor Szkoda, za co należą się im słowa podziękowania. Czwartoklasiści poznali trudy bycia nauczycielem. Nagrodą dla chłopców za dobrze rozwiązane zadania był smaczny tort.

 

Noc jest długa, a więc na tym nie skończyła się zabawa. Jeden z opiekunów poprowadził rozgrzewkę, aż na czołach „wspaniałych” pojawił się pot.

 

 

Po ciężkiej pracy należy się odpoczynek i małe co nieco, zatem na kolację była lubiana przez wszystkich pizza. Kolejnym punktem „nocki w szkole” miały być mini zawody sportowe. Jednak wszyscy byli zmęczeni i postanowili pograć w gry planszowe. Niektórzy postanowili obejrzeć film. Zmęczenie dawało się wszystkim we znaki, choć niektórzy zasnęli dopiero nad ranem.

 

 

10 listopada po porannej pobudce odbyły się mini zawody, np. skoki w workach, czy toczenie piłeczki pingpongowej przy pomocy kija do hokeja.

 

 

Nocka w szkole to moc atrakcji, poszerzenie swoich wiadomości, poznanie siebie nawzajem oraz integracja klasy. Uczniowie już planują kolejne takie spotkanie.

 

 

Słowa podziękowania i wdzięczności należą się dzielnym rodzicom: paniom - Marcie Zduniak i Annie Myśliwiec oraz panom - Łukaszowi Mucha oraz Piotrowi Kalbarczyk za ogromne zaangażowanie podczas „nocki w szkole”. Uśmiechy kierujemy również do pani Wandy Michaluk, bez której pomocy nie byłoby tylu spektakularnych wybuchów.

 

 

 

 

Małgorzata Jakubik-Kopeć.

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy. Swoje uczestnictwo zgłosiło wielu wystawców. Zapraszamy na...
6 grudnia, na Osiedlu Wiślana - Żwica był wyjątkowo magiczny, pełen uśmiechów i radości. Dzie...
To fenomenalne zakończenie 2023 roku, a każdy konkurs to wiele wzruszeń, emocji i niegasnącej radości jak...
Burmistrz Miasta Dęblin przeprowadził konsultacje w zakresie wyboru nazwy dla nowopowstałego ronda zlokal...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Sklep Włoska Oliwa z Oliwek Extra Virgin tel. 509 130 018
Włoski Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin tel. 509 130 018 Oczywiście! Oliwa z oliwek Frantoi Cutrera to prawdziwy klejnot ś...
Szczegóły ogłoszenia

LUNA HAUS - Całoroczne Domy Rekreacyjne na Mazurach
Całoroczne domy letniskowe do wynajęcia na Mazurach, najpiękniejszym zakątku Polski.Mówią, że jak sobie pościelisz, tak się wyśp...
Szczegóły ogłoszenia

Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin Frantoi Cutrera Warszawa Pieskowa Skała 3
Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin Frantoi Cutrera Warszawa Pieskowa Skała 3 tel. 509 130 018 Zapraszamy do naszego sklepu, gdzi...
Szczegóły ogłoszenia

EKO GRA XXL EKOMANIA dla DZIECI do skakania, nauki i zabawy od KangurGra.pl
Ekologiczne, gry wielkoformatowe XXL dla dzieci do nauki, zabawy i skakania od KangurGra.pl to eko edukacja i pomoc dydaktyczna ...
Szczegóły ogłoszenia

Adwokat kościelny, unieważnienie małżeństw, rozwód kościelny
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa dla Osób w kraju...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook