W dniu 12 września uczniowie ZSO w Dęblinie uczący się fizyki na poziomie rozszerzonym uczestniczyli w pokazach z fizyki w UMCS w Lublinie.
Pokazy były wizualizacją zagadnień poznawanych na lekcjach, rozwijały zainteresowanie zjawiskami fizycznymi i wskazywały ich praktyczne zastosowanie.
Uczniowie chętnie włączali się do demonstracji doświadczeń.
Już po raz ósmy uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie wzięli udział w akcji Narodowego Czytania prowadzonej pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy i jego małżonki Agaty Kornhauser – Dudy.
W piątek- 6 września 2019 roku - od drugiej godziny lekcyjnej uczniowie klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej nr 5 oraz wszystkich klas Liceum Ogólnokształcącego przez 10 minut każdej lekcji czytali wybrane przez siebie fragmenty utworów epickich.
W pracowniach języka polskiego przygotowano okolicznościowe gazetki, a starsi uczniowie szkoły mogli obejrzeć prezentację multimedialną, prezentującą sylwetki twórców i zarys problematyki tegorocznych lektur.
Już po raz 91. pierwszy dzwonek powitał społeczność ZSO w Dęblinie.
Na uroczystości inaugurującej nowy rok szkolny burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka powitała nową dyrektor ZSO Joannę Pardo, życząc sukcesów w kierowaniu szkołą.
Na zaproszenie pani dyrektor wraz z panią burmistrz przybyli przewodniczący Rady Miasta Maciej Krygrowski wraz ze swym zastępcą Leopoldem Świetlińskim.
Szkoła gościła również sponsorów: Mariusza Pietruszewskiego – właściciela Hurtowni Farb i Lakierów „Maler” oraz przedstawiciela Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych Wacława Jopka, który reprezentował prezesa WZInż. Andrzeja Łysakowskiego.
Dzięki sponsorom odnowiona została stołówka i szatnia w Szkole Podstawowej. Uczniowie nie tyko będą mogli cieszyć się odnowionymi pomieszczeniami, ale też nowymi wieszako-ławeczkami. Szkoła wypiękniała nie tylko w wyniku termomodernizacji, ale również ciężkiej pracy pracowników obsługi.
W dniu 21 marca 2019 roku odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny organizowany przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Wzięło w nim udział 9 uczniów w kategorii MALUCH (klasa IV), 10 uczniów w kategorii BENJAMIN (klasa V-VI) oraz 9 uczniów w kategorii KADET (klasa VII-VII).
Nad przebiegiem konkursu czuwała Mariola Krekora.
W środę 19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.
Uczniowie wszystkich szkół uroczyście odśpiewali Hymn Narodowy oraz usłyszeli wiele ciepłych słów od dyrektora, wychowawców oraz burmistrz miasta.
W piątek 31 maja odbyła się Powiatowa Drużynowa Liga Lekkoatletyczna w Sobieszynie w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej.
Chłopcy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Dęblina, a dokładnie z klasy VII i VIII SP oraz z klasy III Gimnazjum zajęli pierwsze miejsce, natomiast dziewczęta z tej samej szkoły – miejsce drugie.
Z okazji Dnia Otwartego w Szkoły Podstawowej nr 5 sala zerówki została zamieniona w prawdziwą indiańską wioskę. Wszędzie wisiały indiańskie obrazki i kolorowe piórka.
W samym środku sali stanęło tipi, a tuż przy nim ognisko i drzewo z pioropuszami, z którego każde dziecko mogło wybrać coś dla siebie.
Aby jeszcze bardziej upodobnić się do indiańskich wojowników należało też pomalować twarz w specjalne wzory. Do zabawy w Indian zachęcały panie Joanna Niewiadomska i Sylwia Gromuł.
Tak przygotowani mali Indianie mogli wyruszyć na poszukiwanie kolejnych przygód, zabierając na pamiątkę obrazki do kolorowania z motywami indiańskimi.
"Przyszłość zaczyna się dzisiaj" - te słowa były mottem uroczystości, która odbyła się 26 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących.
Uczestniczyli w niej, oprócz głównych bohaterów tegorocznych maturzystów, Beata Siedlecka - burmistrz Dęblina, Maciej Krygrowski - przewodniczący Rady Miasta, Agnieszka Majewska-Grobel-przewodnicząca Rady Rodziców, Michał Klepka-pracownik naukowy SGH oraz dyrekcja szkoły, wychowawczynie klas 3-panie: Maria Komorzycka, Kinga Łazarska, Magdalena Ceglarska, nauczyciele i rodzice.
Kolejny już raz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Dęblinie mierzyli się z zawiłościami języka ojczystego, najpierw na etapie szkolnym, a 4 kwietnia 2019 roku w Krasnymstawie, gdzie odbył się finał VII Wojewódzkiego Konkursu Poprawności Językowej.
Przygotowane przez pracowników naukowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego dyktando i test ortograficzno - językowy wymagały od uczestniczek reprezentujących szkołę - Zuzanny Chochowskiej z klasy 3cd oraz Mariki Gutkowskiej - z klasy 2ab-nie tylko bardzo dobrej znajomości zasad pisowni, interpunkcji i gramatyki, ale też związków frazeologicznych oraz rzadko używanych słów.
W dniu 4 kwietnia dęblińskie Liceum Ogólnokształcące otworzyło swoje skromne progi dla kandydatów do swojej szkoły.
Gimnazjaliści i ośmioklasiści wraz z opiekunami zostali powitani przez dyrektora szkoły Wojciecha Lipnickiego i zapoznali się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/2020.
Następnie goście obejrzeli program artystyczny „Szkoła na wesoło” przygotowany przez Samorząd Uczniowski, a później uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z fizyki, chemii i biologii oraz mieli możliwość zwiedzenia szkoły.