Dzisiaj jest czwartek, 06 maja 2021 r., 126 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka Dęblin1

W 192 krajach świata obchodzony jest Dzień Ziemi. W Polsce  pierwszy raz zorganizowano go w 1990. 

 

To czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń.  

 

Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu szacunku i miłości do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w ZSO, które trwały od 4 kwietnia do 25 kwietnia.

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 uczestniczyli w różnych pracach i konkursach, których głównym zadaniem było zwrócenie uwagi na rosnące zagrożenia środowiska naturalnego i jak im przeciwdziałać.

 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie odbył się VI Wojewódzki Konkurs Poprawności Językowej.

 

Wzięło w nim udział 54.uczestników wyłonionych w eliminacjach szkolnych.

 

Liceum ogólnokształcące w Dęblinie reprezentowali: Zuzanna Chochowska-uczennica klasy 2 cd i Wojciech Kubak - uczeń klasy 1 ab. 

 Minęły emocje związane z tegorocznymi konkursami przedmiotowymi organizowanymi przez Kuratorium Oświaty w Lublinie.

 

Ciężka praca, jaką młodzież i jej opiekunowie włożyli w przygotowanie  do rywalizacji zaowocowała sukcesem.

 26 kwietnia nadszedł czas pożegnania kolejnego rocznika absolwentów dęblińskiego liceum.

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas trzecich uświetnili swoją obecnością goście: burmistrz Dęblina, Beata Siedlecka, przewodniczący rady miasta Waldemar Chochowski, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych,  Zofia Grula i przewodniczący rady rodziców Wiesław Kieliszek.

 

Bohaterowie tego dnia - absolwenci – ostatni raz  spotkali się z dyrekcją szkoły, wychowawczyniami: Marią Komorzycką i Moniką Krukar, nauczycielami i kolegami.

 W czwartek 26 kwietnia Liceum Ogólnokształcące w Dęblinie gościło w ramach  Dnia Otwartego gimnazjalistów klas trzecich, którzy przyszli do ich szkoły, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2018/ 2019. 

 

O godzinie 10:00  powitał gości  dyrektor Roman Bytniewski. Następnie gimnazjaliści obejrzeli prezentację multimedialną, która ukazuje ofertę  edukacyjna i korzyści płynące z nauki w liceum.

 

Kolejnym punktem w „rozkładzie jazdy” na ten dzień był program artystyczny w wykonaniu uczniów ZSO. Z przymrużeniem oka pokazali przyszłym uczniom ogólniaka, jak wygląda życie szkolne.

 

W finale wystąpili tegoroczni maturzyści, panowie zaprezentowali taniec Aborygenów. W trakcie spotkania gimnazjaliści otrzymali foldery i wzięli udział w loterii JOKER.

 Dnia 9 kwietnia uczniowie klas 0-III SP 5 uczestniczyli w spektaklu teatralno-filmowym organizowanym przez firmę Krzywy Kadr z Jeleniej Góry.

 

 W dniu 9 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Dęblinie odbył się Dzień Otwarty Szkoły.

 

To wydarzenie, które wpisało się na stałe w szkolne życie „piątki”, zgromadziło szerokie grono dzieci i rodziców zainteresowanych ofertą edukacyjną.

 Zdjęcie poglądowe z 2017 roku.

Po raz kolejny w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie nauczyciele i uczniowie przygotowali Dzień Otwarty dla wszystkich uczniów, którzy są zainteresowani kontynuacją swojej edukacji w Liceum Ogólnokształcącym.

 W środę 10 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.

 W dniach 20 – 24.03.2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 1 w Dęblinie uczestniczyli w obozie językowym „EuroWeek-Szkoła Liderów”.

 

Grupa 45 uczniów pod opieką pań: Agnieszki Drwal, Marty Pataj, Małgorzaty Macierzyńskiej i Beaty Sokołowskiej spędziła 3 dni w Międzygórzu - malowniczej górskiej miejscowości.

 KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Skuter Peugeot
Mam szybko do sprzedania skuter Peugeot Street Zone. Jest to skuter dwusuwowy niezastąpiony do przemieszczania się do mieście. S...
Szczegóły ogłoszenia

Studia: dziennikarstwo, pedagogika, psychologia
Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna (WWSH) oferuje studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe na kierunkach dziennikars...
Szczegóły ogłoszenia

Roznoszenie ulotek
Szukam 2-3 osób do roznoszenia ulotek w Dęblinie po weekendzie majowym (4.05-6.05) praca jednorazowa Więcej informacji pod nume...
Szczegóły ogłoszenia

Dołącz do Oriflame!
1.Zamawiaj na własne potrzeby z 20% zniżką! 2.Sprzedawaj kosmetyki, rozdając katalogi znajomym - zysk co najmniej 20% od kwoty ...
Szczegóły ogłoszenia

Pomagam dorosłym w pokonaniu angielskiego przez Skype
Witaj, czy zastanawiałeś się, ile możesz zyskać znając lepiej język angielski? O tym, jak ważna jest praktyczna znajomość tego...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook