Dzisiaj jest wtorek, 09 sierpnia 2022 r., 221 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 . Czas pożegnań…
Dodał: admin, 29-06-2022 11:07, odsłon: 372

Panta rei – wszystko mija. Kolejny rok szkolny dobiegł końca. Rok naznaczony pandemią, wojną w Ukrainie, ale też wytężoną pracą, wysiłkiem, wypełniony sukcesami, radościami a niekiedy porażkami. 

 

„Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem. Czas płaczu i czas śmiechu, […] czas milczenia i czas mówienia […] czas na dzień dobry i czas …. na do widzenia.”

 

24 czerwca wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej, by wspólnie podsumować ten kończący się rok szkolny i powiedzieć sobie do widzenia na dwa miesiące.

 

Uroczystość zgromadziła całą społeczność szkolną: uczniów, dyrekcję, wychowawców, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców.

 

Nie zabrakło także znamienitych gości. Wśród nich znaleźli się: Pani Urszula Gralewska starsza wizytator – przedstawiciel Lubelskiego Kuratora Oświaty, wicestarosta Powiatu Ryckiego Monika Kośmińska, Lech Olszewski dyrektor ds. Eksploatacyjnych Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie i naczelnik Sekcji Eksploatacji w Dęblinie Krystyna Gowin oraz Andrzej Kilian, zastępca naczelnika Sekcji Eksploatacji w Dęblinie, a jednocześnie nauczyciel zawodu w naszej szkole.

 

Dyrektora WZL Bartłomieja Kasperczyka reprezentowała Barbara Maszewska – kierownik sekcji kadr WZL S.A. w Łodzi, oddział Dęblin, Ludmiła Buhovtseva, dr Hanna Czerska - radna i Przewodnicząca Rady Powiatu w Rykach poprzedniej kadencji, Grzegorz Kapusta – były radny sejmiku lubelskiego i wicemarszałek województwa lubelskiego w latach 2016-2018.

 

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu. Potem przyszedł czas na podsumowanie roku. Głos zabrała Pani Dyrektor Jolanta Kiebzak, która mówiła o szkolnych sukcesach, gratulowała osiągnięć najlepszym uczniom, życzyła wszystkim bezpiecznych wakacji. 

 

Bardzo miłym akcentem było wręczenie świadectw i nagród najlepszym uczniom naszej szkoły. Nagrody książkowe przyznane przez Starostę Ryckiego wręczyła najlepszym uczniom szkoły Wicestarosta Powiatu Ryckiego Pani Monika Kośmińska. Otrzymali je: Jakub Bauman z kl. 3k4 oraz Jakub Kowalczyk z klasy 1 te.

 

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymało 12 uczniów naszej szkoły. Nagrodzeni zostali także uczniowie, którzy w ciągu całego roku osiągnęli 100% frekwencję. Nagrody od PKP S.A. Polskie Linie Kolejowe dla najlepszych uczniów w zawodzie technik dróg kolejowych i obiektów inżynieryjnych wręczyli: dyrektor Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Lublinie Andrzej Matysiewicz oraz naczelnik Sekcji Eksploatacji w Dęblinie Krystyna Gowin. W trakcie uroczystości nagrodzono także najlepszych sportowców szkoły. 

 

Tegoroczne spotkanie z okazji zakończenia roku szkolnego miało szczególny charakter także z innego względu. Tego dnia pożegnano odchodzącą na zasłużoną emeryturę dyrektor Jolantę Kiebzak. Funkcję dyrektora ZSZ nr 1 w Dęblinie sprawowała przez 15 lat, a ze szkołą związana była przez 36 lat. 

 

W swoim pożegnalnym wystąpieniu, dyrektor szkoły mówiła o tym, że z ZSZ nr 1 związała swoje cale zawodowe życie, to tu stawiała swoje pierwsze kroki jako nauczyciel historii i przeszła wszystkie ścieżki rozwoju.

 

Podkreśliła, że wszystkie jej działania miały na celu uczynić z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie powód do dumy. Podsumowała lata swojej pracy, zwróciła uwagę na największe osiągnięcia szkoły w okresie, kiedy sprawowała funkcję dyrektora (m.in. stworzenie nowych atrakcyjnych kierunków kształcenia w zawodach poszukiwanych na rynku pracy - technik mechanik lotniczy czy technik budownictwa kolejowego; nawiązanie współpracy z licznymi zakładami pracy: WZL, WZINŻ, Aeroklubem Orląt, Lotniczą Akademią Wojskową, Sekcją Eksploatacji, PKP PLK Lublin oraz ośrodkami i uczelniami, np. z Warszawską Wyższa Szkołą Informatyki, Wyższą Szkołą Zawodową w Chełmie, Ośrodkiem Szkolenia Mechaników Obsługi Technicznej w Chełmie, Akademickim Ośrodkiem Szkolenia Lotniczego w Dęblinie; doprowadzenie do powstania Ośrodka Szkolenia Mechaników Obsługi Technicznej PART – 147; licznych projektach unijnych, m.in. ,,Mechanik lotniczy – zawód z przyszłością", czy projekcie „Nowoczesne ośrodki kształcenia zawodowego w powiecie ryckim”; nawiązanie współpracy ze stroną ukraińską). Dyrektor Kiebzak podkreśliła, że wszystkie sukcesy były możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej.

 

Podziękowała za współpracę i zaangażowanie oraz miłość do szkoły całemu gronu pedagogicznemu, wicedyrektorowi szkoły Tomaszowi Jaśkowskiemu, pracownikom internatu i administracji, paniom kucharkom i dbającym o czystość.

 

Szczególnie miłe słowa skierowała do Iwony Zugaj – szkolnej pedagog, która także zdecydowała się odejść na emeryturę.

 

W imieniu społeczności szkolnej, podziękowała za lata pracy i ogromne zaangażowanie w sprawy uczniów i szkoły. Życzyła Pani Iwonie wszelkiej pomyślności i realizacji życiowych planów.

 

Następnie dyrektor Jolanta Kiebzak w ciepłych słowach zwróciła się do młodzieży, dziękując im za dodawanie sił i wiarę w wartość pracy nauczyciela. 

 

Swoje podziękowania za wspólne budowanie szkoły dyrektor skierowała do rodziców. Dziękowała za działania wspierające proces edukacyjny i opiekuńczo-wychowawczy, za zrozumienie, że dobro dziecka i jego pomyślny rozwój zależy od współpracy rodziców ze szkołą.

 

Za wrażliwość na potrzeby szkoły podziękowała dyrektorom zakładów pracy od wielu lat współpracujących ze szkołą: dyrektorowi PKP PLK w Lublinie Andrzejowi Matysiewiczowi, Krystynie Gowin naczelnikowi Sekcji Eksploatacji i Andrzejowi Kiljanowi zastępcy naczelnika, dyrekcji WZL, dyrektorowi Bartłomiejowi Kacperczykowi. Ludmile Buhovtsevej za 10 lat współpracy w kształceniu młodzieży z Ukrainy. 

 

Na zakończenie Jolanta Kiebzak wyraziła nadzieję, że pozostawia szkołę w dobrych rękach swojego następcy - Artura Misiaka.

 

Życzyła mu wytrwałości, mądrych decyzji w zarządzaniu, owocnej współpracy z pracownikami, wychowankami, rodzicami.

 

Po wystąpieniu pani dyrektor przyszedł czas na podziękowania i życzenia od gości.

 

Jako pierwsza głos zabrała Ludmiła Buhovtseva, która dziękowała dyrektor Kiebzak za 10 lat współpracy, wsparcie i przyjaźń, zwłaszcza w tak trudnym dla Ukrainy czasie, wręczyła też tradycyjny ukraiński korowaj.

 

Odtworzone zostały życzenia nadesłane przez władze samorządowe Kowla, a następnie odczytany list mera miasta Irpień.

 

Życzenia i podziękowania za lata współpracy i pracę na rzecz oświaty w imieniu Kuratora Oświaty w Lublinie złożyła starsza wizytator Urszula Gralewska.

 

Słowa uznania w imieniu organu prowadzącego złożyła także wicestarosta Powiatu Ryckiego Monika Kośmińska.

 

Życzenia pomyślności i podziękowania za owocną współpracę wyrazili Lech Olszewski dyrektor ds. Eksploatacyjnych Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie i naczelnik Sekcji Eksploatacji w Dęblinie Krystyna Gowin, Barbara Maszewska – kierownik sekcji kadr WZL S.A. w Łodzi, oddział Dęblin.

 

Ciepłe słowa podziękowania dla dyrektor Kiebzak wyrazili Hanna Czerska i Grzegorz Kapusta. 

 

W imieniu społeczności szkolnej głos zabrał Tomasz Jaśkowski – wicedyrektor szkoły, żegnając panią dyrektor, mówił o dokonaniach, którym nie łatwo będzie dorównać, o zaangażowaniu w pracę oraz życzył wszelkiej pomyślności. 

 

Podziękowania za lata współpracy założyli rodzice reprezentowani przez przewodniczącą Rady Rodziców Annę Tarkowska, Iwonę Ziemkiewicz-Kurdziałek i Andrzeja Wiraszkę. W imieniu uczniów kwiaty, będące wyrazem podziękowań, wręczyli dyrektor Zuzanna Krukowska i Jakub Bauman. 

 

Uroczystość pożegnania dyrektor Jolanty Kiebzak, jak wielokrotnie podkreślano, "Naszej Pani Dyrektor", była niezwykle wzruszająca i pobudzająca do refleksji. Nie obyło się bez łez, nuty nostalgii i smutku. 

 

Uwieńczeniem uroczystości był występ artystyczny w wykonaniu Michała Pastuszaka absolwenta szkoły, instruktora MDK oraz Jacka Rayskiego – absolwenta i nauczyciela szkoły.

 

- W imieniu swoim i społeczności Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie dziękujemy pani dyrektor Jolancie Kiezbak za lata współpracy. Życzymy dużo dobra i powodzenia w realizacji kolejnych zamierzeń i planów. 

 

Ostatnim akcentem pożegnania roku szkolnego 2021/2022 były spotkania młodzieży w klasach ze swoimi wychowawcami, gdzie przyszedł czas na wręczenie świadectw.

 

- Teraz już upragnione przez wszystkich wakacje! Życzymy dobrego, bezpiecznego wypoczynku! Do zobaczenia 1 września!

 

 

/U. K./

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Już za trzy tygodnie rozpoczną się wypłaty czternastej emerytury. Nie trzeba składać żadnego wniosku, świ...
źródło: WOT
Główne zalety bycia żołnierzem 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej to szerokie możliwości ks...
Fot Policja Lu
Na wodzie i na lądzie trwają szeroko zakrojone poszukiwania 20-letniego Szymona Masarskiego, któ...
Fot. Czytelnik
W poniedziałek pierwszego sierpnia na trasie między Dęblinem a Rykami (przez Stawy) doszło do pożaru samo...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Oferuję Dyplomy magisterskie, licencjacki, inżynierski, matura, szkoły zawodowe
Wystawiamy dyplomy i świadectwa, Matura w nowej formule, Matura w starej formule, Świadectwo liceum, Świadectwo technikum, Ś...
Szczegóły ogłoszenia

Stoły betonowe do gier na zewnątrz
Przedstawiamy Państwu stół betonowy do tenisa stołowego. Blat o grubości 80mm z kruszywem ozdobnym wykonany z wibrowanego beton...
Szczegóły ogłoszenia

Pracownicy - Leasing Pracowników
Firma RV Group Poland sp. z o. o. z siedzibą w Wadowicach i działem we Wrocławiu oferuje Państwu współpracę w zakresie outsourci...
Szczegóły ogłoszenia

Oferta pożyczki między osobami fizycznymi
Poszukujesz kredytu na wznowienie działalności po pandemii lub na realizację projektu lub potrzebujesz pieniędzy z innych powodó...
Szczegóły ogłoszenia

What Are Private Keys And Why Are They Important?
• Generate private key from bitcoin address online • bitcoin private key recovery tool • Recover bitcoin wallet with private...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook