Dzisiaj jest wtorek, 09 sierpnia 2022 r., 221 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Pożegnanie klas maturalnych rok szkolny 2021/2022
Dodał: admin, 02-05-2022 09:37, odsłon: 269

29 kwietnia 2022r. był dniem szczególnym dla tegorocznych absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie.

 

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego klas maturalnych po raz ostatni spotkali się z dyrekcją szkoły, wychowawcami, nauczycielami oraz kolegami i koleżankami.

 

Uroczystość zgromadziła całą społeczność szkolną, rodziców i zaproszonych gości. Starostę Powiatu Ryckiego reprezentował członek Rady Powiatu obecnej kadencji i były nauczyciel zawodów elektrycznych naszej szkoły pan Karol Zagożdżon, Polskie Koleje Państwowe - pan Andrzej Kilian, naczelnik Sekcji Eksploatacji PKP S.A. Polskie Linie Kolejowe Zakład Linii Kolejowych w Lublinie a jednocześnie nauczyciel zawodu naszej szkoły. Wśród gości znalazła się przewodnicząca Rady Rodziców – pani Anna Tarkowska.

 

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Tradycją szkoły jest, że w dniu zakończenia roku abiturienci przekazują sztandar młodszym kolegom. W tym roku nowy poczet klasy 3e4 w składzie: Patryk Cieśla, Szymon Krupiński i Sebastian Sobol przejął sztandar i obowiązki dbania o dobre imię szkoły oraz kultywowania jej chlubnych tradycji z rąk Pawła Cieplińskiego, Edwina Szczepaniaka i Adama Piłata z klasy 4tl.

 

W swoim wystąpieniu pani dyrektor Jolanta Kiebzak dokonała podsumowania osiągnięć poszczególnych klas i uczniów, gratulowała abiturientom ukończenia szkoły, wyraziła nadzieję, że dobrze będą wspominać lata tutaj spędzone, życzyła pomyślnie zdanych egzaminów maturalnych, a potem wielu pięknych i radosnych chwil. 

 

Ciepłe słowa do maturzystów skierowali także pan Karol Zagożdżon i pan Andrzej Kilian. 

 

Pani Anna Tarkowska podziękowała dyrekcji szkoły, wychowawcom i nauczycielom za wysiłek i trud włożony w wychowanie i nauczanie, a abiturientom życzyła sukcesów na maturze i obrania właściwej życiowej drogi.

W imieniu uczniów klas czwartych głos zabrał Paweł Ciepliński. Zapewnił, że choć każdy z uczniów pójdzie własną drogą, pozna nowych ludzi, rozpocznie nowe życie, to gdziekolwiek będzie, na zawsze zachowa wspomnienia z naszej szkoły. Podziękował dyrekcji szkoły, wychowawcom i nauczycielom za przekazaną wiedzę, mądrość życiową, życzliwość i troskę, a przedstawiciele maturzystów wręczyli im piękne bukiety kwiatów.

 

Za wspólnie spędzony czas, za przyjaźń, za serdeczne koleżeństwo podziękowali abiturientom młodsi koledzy: Magda Raczyńska i Piotr Niewiadomski.

 

Niezwykle miłym akcentem było wręczenie świadectw z wyróżnieniem, nagród i dyplomów uznania najlepszym uczniom szkoły. 

 

Nagrody Starosty Ryckiego otrzymali: Aliaksandr Tsikavets z klasy 4te (średnia ocen 5,30), Paweł Ciepliński z klasy 4tl (średnia ocen 5,22) i Kacper Pioterczak z klasy 4ti (średnia ocen 4,79). 

 

Nagrody od PKP S.A. Polskie Linie Kolejowe dla najlepszych uczniów w zawodzie technik dróg kolejowych i obiektów inżynieryjnych otrzymali Przemysław Czestkowski, Wojciech Piechowiak i Kinga Zębek. 

 

Za osiągnięcie średniej ocen powyżej 4,5 lub 100% frekwencji pani dyrektor ZSZ nr 1 nagrodziła Aliaksandra Tsikavetsa (4te), Pawła Cieplińskiego i Adama Piłata (4tl), Kacpra Pioterczaka i Natalię Zarytską (4ti) oraz Wojciecha Piechowiaka (4tk). 

 

Podziękowania otrzymali także najlepsi sportowcy szkoły i uczniowie wyróżniający się w pracy Samorządu Uczniowskiego.

 

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na spotkania w klasach, rozdanie świadectw i pożegnanie z wychowawcami oraz koleżankami i kolegami. Nie obyło się bez wspomnień i wzruszeń, radość i euforia mieszały się z nostalgią i smutkiem, w niejednym oku zakręciła się łza.

 

Zakończenie roku szkolnego maturzystów było dużym przeżyciem dla nich samych i całej społeczności szkolnej.

 

 

/Teresa Kowalska/

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Już za trzy tygodnie rozpoczną się wypłaty czternastej emerytury. Nie trzeba składać żadnego wniosku, świ...
źródło: WOT
Główne zalety bycia żołnierzem 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej to szerokie możliwości ks...
Fot Policja Lu
Na wodzie i na lądzie trwają szeroko zakrojone poszukiwania 20-letniego Szymona Masarskiego, któ...
Fot. Czytelnik
W poniedziałek pierwszego sierpnia na trasie między Dęblinem a Rykami (przez Stawy) doszło do pożaru samo...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Oferuję Dyplomy magisterskie, licencjacki, inżynierski, matura, szkoły zawodowe
Wystawiamy dyplomy i świadectwa, Matura w nowej formule, Matura w starej formule, Świadectwo liceum, Świadectwo technikum, Ś...
Szczegóły ogłoszenia

Stoły betonowe do gier na zewnątrz
Przedstawiamy Państwu stół betonowy do tenisa stołowego. Blat o grubości 80mm z kruszywem ozdobnym wykonany z wibrowanego beton...
Szczegóły ogłoszenia

Pracownicy - Leasing Pracowników
Firma RV Group Poland sp. z o. o. z siedzibą w Wadowicach i działem we Wrocławiu oferuje Państwu współpracę w zakresie outsourci...
Szczegóły ogłoszenia

Oferta pożyczki między osobami fizycznymi
Poszukujesz kredytu na wznowienie działalności po pandemii lub na realizację projektu lub potrzebujesz pieniędzy z innych powodó...
Szczegóły ogłoszenia

What Are Private Keys And Why Are They Important?
• Generate private key from bitcoin address online • bitcoin private key recovery tool • Recover bitcoin wallet with private...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook