Dzisiaj jest czwartek, 30 maja 2024 r., 151 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

Wieczorem 20 stycznia 2024 roku klasa 4a LO bawiła się na pierwszym swoim balu- studniówce wraz z dyrekcją szkoły, nauczycielami, zaproszonymi gośćmi i rodzicami.

 

Maturzyści pięknie zaprezentowali się w układzie tanecznym do „Poloneza” Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”, który poprowadziła Joanna Pardo - Dyrektor ZSO wraz z Wojciechem Lipnickim.

 

Choreografię przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego Barbara Grzesik i Wojciech Lipnicki.

 Szymon Flik, uczeń klasy 4a Liceum Ogólnokształcącego im. 15 Pułku Piechoty „Wilków” w Dęblinie, przeszedł do etapu okręgowego LIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów przedmiotowych w Polsce, którego celem jest promowanie literatury i języka polskiego oraz wspieranie rozwoju zainteresowań i talentów młodych ludzi.

 

W I etapie, do którego przystąpiło 391 uczniów z Lubelszczyzny, Szymon Flik zdobył 55 z 60 możliwych punktów i znalazł się wśród 31 uczestników, którzy przeszli eliminacje do etapu okręgowego. Jego praca pt. Ptaki w poezji XX i XXI wieku- ewolucja literackiego motywu ptaka w liryce polskiej , napisana pod kierunkiem polonistki Anny Iwanek, została oceniona bardzo wysoko przez komisję konkursową, która doceniła jego wiedzę, umiejętności interpretacyjne i styl.

 12 stycznia 2024r. uczennice naszej szkoły Natasza Dmowska kl.7aSP, Maja Grabowska kl.4aLO - zwyciężczynie etapu szkolnego, uczestniczyły w II rejonowym etapie XXXI Olimpiady Zdrowia PCK. Etap ten odbył się w Rejonowym Oddziale PCK w Puławach.

 

Podczas Olimpiady sprawdzana była wiedza i umiejętności z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia, ochrony środowiska oraz zasad zdrowego stylu życia.W dniu 12 stycznia 2024 r.  zostały ogłoszone wyniki 26. Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy".

 

ZSO po raz kolejny spełniło  kryteria zakwalifikowania się do tego prestiżowego rankingu, a jest on  oparty  na obiektywnych i mierzalnych danych pochodzących ze źródeł zewnętrznych (baza SIO, dane dotyczące wyników egzaminu maturalnego z OKE, dane z komitetów głównych olimpiad przedmiotowych).

 

Dane rankingu są brane pod uwagę przez rodziców i uczniów klas ósmych, którzy myślą o podjęciu nauki w danej szkole ponadpodstawowej.Tradycyjnie, corocznie Lubelskie Kuratorium Oświaty organizuje kuratoryjne konkursy przedmiotowe adresowane do uczniów szkół podstawowych z województwa lubelskiego.

 

O randze konkursu i jego prestiżu najdobitniej świadczy możliwość zwolnienia z części egzaminu ósmoklasisty oraz pierwszeństwo w przyjęciu do szkoły średniej.

 

Konkursy mają kilka etapów: od etapu szkolnego, przez rejonowy do wojewódzkiego.

 W grudniu 2023r. kolejny raz odbyło się podsumowanie edycji Plebiscytu Edukacyjnego NAUCZYCIEL NA MEDAL, której patronem jest „Kurier Lubelski”.

 

Celem plebiscytu jest wskazanie wyróżniających się pasją i kreatywnością pedagogów.Uczniowie ZSO wzięli udział w konkursie na własnoręcznie wykonany stroik świąteczny organizowanym przez Klub 1. Batalionu Drogowo-Mostowego w Dęblinie.

 

Celem tego konkursu było kultywowanie obrzędowości Świąt Bożego Narodzenia oraz popularyzowanie twórczości utalentowanych uczniów z naszej szkoły.Elżbieta Mitura - i czennica klasy 1a Szkoły Podstawowej nr 5 w Dęblinie wzięła udział w ogólnopolskim konkursie „Do hymnu z Ministerstwem Sprawiedliwości”.

 

Na ponad 380 zgłoszeń utalentowanych dzieci z przedszkoli, zerówek oraz klas I-III szkół podstawowych z całej Polski, Ela zdobyła tytuł laureata konkursu.

 We wtorek 5 grudnia 2023 roku w ramach realizacji projektu edukacji regionalnej „Sztuka nad brzegiem Wisły” dzieci z klasy I A wraz z wychowawcą Barbarą Kurek odwiedziły Miejski Dom Kultury i brały udział w trzecich zajęciach. 

 

Tym razem prace wykonywały z wikliny.

 

Zajęcia poprowadził mistrz wikliniarstwa Grzegorz Gordat.

 Z okazji wspomnienia świętej Barbary, patronki geologów, górników i wszystkich tych, którzy pracują pod ziemią w dniu 4 grudnia w ZSO Dęblin odbyły się warsztaty geologiczne.

 

Przeprowadzone zostały przez młodzież klas licealnych dla uczniów klas: 6, 7 i 8 szkoły podstawowej.

 

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję rozpoznawać skały i minerały oraz określać ich właściwości fizyczne.KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia

Domek Letniskowy Drewniany Całoroczny 3m/3m 15mm
Domek letniskowy/całoroczny do samodzielnego montażu / montaż prosty z instrukcją i możliwością kontaktu telefonicznego podczas ...
Szczegóły ogłoszenia

Adwokat kościelny, unieważnienie małżeństw, rozwód kościelny
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa dla Osób w kraju...
Szczegóły ogłoszenia

Studio StreamOnline - studio filmowe Warszawa
Zlokalizowane w sercu Mokotowa, Studio StreamOnline oferuje pełne spektrum możliwości produkcyjnych na potrzeby najnowocześniejs...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook