Dzisiaj jest czwartek, 30 listopada 2023 r., 334 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Podwójny sukces edukacyjny ZSO w Dęblinie - matura na 100 % w LO i bardzo dobre wyniki egzaminu ósmoklasisty
Dodał: admin, 11-07-2023 19:09, odsłon: 728

7 lipca dyrektor CKE dr Marcin Smolik ogłosił, że 84,4 % tegorocznych maturzystów w całej Polsce zdało egzamin dojrzałości. Absolwenci dęblińskiego LO zdali maturę w 100%, co jest ogromnym sukcesem edukacyjnym, od kilku lat. Wiceszef MEiN Dariusz Piontkowski zaznaczył na konferencji resortu, iż „bardzo dużo mówiło się w mediach, że matura w nowej formule jest trudniejsza”.

 

Zdaniem wiceministra to „dodatkowo zmobilizowało uczniów, nauczycieli, by starannie przygotować się do egzaminu”. Egzamin dojrzałości w nowej formule 2023 jest z pewnością trudniejszy, wymaga nie tylko przetwarzania informacji, umiejętności, ale przede wszystkim konkretnej wiedzy.

Obawy na pewno były nie tylko wśród uczniów i nauczycieli – pierwszy raz stawialiśmy czoła egzaminowi, który jest bardziej rozbudowany. Ogromny stres towarzyszył również rodzicom oczekującym na otworzenie się platformy ZIU, gdzie zdający mogli sprawdzić wyniki. Osiągnięcia naszych absolwentów to powód do dumy dla dyrekcji, nauczycieli i całej społeczności szkolnej. To wspólny sukcesuczniów i pedagogów, ale także ciężka praca, wiele godzin dodatkowych zajęć na terenie szkoły, konsultacji oraz spotkań online.

 

Średni wynik z całości egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym w sesji 2023 wyniósł w dęblińskim LO 71,6% - jest to wynik lepszy od sesji zeszłorocznej o 10%. Wyniki średnie z przedmiotów obowiązkowych przedstawiają się następująco:
• język polski - 63%,

matematyka - 66%,

język angielski - 85%.

 

W stronę byłych już uczniów klasy 4, kierujemy wielkie gratulacje za 100% zdawalność i wysokie wyniki na zaświadczeniach OKE. Życzymy absolwentom dalszych sukcesów, dostania się na wymarzone kierunki studiów i zasłużonego wypoczynku podczas wakacji.

 

 

Warto podkreślić fakt, iż ósmoklasiści ze SP nr 5, która wchodzi w skład ZSO w Dęblinie osiągnęli także imponujące wyniki na swoim egzaminie. Średni wynik z całości egzaminu ósmoklasisty wyniósł 60 % i jest lepszy od zeszłorocznego. Uczniowie klas ósmych zmagali się podobnie jak maturzyści z egzaminami z: języka polskiego, języka obcego nowożytnego oraz matematyki. Średni wynik z języka ojczystego był wyższy od zeszłorocznego, natomiast j. obcy i matematyka utrzymały się na podobnym poziomie. W tym miejscu warto zauważyć, że egzamin z matematyki absolwenci klas ósmych SP nr 5 napisali najlepiej w całym Dęblinie, uzyskując 56%. Uczniom i nauczycielomgratulujemy wysokich wyników.

 

 

Jednocześnie przypominamy, że nadal trwa rekrutacja do szkół średnich, więc zapraszamy absolwentów klas ósmych okolicznych szkół do podjęcia nauki w naszym liceum - szkole z tradycją i osiągnięciami.

 

 

 

/ZSO/

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świec...
Burmistrz Miasta Dęblin ogłasza konsultacje z mieszkańcami Miasta Dęblin dotyczące wyboru nazwy dla nowop...
5 grudnia 2023 r. przypada kolejna 156. rocznica urodzin Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego. Z...
W dniu 29 listopada, w kolejną rocznicę wybuchu powstania listopadowego oraz w Dniu Podchorążego (święto ...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Sklep Włoska Oliwa z Oliwek Extra Virgin tel. 509 130 018
Włoski Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin tel. 509 130 018 Oczywiście! Oliwa z oliwek Frantoi Cutrera to prawdziwy klejnot ś...
Szczegóły ogłoszenia

LUNA HAUS - Całoroczne Domy Rekreacyjne na Mazurach
Całoroczne domy letniskowe do wynajęcia na Mazurach, najpiękniejszym zakątku Polski.Mówią, że jak sobie pościelisz, tak się wyśp...
Szczegóły ogłoszenia

Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin Frantoi Cutrera Warszawa Pieskowa Skała 3
Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin Frantoi Cutrera Warszawa Pieskowa Skała 3 tel. 509 130 018 Zapraszamy do naszego sklepu, gdzi...
Szczegóły ogłoszenia

EKO GRA XXL EKOMANIA dla DZIECI do skakania, nauki i zabawy od KangurGra.pl
Ekologiczne, gry wielkoformatowe XXL dla dzieci do nauki, zabawy i skakania od KangurGra.pl to eko edukacja i pomoc dydaktyczna ...
Szczegóły ogłoszenia

Adwokat kościelny, unieważnienie małżeństw, rozwód kościelny
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa dla Osób w kraju...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook