Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez przerwy zdobywa, ten może być nauczycielem innych. – Konfuncjusz
Za serce, uśmiech, dobre słowo, zachętę do pracy, gdy nic się nie udawało i pochwałę, gdy wszystko szło dobrze.
Za pomoc w odkrywaniu tego, w czym jesteśmy najlepsi i przekonywanie, że możemy zrobić więcej, niż się spodziewamy.
Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni.
Za cierpliwość, gdy internet nie działał, za wyrozumiałość za brak mirkofonu.
Za to, że w tak wielu sytuacjach mogliśmy zawsze liczyć na Was wszystkich Drodzy Nauczyciele.
DZIĘKUJEMY!
To nieprawda, że młodzi ludzie nie lubią poezji i niechętnie ją czytają. Wśród uczniów "Piątki" są tacy, którzy chętnie sięgają po wiersze i sami je tworzą.
Uczeń klasy 7a - Jakub Rybak napisał wiersz na Ogólnopolski Konkurs 40 lat Solidarności na Lubelszczyźnie - LUBELSKI LIPIEC 1980 „Stąd ruszyła lawina…”
W czasie pandemii, gdy dzieci uczą się zdalnie ze swoich domów, w "Piątce" dużo się dzieje. Niestrudzeni panowie konserwatorzy podjęli się odświeżenia kolejnego pomieszczenia - tym razem jest to szatnia w dla najmłodszych.
Miejsce to wygląda bardzo estetycznie. Kolorowe ściany zostały kreatywnie ozdobione przez pana Tomasza - konserwatora szkoły, dzięki pomysłom pani Ewy Szewczykowskiej.
Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego im. 15 Pułku Piechoty „Wilków” w Zespole Szkół Ogólnokształcących Dęblinie w roku szkolnym 2020/2021
Od 15 kwietnia 2020r. w ZSO, wychodząc naprzeciw trudnościom związanym z prowadzeniem nauki na odległość szkoła rozpoczęła pracę na platformie Microsoft Office 365.
To narzędzie bezpieczne, bezpłatnie polecane przez MEN. Aplikacją zapewniającą sprawny e-learning jest TEAMS, z którego korzysta również wiele korporacji, uczelni i firm.
Można z nim pracować na laptopie, komputerze stacjonarnym, smartfonie lub tablecie, zatem dostęp do niej jest ułatwiony. Obecnie podczas nauki zdalnej coraz więcej szkół w Polsce pracuje na tej platformie. Korzystają z niej również uczelnie, korporacje i firmy.
24 lutego w SP nr 5 od samego rana działo się wiele ciekawych rzeczy. W tym tygodniu obchodzony był w szkole tydzień pod hasłem „Stop agresji”.
Poniedziałek był dniem wspólnej, wesołej i bezpiecznej zabawy przy dźwiękach skocznej muzyki. Klasy 0-3 bawiły się na corocznym balu karnawałowym. Nic więc dziwnego, że korytarze szkolne były kolorowe, a uczniowie pomysłowo przebrani – kreatywności mógłby im zazdrościć niejeden projektant mody!
Zabawę taneczną poprowadzili animatorzy z „Czekolada Kids. Imprezy i animacje”, którzy rozruszali barwne towarzystwo w rytm najlepszych dziecięcych przebojów.
Na balu oprócz uczniów naszej szkoły bawiły się też starszaki z Przedszkola nr 3 (z oddziałów przy ulicach Michalinowskiej i 15. P.P. „Wilków”). Przedszkolaki zostały ugoszczone przez klasę 0a, a poczęstunek dla nich – pyszne babeczki i soczki – ufundowała Magda Piecek.
W piątek 21 lutego dzieci ze szkolnego Koła Misyjnego po raz drugi w tym roku szkolnym spały w szkole.
Niecodzienny wieczór rozpoczęły z pomocą rodziców o godz. 18.00, którzy pomogli przygotować salę „noclegową”.
Następnie dzieci z przyniesionymi materiałami zaczęły własnoręcznie wykonywać kartki świąteczne i kwiaty z papieru do palm wielkanocnych.
Ogromnym wsparciem w ich pracach były nasze drogie mamy: Justyna Pataj, Magdalena Krasuska, Monika Klewek, Agnieszka Młyńska, Joanna Łyszcz-Markowska i Magdalena Gosk.
27 listopada 2019 roku odbyła się jesienna sesja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Leon", skierowanego do uczniów szkół podstawowych.
W tegorocznej edycji uczennica klasy 5b Szkoły Podstawowej nr 5 Michalina Jędrys zdobyła II miejsce i tytuł Laureata Konkursu, zdobywając 97%.
"Poloneza czas zacząć" - tymi słowami dyrektor ZSO Joanna Pardo otworzyła bal studniówkowy klasy 3 liceum Liceum Ogólnokształcącego w Dęblinie.
Oficjalne rozpoczęcie imprezy odbyło się 1 lutego o godzinie 19 w Sali Bankietowej "Wisełka" w Stężycy.
W części oficjalnej, oprócz tradycyjnego poloneza, uczniowie zatańczyli walca, do którego przyłączyli się zaproszeni goście.
Nie zabrakło podziękowań dla rodziców, Iwony Jakóbik - wychowawczyni klasy maturalnej, a także dla dyrekcji szkoły.
Dwa tygodnie – tyle potrzebowali rodzice uczniów klas drugich Szkoły Podstawowej nr 5, by dokonać metamorfozy sali lekcyjnej nr 33, w której uczą się ich dzieci.
Zapał rodziców i ich determinacja przyczyniła się do ekspresowego zakończenia prac remontowych. Wszystko zaczęło się od inicjatywy Renaty Grążki, mamy jednej z uczennic, szczególnie zaangażowanego w szkolne sprawy rodzica.