Dzisiaj jest poniedziałek, 06 grudnia 2021 r., 340 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka
[Wideo, zdjęcia] Po raz pierwszy w powiecie! Niezwykły koncert religijny "Mocni - miłosierni. Razem możemy więcej!"
Dodał: EdytaD, 24-12-2015 12:08, odsłon: 9797
Fot. Adrianna Jarosz
Fot. Adrianna Jarosz

Koncert "Mocni - Miłosierni! Razem możemy więcej!" odbył się 19 grudnia i rozpoczął się kilka minut po godzinie 13.00. Różnił się od zwykłych koncertów i w takim stylu został zorganizowany po raz pierwszy w regionie. Miał charakter religijny, a intencją organizatorów było przybliżyć społeczności, która przybyła na koncert miłość jaką są obdarowani przez Boga oraz wprowadzić w świąteczny nastrój, a przy okazji wspomóc chorego na padaczkę lekooporną Kajtka Krygrowskiego. Dochód z koncertu w całości zasilił konto Kajtka.

 

 

Pierwotnie organizatorzy mieli w planach zorganizować tylko konferencję wraz z małym koncertem religijnym. Podczas planowania scenariusza zrodziło się mnóstwo nowych pomysłów i niespodzianek. Przyjemne z pożytecznym? Dlaczego nie? Pomysł połączenia religijnego koncertu z konferencją zamienił się w koncert charytatywny, podczas którego organizatorom udało się zebrać 4 852,44 zł.


Poprowadzona konferencja przez doktor socjologii Dagmarę Jarosz, która obecnie przechodzi nauczanie drogą szkoły Nowej Ewangelizacji u Pallotynów w Lublinie dotyczyła miłości Boga do człowieka. Muzycznie organizatorzy wspierani byli przez zespół Better Life, gospel dziecięcy Niebiańskie Dzieci oraz duet Hubert Danasiewicz i Klaudia Gola oraz duże wsparcie mieli ze strony wolontariuszy, którzy do ostatniego dnia przed koncertem wyrażali chęć pomocy. 

 

 


Katarzyna Bryzek jedna z organizatorek koncertu, i współprowadząca audycję radiową "Wiara czyni cuda", zadbała aby zebranym na koncercie przedstawić Kajtka w inny niż do tej pory sposób. Kajetan ogólnie znany jest już z tego, że ma padaczkę lekooporną, pochodzi z Dęblina i potrzebuje pomocy aby wyjechać na diagnozę do niemieckiej kliniki.

 

 

 

Organizatorka wspomniała o Kajtku, jak o zwykłym małym chłopcu, który też kiedyś jeździł na rowerze, ma ulubione zabawki, czy jak brzmiało w jego dziecięcym języku słowo "kocham cię". Dowiedzieliśmy się również, kiedy Kajtek "postawił" się swojej mamie oraz mogliśmy obejrzeć filmik z archiwum domowego jak Kajtek grał na gitarze.

 


 


Małgorzata Jońska wręczyła na ręce mamy niepodziankę dla Kajtka od innego chłopca, który kiedy dowiedział się o Kajtku narysował kilka obrazków, aby wywołały uśmiech na ustach Kajtka.


Przed koncertem zostało przygotowanych kilka stanowisk, na których można było zakupić losy, nabyć cegiełki, zjeść kawałek ciasta czy grochówkę. Można było zrobić sobie też zdjęcia z Olafem, Reniferem, Sercem i Rozumem czy kolorowym Klaunem.

 


Dzięki sponsorom i ludziom dobrej woli udało się również zorganizować małą licytację, którą poprowadził Dariusz Gołąb.


Na koniec koncertu odbyło się losowanie nagrody głównej, którą ufundował Janusz Włoszczak - Power Bud, a wylosował Dariusz Gołąb. Nagrodą główną był tablet Lenovo.


- "Wiecie co? Ja wiedziałem, że dziś nagroda główna będzie moja. Ja wiedziałem też, że od razu wróci ona do Kajtka. Przekazuję ją mamie Kajtka" - powiedział Dariusz Gołąb odbierając nagrodę i od razu przekazał na ręce Anny Krygrowskiej.

 


Finalną niespodzianką była piosenka napisana przez Adriannę Jarosz we współpracy z Hubertem Danasiewiczem pt "Kajtek".


Chęć niesienia pomocy okazała się silniejsza i jak zapewniają organizatorzy na koncercie dla Kajtka nie poprzestaną.

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Było cudnie:)Cieszę się ,że dane mi było tam być i spotkać takich Ludzi:)Dzięki:)
03-01-2016, 18:40:09
+ 1
0
odpowiedz

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Producent materacy Materace z Gór
Jesteśmy znanym producentem materacy do spania. Nasze materaceprodukowane są z wysokiej jakości surowców pochodzących z Polski i...
Szczegóły ogłoszenia

Nowe rozwiązanie online w nauce niemieckiego dla dorosłych
Jeśli nie masz zbyt dużo czasu wolnego, jesteś dorosła i MUSISZ mówićpo niemiecku, to czytaj dalej.Uczyłaś się lub uczysz niemie...
Szczegóły ogłoszenia

Grafik praca zdalna dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności
Nasz team stale rośnie w siłę i tym razem poszukujemy ambitnej osoby, która zaskoczy nas swoją kreatywnością graficzną. Jeśli po...
Szczegóły ogłoszenia

Znajdź Pracę z Werbeo.pl
Znajdź Pracę z Werbeo.pl Szukasz stabilnego zatrudnienia? Posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności i szukasz pracy?...
Szczegóły ogłoszenia

Potrzebujesz motywacji? Skuteczny angielski dla dorosłych
Witaj,mam na imię Joanna i chcę nauczyć Cię sprawnegoi praktycznego posługiwania się językiem angielskim.Od dłuższego czasu uczę...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook