Dzisiaj jest czwartek, 30 maja 2024 r., 151 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

W czwartek 7 grudnia uczniowie szkoły ZSO, klas 1B, 2A, 3A uczestniczyli w wycieczce szkolnej zorganizowanej do Enea Wytwarzanie S.A. (Elektrowni Kozienice) i na lodowisko do Kozienic.

 

Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie elektrowni i poznanie procesu produkcji prądu elektrycznego.

 

Uczestnicy wycieczki mieli okazję w ciągu dwugodzinnego spaceru obejrzeć pełen cykl technologiczny produkcji prądu począwszy od transportu węgla kamiennego, poprzez mielenie surowca w piecach, spalanie w kotłach i generowanie prądu w turbinach, a skończywszy na wysłaniu energii elektrycznej do odbiorcy.Fot. Kamil Krypski/UM Dęblin

Liceum Ogólnokształcące im. 15 Pułku Piechoty „Wilków” w Dęblinie to niezwykłe miejsce, gdzie przeszłość splata się z nowoczesnością, tworząc wyjątkowe środowisko edukacyjne.

 

W roku 2023 obchodzony jest wyjątkowy jubileusz – 95 lat istnienia tej cenionej placówki. To nie tylko okazja do celebracji, lecz także moment refleksji nad osiągnięciami oraz rozważenia przyszłych wyzwań.

 11 Listopada 2023 r. obchodzimy 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości.

 

Z tej okazji 4 listopada w Pałacu Jabłonowskich w Dęblinie w sali widowiskowej Lotniczej Akademii Wojskowej odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej, w którym wzięły udział zespoły z naszego powiatu.

 W dniu 16 listopada 2023 r. uczeń klasy 4a - Szymon Flik wziął udział w uroczystej gali wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Towarzyszyła mu wychowawczyni pani Renata Fornal.

 

Tegoroczna uroczystość odbyła się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

 Liceum Ogólnokształcące w Dęblinie to szkoła z tradycjami i potencjałem.

 

W tym roku LO obchodzi jubileusz 95-lecia. Szkoła szczyci się wspaniałymi absolwentami, wysokim poziomem nauczania i podmiotowym podejściem do uczniów.

 

Drzwi dęblińskiej jubilatki stoją otworem dla absolwentów i kandydatów do podjęcia nauki. 

 kategoria: Top, Aktualności, ZSO, SP nr 5 i Gimn 5 - Dęblin, dodano: 23-11-2023 18:33
Maja Markowska - klasa 8A SP

W październiku odbył się konkurs przedmiotowy z historii - etap szkolny. Konkurs corocznie organizowany jest przez Lubelskie Kuratorium Oświaty i adresowany do uczniów szkół podstawowych z województwa lubelskiego.

 

W bieżącym roku szkolnydo rywalizacji przystąpiło 2069 uczniów. Do etapu rejonowego ze wszystkich szkół powiatu ryckiego i Dęblina zakwalifikowała się tylko jedna uczennica - Maja Markowska reprezentująca Szkołę Podstawową nr 5 w Dęblinie.

 W dniu 24 października 2023 r. odbył się międzyszkolny konkurs historyczny „Dęblińscy bohaterowie konspiracji”. Konkurs był przygotowany i przeprowadzony przez Towarzystwo Przyjaciół Dęblina.

 

Zmagania przeprowadzone były w Szkole Podstawowej nr 2. Następnie wszyscy uczestnicy zwiedzili Muzeum Sił Powietrznych, w którym nastąpiło podsumowanie konkursu i wręczenie nagród.

 

W konkursie wzięli udział uczniowie z dęblińskich szkół.Uczeń klasy 2 a LO w Dęblinie - Bartosz Fusiarz zdobył aż 3 medale (złoty i dwa brązowe) na międzynarodowych zawodach  Taekwon-do w czeskiej Ostrawie.

 

Bartosz stawał na podium w każdej z konkurencji, w której startował. Bezkonkurencyjny okazał się w technikach specjalnych, zdobywając złoty medal.

 W czwartek 19 października 2023 r. uczniowie ZSO wraz z opiekunami wybrali się do Krakowa. Pierwszego dnia mieli okazję zwiedzić Zamek Królewski na Wawelu oraz Stare Miasto, gdzie przeszli spacerem po rynku, wysłuchali hejnału.

 

Następnie zjedli obiadokolację oraz zakwaterowali się w hotelu.

 W dniach 3 – 6 października grupa uczniów z LO oraz ze SP nr 5 w Dęblinie wzięła udział w zagranicznej wycieczce autokarowej do trzech stolic, położonych nad „pięknym modrym Dunajem”, tj. Budapesztu, Bratysławy oraz Wiednia.

 

Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z atrakcjami stolic Węgier, Słowacji oraz Austrii, a do tego doszedł jeden nocleg na terenie Czech.

 KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia

Domek Letniskowy Drewniany Całoroczny 3m/3m 15mm
Domek letniskowy/całoroczny do samodzielnego montażu / montaż prosty z instrukcją i możliwością kontaktu telefonicznego podczas ...
Szczegóły ogłoszenia

Adwokat kościelny, unieważnienie małżeństw, rozwód kościelny
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa dla Osób w kraju...
Szczegóły ogłoszenia

Studio StreamOnline - studio filmowe Warszawa
Zlokalizowane w sercu Mokotowa, Studio StreamOnline oferuje pełne spektrum możliwości produkcyjnych na potrzeby najnowocześniejs...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook