Dzisiaj jest czwartek, 06 maja 2021 r., 126 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka Dęblin1

Nowy rok szkolny oficjalnie został zainaugurowany 3 września, w poniedziałek. 

 

Po prostu nauka. Niektóre z dzieci w murach szkoły stawiają pierwsze kroki, inne już znają szkolne ławki od jakiegoś czasu. Nasza redakcja odwiedziła tego dnia ZSO w Dęblinie. 

 

Pierwszy dzwonek już za uczniami. Oznacza to powrót do szkolnych ławek, spotkanie z dawno niewidzianymi kolegami i koleżankami oraz sprawdziany, klasówki, testy.

 

W części oficjalnej wprowadzono sztandary szkół po czym odśpiewano hymn narodowy.

 

W powiecie nowy rok szkolny przywitało ponad 4,5 tysiąca uczniów. 

 W dniu 15 czerwca odbyła się Spartakiada Dzieci i Młodzieży Szkolnej.

 

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących zdobyli mnóstwo medali, którymi zostali udekorowani przez burmistrz Miasta Dęblin Beatę Siedlecką oraz dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących Romana Bytniewskiego.

 25.01.2018 odbył się apel  szkolny podsumowujący pracę uczniów klas 0-III  w I semestrze roku szkolnego 2017/2018.

 

Wręczono nagrody i wyróżnienia za udział w konkursach.

Zofia Mongard wręczyła nagrody laureatom konkursów:

 

1. "Moja ulubiona książka"

2. "Porozmawiajmy o uczuciach"

3. "Pierwsza przeczytana książka"

 W dniach  9 – 10 maja klasy Va i Vb  pod opieką Marioli Krekory i Iwony Kamer uczestniczyły w dwudniowej wycieczce szkolnej do Torunia.

 

W drodze do Torunia uczniowie zajechali do Ciechocinka – miejscowości uzdrowiskowej, gdzie spacerowali obok tężni wdychając „zdrowotną” solankę.

 „Zawsze chciałem zobaczyć Syberię, zwłaszcza tajgę i zorzę polarną […]. Siedziało we mnie to od dzieciństwa”. W książce „Syberia Zimowa odyseja” Romuald Koperski tak właśnie pisze o swej pasji.

 

Uczniowie ZSO mieli okazję poznać niezwykłego człowieka – podróżnika, przewodnika po Syberii, pioniera wypraw samochodowych po jej rozległych terenach,  a zarazem pisarza, dziennikarza, myśliwego, nurka i zawodowego muzyka.

 

24 maja w ZSO w Dęblinie odbyło się spotkanie z panem Koperskim, w którym wzięli udział uczniowie liceum i gimnazjaliści. 

  Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 5 wzięli udział w międzynarodowym projekcie Mother’s Day.

 

Uczestnikami projektu były  takie kraje jak : Włochy, Tunezja, Gruzja, Azerbejdżan i Polska.

 

Uczniowie przygotowali przepiękne papierowe laurki i za pomocą aplikacji piZap wspaniałe e-kartki dla Mam.

 W piątek 18 maja odbyła się uroczystość związana z Dniem Patrona Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 5 w Dęblinie.

 

Społeczność szkolona i zaproszeni goście celebrowali ją wokół Pomnika Poległych Żołnierzy 15 Pułku Piechoty "Wilków".

 

Obchody miały bardzo uroczystą oprawę, ponieważ prowadzone były w obecności Kompanii Honorowej 1 Dęblińskiego Batalionu Drogowo- Mostowego im. gen. Romualda Traugutta dowodzonej przez kapitana Marcina Świtaja.

 W murach  Katolickiego Uniwersytetu  Lubelskiego w piątek 25 maja  br. odbyła się uroczysta Gala Podsumowania Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2017/2018.  

 

W auli zgromadzili się najlepsi uczniowie województwa lubelskiego, którzy w konkursach przedmiotowych  uzyskali tytuł laureata.

 17 maja artyści Filharmonii Narodowej zaprezentowali uczniom ZSO piosenki z "Kabaretu Starszych Panów".

 

Twórczość Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory nie jest już niestety znana przez młodzież, więc była okazja, by ją jej przedstawić.

 

Okazało się, że inteligentne, dowcipne, a jednocześnie liryczne piosenki kultowego duetu, zachwycają też najmłodsze pokolenie. 

 Zespół Szkół Ogólnokształcących  staje się dęblińskim liderem na polu ciekawych metod nauczania języków obcych oraz turystyki międzynarodowej.

 

Udział w programie Euroweek, wizyty studentów z zagranicy, ciekawe odczyty, współpraca z Uniwersytetem Walijskim, czy rozwijający się program Erasmus +  na stałe wpisały się w proces edukacyjny dęblińskiej placówki.

 KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Skuter Peugeot
Mam szybko do sprzedania skuter Peugeot Street Zone. Jest to skuter dwusuwowy niezastąpiony do przemieszczania się do mieście. S...
Szczegóły ogłoszenia

Studia: dziennikarstwo, pedagogika, psychologia
Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna (WWSH) oferuje studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe na kierunkach dziennikars...
Szczegóły ogłoszenia

Roznoszenie ulotek
Szukam 2-3 osób do roznoszenia ulotek w Dęblinie po weekendzie majowym (4.05-6.05) praca jednorazowa Więcej informacji pod nume...
Szczegóły ogłoszenia

Dołącz do Oriflame!
1.Zamawiaj na własne potrzeby z 20% zniżką! 2.Sprzedawaj kosmetyki, rozdając katalogi znajomym - zysk co najmniej 20% od kwoty ...
Szczegóły ogłoszenia

Pomagam dorosłym w pokonaniu angielskiego przez Skype
Witaj, czy zastanawiałeś się, ile możesz zyskać znając lepiej język angielski? O tym, jak ważna jest praktyczna znajomość tego...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook