Dzisiaj jest wtorek, 09 sierpnia 2022 r., 221 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

W dniu 16 marca 2022r. grupa młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie pod opieką pań Urszuli Pacholskiej, Moniki Krupy i Anny Strumnik udała się do Lubelskiego Centrum Spotkania Kultur, aby wziąć udział w uroczystościach upamiętniających ofiary Akcji „Reinhardt”.

Kryptonim „Reinhardt” oznaczał operację eksterminacji Żydów z Generalnego Gubernatorstwa i okręgu białostockiego przeprowadzoną w latach 1942-1943 na terytorium okupowanej Polski w ramach Endlösung der Judenfrage (tzw. ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej). Akcja „Reinhardt” rozpoczęła się 17 marca 1942 roku, kiedy do obozu zagłady w Bełżcu przybyły pierwsze transporty Żydów deportowanych z getta w Lublinie i Lwowie. Jej celem była deportacja i uśmiercenie wszystkich Żydów przebywających wówczas na terenie Generalnego Gubernatorstwa.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZ nr 1 Dęblin, odsłon: 265

We wrześniu ubiegłego roku w ZSZ nr 1 rozpoczęły się przygotowania do realizacji projektu numer 2021-1-PL01-KA121-VET-000007733 (KA121-VET - Akredytowane projekty na rzecz mobilności osób uczących się i kadry w sektorze kształcenia i szkolenia zawodowego) współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej – „Europejskie umiejętności – zawodowy start” – edycja 2.

 

 

Grupa uczniów szkoły kształcących się w zawodzie technik mechanik lotniczy poznawała podstawy języka hiszpańskiego, tradycje i kulturę kraju, który mieli odwiedzić, „szlifowała” terminologię lotniczą w języku wiodącym dla ich zawodu, czyli angielskim, uczestniczyła w wielu spotkaniach organizacyjnych i informacyjnych, aby 12 marca 2022 r. tuż przed północą wylądować na San Pablo Seville Airport (SVQ).

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZ nr 1 Dęblin, odsłon: 302

W Technikum nr 1 w Dęblinie przy Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Gen. Franciszka Kleeberga w Dęblinie ciągle coś się dzieje… Uczniowie nie mają czasu na nudę.

 

Przed uczniami otwierają się nowe możliwości. To dla nich szansa na poszerzanie horyzontów, poznawanie świata, języków obcych oraz innych sposobów kształcenia.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZ nr 1 Dęblin, odsłon: 402

Drużyna złożona z czterech zdolnych i ambitnych uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie wraz ze swoim nauczycielem Dariuszem Kołodziejskim została zakwalifikowana do konkursu Learn&Fly 2022.

 

Należy podkreślić, że jest to jedyna zakwalifikowana drużyna z Dęblina.

 

Uczestnicy zawodów Learn&Fly 2022 mają za zadanie zbudować prosty latający model samolotu, a następnie wziąć udział w zawodach na najdłuższy lot. Drużyny podczas swoich prac będą korzystać ze specjalnie przygotowanych materiałów szkoleniowych.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZ nr 1 Dęblin, odsłon: 429

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu - Jasełek.

 

W tym roku w świąteczną atmosferę uczniów ZSZ nr 1 wprowadziły Jasełka przygotowane przez katechetkę Urszulę Kowalską oraz księdza Krzysztofa Sobczuka.

 

Wystąpili w nich uczniowie szkoły oraz panie: Małgorzata Radomska i Karolina Rymkiewicz – Rogacka. Dekorację stworzyła Pani Anna Strumnik.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZ nr 1 Dęblin, odsłon: 455

Uczeń Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie Oleksandr Bortovskyi, jako finalista wojewódzkiego etapu VIII Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym.

 

Wojewódzki etap odbył się w dniu 16 grudnia w Białej Podlaskiej.

 

Oleksandr zajął 4 miejsce spośród 16 najlepszych uczestników w województwie lubelskim.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZ nr 1 Dęblin, odsłon: 435

W Warszawiw w dniach 3-5.12.2021 r. Sebastian Soból i Jakub Bauman reprezentowali Zespół szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie i województwo lubelskie, w zawodach w ergometrze wioślarskim, podczas kolejnej edycji Finałów Ogólnopolskich „Z UKS – u do AZS – u”. Zawody odbyły się w dniach 3-5 grudnia br. w Warszawie.

 

 

Sebastian Soból w pięknym stylu zwyciężył finałowy wyścig na trzy minutowym dystansie, zachowując więcej sił w końcówce rywalizacji. W tym czasie pokonał dystans 929 m. … wyprzedając zawodnika z Lublina o 4 metry. 

 kategoria: Top,Aktualności, Sport, ZSZ nr 1 Dęblin, odsłon: 801

Plebiscyt Edukacyjny 2021 zorganizowany przez Kurier Lubelski: „Nauczyciel na medal” - sukces Małgorzaty Radomskiej z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie!

 

W Plebiscycie Edukacyjnym 2021 zorganizowanym przez Kurier Lubelski: „Nauczyciel na medal” zaszczytne pierwsze miejsce w kategorii nauczyciel szkoły ponadpodstawowej na szczeblu powiatowym zajęła Sorka Małgosia Radomska – nauczycielka, bibliotekarka, wychowawczyni w internacie, opiekunka Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie.

 

Tym samym Pani Małgorzata dostała się do etapu wojewódzkiego.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZ nr 1 Dęblin, odsłon: 1021

Początek października to dla uczniów, nauczycieli i pracowników ZSZ nr 1 czas szczególny. W rocznicę bitwy pod Kockiem – ostatniej bitwy kampanii wrześniowej 1939 roku – odbywa się każdego roku uroczystość włączenia uczniów klas pierwszych w poczet społeczności Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie.

 

 

W dniu 6 października 2021r. odbył się uroczysty apel poświęcony patronowi szkoły generałowi Franciszkowi Kleebergowi.

 

Podczas tej właśnie uroczystości, miało miejsce ślubowanie klas rozpoczynających naukę w naszej szkole.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZ nr 1 Dęblin, odsłon: 508

W pandemicznej rzeczywistości uczniowie ZSZ nr 1 w Dęblinie rozpoczęli nowy rok szkolny. Zaczął się, podobnie jak poprzedni, z licznymi ograniczeniami sanitarnymi i zasadami bezpieczeństwa.

 

Uroczyste było rozpoczęcie roku szkolnego przez uczniów klas pierwszych oraz nagrodzonych stypendystów Starosty Powiatu Ryckiego. To specjalnie dla nich została przygotowana mała gala.

 

Nowi uczniowie szkoły, przestrzegając wszystkich niezbędnych procedur bezpieczeństwa, spotkali się z dyrekcją szkoły i swoimi nowymi wychowawcami w auli o godzinie 9.00.

 

Swoją obecnością ten krótki, ale uroczysty moment zaszczycił również członek Zarządu Powiatu Karol Zagożdżon. To właśnie z jego rąk wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody za wybitne wyniki w nauce w roku szkolnym 2020/2021 – Stypendia Starosty Ryckiego.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZ nr 1 Dęblin, odsłon: 845

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Oferuję Dyplomy magisterskie, licencjacki, inżynierski, matura, szkoły zawodowe
Wystawiamy dyplomy i świadectwa, Matura w nowej formule, Matura w starej formule, Świadectwo liceum, Świadectwo technikum, Ś...
Szczegóły ogłoszenia

Stoły betonowe do gier na zewnątrz
Przedstawiamy Państwu stół betonowy do tenisa stołowego. Blat o grubości 80mm z kruszywem ozdobnym wykonany z wibrowanego beton...
Szczegóły ogłoszenia

Pracownicy - Leasing Pracowników
Firma RV Group Poland sp. z o. o. z siedzibą w Wadowicach i działem we Wrocławiu oferuje Państwu współpracę w zakresie outsourci...
Szczegóły ogłoszenia

Oferta pożyczki między osobami fizycznymi
Poszukujesz kredytu na wznowienie działalności po pandemii lub na realizację projektu lub potrzebujesz pieniędzy z innych powodó...
Szczegóły ogłoszenia

What Are Private Keys And Why Are They Important?
• Generate private key from bitcoin address online • bitcoin private key recovery tool • Recover bitcoin wallet with private...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook