Dzisiaj jest czwartek, 07 grudnia 2023 r., 341 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

Pamiętajmy, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i powinniśmy dbać o nią wszyscy.

 

W ostatnim tygodniu września uczniowie klas 0-III SP z wychowawcami przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2023”.

 

W tym roku odbywała się ona pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

 Do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej ,,Czytamy z Sercem’’  ZSO  przystąpiła po raz pierwszy. Celem jej jest promocja literatury i czytelnictwa, ale także poszerzenie wiedzy na temat funkcjonowania i chorób serca, rozwijanie wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

 

Akcja trwała od 29 września, czyli Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i Światowego Dnia Serca, do 5 października 2023 r.

 Uczniowie klasy 0a i 3a z wychowawcami odwiedzili rodzinne gospodarstwo sadownicze w Konarach kolo Warki. W pięknych okolicznościach przyrody, wśród drzew jabłoni zgłębiali wiedzę o jabłku.

 

Poznali proces powstawania owocu od pierwszego pąka do dojrzałego jabłka, które później przetwarzamy na pyszny i zdrowy sok. 

 

Po uprzednim przeszkoleniu uczniowie mogli samodzielnie zrywać jabłka z drzew. Po zbiorach przenieśli się do hali produkcyjnej, gdzie pokazano im proces tłoczenia soku z owoców i warzyw. Atrakcją była degustacja soków.

 W dniu 27 września 2023 roku w LO odbyły się warsztaty „Wizualizacja danych przestrzennych przy pomocy Geograficznych Systemów Informacji”.

 

Przeprowadził je mgr inż. Jakub Skibiński z Katedry Gospodarki Przestrzennej w Instytucie Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

 

W zajęciach udział wzięli uczniowie klas 2 i 3 LO (rozszerzenia matematyczno-geograficzne i matematyczno-informatyczne).Wrzesień to miesiąc, w którym Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie we współpracy z Oddziałem Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Stowarzyszeniem Lubelskim Towarzystwa Edukacyjno-Naukowego, organizuje pokazy z fizyki.

 

Wśród uczestników nie zabrakło uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. 15 PP „Wilków” z Dęblina oraz uczniów klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej nr 5 im. gen. Wł. Sikorskiego, którzy wybrali się do Lubina w dniu 15 września 2023r.

 

Uczniowie obserwowali z zaciekawieniem prezentowane doświadczenia, które w warunkach szkolnych są niemożliwe do wykonania oraz uczestniczyli w eksperymentach obrazujących prawa i zjawiska fizyczne poznane na lekcjach.

 W dniu 20 września klasa 7a ze Szkoły Podstawowej nr 5 udała się na pieszą wycieczkę na Wydział Lotnictwa Wojskowej Akademii Lotniczej w Dęblinie.

 

Celem wyjścia był projekt „Drony bez tajemnic”, czyli wszystko co powinniśmy wiedzieć o bezzałogowych statkach powietrznych.

 

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wykładu na temat statków powietrznych, zobaczyli z jakich elementów zbudowany jest bezzałogowy statek powietrzny i jak działa. Ostatnim elementem zajęć była możliwość latania statkami bezzałogowymi na symulatorach.

 7 lipca dyrektor CKE dr Marcin Smolik ogłosił, że 84,4 % tegorocznych maturzystów w całej Polsce zdało egzamin dojrzałości. Absolwenci dęblińskiego LO zdali maturę w 100%, co jest ogromnym sukcesem edukacyjnym, od kilku lat. Wiceszef MEiN Dariusz Piontkowski zaznaczył na konferencji resortu, iż „bardzo dużo mówiło się w mediach, że matura w nowej formule jest trudniejsza”.

 

Zdaniem wiceministra to „dodatkowo zmobilizowało uczniów, nauczycieli, by starannie przygotować się do egzaminu”. Egzamin dojrzałości w nowej formule 2023 jest z pewnością trudniejszy, wymaga nie tylko przetwarzania informacji, umiejętności, ale przede wszystkim konkretnej wiedzy.W poniedziałek 19 czerwca w Biłgoraju odbyło się podsumowanie etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczo - Turystycznego "Poznajemy Ojcowiznę".

 

Jest to konkurs organizowany już od 30 lat przez Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze.

 

Wśród laureatów znalazło się ośmioro uczniów ZSO w Dęblinie (6 osób ze szkoły podstawowej i 2 osoby z liceum).

 

Na rozdanie nagród uczniowie udali się pod opieką nauczycieli: Marty Jakubaszek i Kamila Kultysa. 

 W miniony piątek w ramach „Sportowego Czerwca”, który jest częścią sportową „Dni Dęblina 2023” na obiektach sportowych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących odbyła się Spartakiada Sportowa Szkół Ponadpodstawowych.

Przedstawiamy wyniki:We wtorek 6 czerwca w ramach „Sportowego Czerwca”, który jest częścią sportową „Dni Dęblina 2023” na obiektach sportowych przy Zespół Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie odbyła się Sztafeta Pokoleń.


SZTAFETA POKOLEŃ wyniki:

 KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Sklep Włoska Oliwa z Oliwek Extra Virgin tel. 509 130 018
Włoski Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin tel. 509 130 018 Oczywiście! Oliwa z oliwek Frantoi Cutrera to prawdziwy klejnot ś...
Szczegóły ogłoszenia

LUNA HAUS - Całoroczne Domy Rekreacyjne na Mazurach
Całoroczne domy letniskowe do wynajęcia na Mazurach, najpiękniejszym zakątku Polski.Mówią, że jak sobie pościelisz, tak się wyśp...
Szczegóły ogłoszenia

Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin Frantoi Cutrera Warszawa Pieskowa Skała 3
Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin Frantoi Cutrera Warszawa Pieskowa Skała 3 tel. 509 130 018 Zapraszamy do naszego sklepu, gdzi...
Szczegóły ogłoszenia

EKO GRA XXL EKOMANIA dla DZIECI do skakania, nauki i zabawy od KangurGra.pl
Ekologiczne, gry wielkoformatowe XXL dla dzieci do nauki, zabawy i skakania od KangurGra.pl to eko edukacja i pomoc dydaktyczna ...
Szczegóły ogłoszenia

Adwokat kościelny, unieważnienie małżeństw, rozwód kościelny
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa dla Osób w kraju...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook