Dzisiaj jest czwartek, 30 maja 2024 r., 151 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

17 listopada 2022 roku w "Piątce" odbyła się niezwykle ważna uroczystość – ślubowanie i pasowanie na ucznia.

 

W tym dniu dzieci z klasy 1a oficjalnie zostały przyjęte do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. gen. Wł. Sikorskiego.

 

W obecności dyrekcji, nauczycieli oraz swoich najbliższych pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i aktorskie i w ten sposób udowodnili, że zasługują na miano uczniów szkoły.

 W tym roku to ZSO może skorzystać z dobrodziejstwa cyklicznej akcji organizowanej przez Renatę Grążkę – rodzica uczennicy placówki. Akcję objęli honorowym patronatem: Burmistrz Miasta Dęblin - Beata Siedlecka oraz Dowódca 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego - płk pil. dr inż. Paweł Marcinkowski.

 

Pozyskanie środków z zebranych elektroodpadów możliwe jest dzięki wsparciu firmy MTS Recykling z Warszawy oraz firmy Elektromeks Dęblin – jednego ze sponsorów, a także wielu innych życzliwych instytucji i osób.

 Miłosz Madejski, uczeń klasy 4a SP nr 5 po raz kolejny na podium. Miłosz jako zawodnik Lubelskiego Klubu Szachowego, zajął trzecie miejsce w Eliminacjach Międzywojewódzkich strefy Lubelsko-Podlaskiej, które odbyły się w Zamościu w dniach 18-23.10.2022 r.

 Z przyjemnością informujemy, że ZSO w Dęblinie została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, który w województwie lubelskim jest prowadzony przez „Kurier Lubelski”.


Jednocześnie nominację do nagrody w Plebiscycie otrzymała także dyrektor placówki Joanna Pardo.


Ponadto nominację do tytułu Nauczyciel Roku otrzymali pracujący w szkole nauczyciele: Sylwia Gromuł, Kacper Seler.

 W dniu 18 października Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka i Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Agnieszka Chlaściak – Pietruszewska wręczyły Stypendia Miasta Dęblin im. Jana Pawła II w dęblińskich szkołach.

 

Zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Dęblin XXX/187/2022 z dnia 26 maja 2022 roku stypendia wręczane są dla uzdolnionych uczniów klas IV - VIII szkół podstawowych i uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. 15 P.P. "Wilków" w ramach Lokalnego Programu Wsparcia Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży.

 W daniach 4 – 9 października pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów ZSO z Dęblina pod opieką nauczycieli: Martyny Dmowskiej, Renaty Fornal, Kacpra Selera i Wojciecha Jońskiego uczestniczyła w wycieczce do stolicy Francji  - Paryża. 

 

Po wielogodzinnej podróży autokarem na dystansie ok. 1700 km w środowe przedpołudnie (5 października) dęblinianie rozpoczęli zwiedzanie tego pięknego miasta od „mocnego uderzenia”, tj. wjazdu na Wieżę  Eiffla oraz rejsu statkiem po Sekwanie.

 Wczoraj jest historią, jutro jest tajemnicą, a dziś jest darem…”

A.M. Earle

 

W dniu 14 października w ZSO w Dęblinie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Podwójnie celebrowano ważne dla społeczności szkolnej święta:  miejskie obchody Święta Edukacji Narodowej oraz  55-lecie Szkoły Podstawowej nr 5 w Dęblinie.Powiatowa Liga Lekkoatletyczna rozegrana została na stadionie ZSO w Dęblinie i przyniosła zwycięstwo lekkoatletom ZSZ nr 1 w Dęblinie.


Oto skład „Mechanika” Dęblin:
100 m. – Jakub Kępka 4 TL, Patryk Cieśla 4 E4, Jakub Bauman 4 TK4,
400 m. – Mikusek Kacper – 2 TK, Capała Mikołaj 1 TE, Komosa Maciej 2 TL,
1500 m. – Kacper Karpiński 4 TL, Roman Salnytsky – 1 TL, Patryk Paćkowski – 2 TE,
Pchnięcie kulą – Sebastian Soból 4 E4, Darii Manziuk – 4 TI 4 A,
Skok w dal – Piotr Małysz 1 TK, Krzysztof Błachnio 1 TI,
Sztafeta 4 x 100 m. – Sebastian Cieśla, Jakub Kępka, Krzysztof Błachnio, Jakub Bauman.

 Na zdjęciu - Miłosz Madejski. Zdjęcie udostępnione przez Lubelski Klub Szachowy

Rewelacyjny wynik młodziutkiego szachisty - Miłosza Madejskiego. Miłosz jest  uczniem klasy 4 a SP 5. Jest też zawodnikiem w Lubelskim Klubie Szachowym.

 

Dzięki ogromnemu talentowi oraz ciężkiej pracy uzyskał  drugie miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików strefy Lubelsko - Podlaskiej Chłopców, które odbyły się  w dniach 30.09-02.10.2022 w Radzyniu Podlaskim. 

 Dobrym sąsiedztwem może się poszczycić ZSO i market budowlany PSB Mrówka.

 

Już kilkukrotnie Mrówka brała udział w różnych działaniach na terenie naszej szkoły, m.in. Dniu Dziecka, akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką”.

 

Tym razem sąsiad ZSO przekazał szkole drzewka ozdobne, które zostały posadzone od frontu szkoły przy ul. 15 Pułku Piechoty „Wilków”.

 

Dawaj bezinteresownie, a zachowasz siebie całego”

M. MalińskiKRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia

Domek Letniskowy Drewniany Całoroczny 3m/3m 15mm
Domek letniskowy/całoroczny do samodzielnego montażu / montaż prosty z instrukcją i możliwością kontaktu telefonicznego podczas ...
Szczegóły ogłoszenia

Adwokat kościelny, unieważnienie małżeństw, rozwód kościelny
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa dla Osób w kraju...
Szczegóły ogłoszenia

Studio StreamOnline - studio filmowe Warszawa
Zlokalizowane w sercu Mokotowa, Studio StreamOnline oferuje pełne spektrum możliwości produkcyjnych na potrzeby najnowocześniejs...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook