Z okazji Dnia Otwartego w Szkoły Podstawowej nr 5 sala zerówki została zamieniona w prawdziwą indiańską wioskę. Wszędzie wisiały indiańskie obrazki i kolorowe piórka.
W samym środku sali stanęło tipi, a tuż przy nim ognisko i drzewo z pioropuszami, z którego każde dziecko mogło wybrać coś dla siebie.
Aby jeszcze bardziej upodobnić się do indiańskich wojowników należało też pomalować twarz w specjalne wzory. Do zabawy w Indian zachęcały panie Joanna Niewiadomska i Sylwia Gromuł.
Tak przygotowani mali Indianie mogli wyruszyć na poszukiwanie kolejnych przygód, zabierając na pamiątkę obrazki do kolorowania z motywami indiańskimi.
"Przyszłość zaczyna się dzisiaj" - te słowa były mottem uroczystości, która odbyła się 26 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących.
Uczestniczyli w niej, oprócz głównych bohaterów tegorocznych maturzystów, Beata Siedlecka - burmistrz Dęblina, Maciej Krygrowski - przewodniczący Rady Miasta, Agnieszka Majewska-Grobel-przewodnicząca Rady Rodziców, Michał Klepka-pracownik naukowy SGH oraz dyrekcja szkoły, wychowawczynie klas 3-panie: Maria Komorzycka, Kinga Łazarska, Magdalena Ceglarska, nauczyciele i rodzice.
Kolejny już raz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Dęblinie mierzyli się z zawiłościami języka ojczystego, najpierw na etapie szkolnym, a 4 kwietnia 2019 roku w Krasnymstawie, gdzie odbył się finał VII Wojewódzkiego Konkursu Poprawności Językowej.
Przygotowane przez pracowników naukowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego dyktando i test ortograficzno - językowy wymagały od uczestniczek reprezentujących szkołę - Zuzanny Chochowskiej z klasy 3cd oraz Mariki Gutkowskiej - z klasy 2ab-nie tylko bardzo dobrej znajomości zasad pisowni, interpunkcji i gramatyki, ale też związków frazeologicznych oraz rzadko używanych słów.
W dniu 4 kwietnia dęblińskie Liceum Ogólnokształcące otworzyło swoje skromne progi dla kandydatów do swojej szkoły.
Gimnazjaliści i ośmioklasiści wraz z opiekunami zostali powitani przez dyrektora szkoły Wojciecha Lipnickiego i zapoznali się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/2020.
Następnie goście obejrzeli program artystyczny „Szkoła na wesoło” przygotowany przez Samorząd Uczniowski, a później uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z fizyki, chemii i biologii oraz mieli możliwość zwiedzenia szkoły.
W środę 6 lutego uczniowie klas I-III wzięli udział w szkolnym Konkursie Pięknego Czytania, organizowanym przez bibliotekę w Szkole Podstawowej nr 4 w Dęblinie.
Konkurs miał na celupromocję czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz porównanie ich z umiejętnościami innych, kształtowanie umiejętności pięknego czytania, uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.
W piątek 1 lutego 2019 roku młodzi informatycy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie osiągnęli znaczący sukces w XV Regionalnym Konkursie Informatycznym ,,Dzień Bezpiecznego Komputera”, który zorganizowany został przez Zespół Szkół Energetycznych w Lublinie.
Konkurencja była bardzo duża, ponieważ w zmaganiach uczestniczyło 191 uczniów, jednak wiedza, którą posiadają uczniowie, pozwoliła im znaleźć się wśród grona 12 laureatów.
26 stycznia w restauracji Wyspa Wisła w Stężycy odbył się bal maturzystów naszego liceum.
Ogrom przygotowań dał efekt w postaci wyjątkowej uroczystości, którą zaszczycili swoją obecnością: władze miasta Dęblina, przedstawiciele powiatu, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i instytucji oraz dyrekcja ZSO, wychowawczynie klas 3.
Panie: Maria Komorzycka, Kinga Łazarska, Magdalena Ceglarska i nauczyciele.
We wtorek 29 stycznia w Szkole Podstawowej nr 5 odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Z tej okazji klasa 0 b pod opieką Joanny Niewiadomskiej przygotowała montaż słowno-muzyczny, dedykowany wszystkim babciom i dziadkom.
Przedszkolaki z klas 0a i 0b aktywnie korzystały z uroków zimy i gdy tylko pojawił się pierwszy biały śnieg z ochotą wybiegły ze szkolnych murów, by wesoło bawić się na dworze.
Wspólnie lepiły śniegowe kule, jeździły na sankach, robiły „orzełki” na śniegu, chodziły po śladach, a nawet korzystały z siłowni na świeżym powietrzu.
Uczennica klasy 3cd Liceum Ogólnokształcącego w Dęblinie Karolina Pawłowska zakwalifikowała się kolejny raz i do Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Niemieckiego „An der KUL ist Deutsch cool”.
Uczennicę przygotowywała i wspierała w zmaganiach nauczycielka języka niemieckiego - Renata Fornal.
Do tegorocznej edycji zgłosiło się aż 1644 uczestników z całego kraju.