Dzisiaj jest wtorek, 05 grudnia 2023 r., 339 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Lubelski zaprasza na akcję uporządkowania i udekorowania mogił żołnierzy podziemia niepodległościowego na lubelskich nekropoliach.

 

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 29 października 2023 roku w Lublinie. Start wydarzenia o godzinie 11.00 na cmentarzu przy ul. Unickiej – przed główną bramą prowadzącą do kaplicy cmentarnej, wejście od ul. gen. Władysława Andersa.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 245

W czwartek 19 października Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała spotkanie dla dzieci z Panem Mirosławem Czarnym.

 

Do biblioteki przybyły maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Dęblinie.


Pan Mirosław jest czytelnikiem biblioteki, członkiem Dyskusyjnego Klubu Książki oraz grupy poetyckiej. 

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 283

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców naszego miasta oraz w trosce o ich bezpieczeństwo w dniu 1 listopada bieżącego roku uruchomione zostaną bezpłatne dodatkowe kursy autobusu MZK – Puławy linia nr 31.

 

Autobus będzie kursował według załączonego rozkładu jazdy.kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 356

W Dęblinie 22 października 2023 r. (niedziela), w 45. rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II, odbędą się II obchody Uroczystości Patrona Dęblina Świętego Jana Pawła II. Do udziału osobistego lub duchowego – z powodu choroby i innych ważnych okoliczności, w tym corocznym święcie, zaprasza wszystkich mieszkańców Dęblina i innych miast Polski, parafia pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie, Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Miejski Dom Kultury w Dęblinie, Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej oraz Koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Rykach im. Majora Mariana Bernaciaka „Orlika”.

 

W najbliższą niedzielę przypada też liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, rozpoczynające w całym Kościele Tydzień Misyjny, w którym będziemy się w modlić w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich.

 

Będziemy prosić Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które zagubiły wiarę, albo dotąd nie poznały Boga.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 582

W środę, 18 października 2023 roku, odbyły się konsultacje społeczne związane z projektem Szlaku Turystycznego "Blue Valley", który ma przebiegać przez malownicze miasto Dęblin.

 

Spotkanie miało miejsce w sali nr 1 Urzędu Miasta Dęblin.

 

To ważne wydarzenie zgromadziło wielu mieszkańców oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem turystyki w regionie.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 440

Już w najbliższą sobotę (21.10.2023) o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim w Dęblinie podopieczni trenera Cezarego Adamskiego będą mierzyć się w kolejnym ligowym spotkaniu z zespołem Polesie Kock‼

 

Drużyna z Kocka zajmuje obecnie 12 miejsce z dorobkiem dwunastu punktów.

 

Przy wejściu na obiekt od strony targowiska miejskiego będą rozprowadzane bilety wstępu na spotkanie w cenie 5 złoty - wszystkie środki są przeznaczone na rozwój naszego klubu - zwycięzca szczęśliwego numerku otrzyma gadżet klubowy.kategoria: Top,Aktualności, Sport, Miasto Dęblin, odsłon: 331

W dniu 13 października 2023r. w Szkole Podstawowej nr 4 odbyły się uroczyste obchody Dnia  Edukacji Narodowej w Dęblinie.

 

Z tej okazji dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie, przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz instytucji stacjonujących na terenie miasta i nie tylko, spotkali się w Szkole Podstawowej nr 4 im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego, by docenić i nagrodzić osoby najbardziej zaangażowane w życie dęblińskiej oświaty. 

 

Podczas miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej, Szkoła Podstawowa nr 4 w Dęblinie obchodziła również swój 55. jubileusz. kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 531

W Dęblinie 19 października 2023 r. (czwartek), w 39. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki – męczennika okresu komunizmu, kapelana „Solidarności”, odbędą się II Dęblińskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Duchownych Niezłomnych.


Na to coroczne święto państwowe – bez dnia wolnego od pracy, zaprasza parafia pw. Świętego Piusa V Papieża, Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Rykach im. Majora Mariana Bernaciaka „Orlika” oraz Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej.

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 584

W czwartek, 12 października w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział nauczyciele, pracownicy, rodzice i uczniowie szkoły.

 

Dyrektor szkoły Joanna Pardo powitała wszystkich zebranych i odczytała list od Burmistrz Dęblina Beaty Siedleckiej, która życzyła wszystkim pracownikom ZSO, sukcesów zawodowych, satysfakcji z wykonywanej pracy, dużo zdrowia i spełnienia marzeń.

 

W imieniu Rady Rodziców głos zabrała Agnieszka Bigoraj, składając na ręce dyrekcji kwiaty i podziękowania za nauczanie oraz wychowanie dzieci i młodzieży. Życzenia i kwiaty dla pedagogów złożyli również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

 W jesienne przedpołudnie 12 października na ulicach centrum Dęblina odbyła się gra miejska "Dęblin- tropami miejsc pamięci", w której uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. F. Kleeberga w Dęblinie.

 

Byli to przedstawiciele trzech klas trzecich technikum.

 

Celem gry było odnaleźć i skompletować informacje o miejscach pamięci naszego miasta. Gra miejska, została zorganizowana przez bibliotekę w ramach Nocy Bibliotek 2023, która w tym roku była obchodzona pod hasłem „Absurd nie czytać”.

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 301

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Sklep Włoska Oliwa z Oliwek Extra Virgin tel. 509 130 018
Włoski Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin tel. 509 130 018 Oczywiście! Oliwa z oliwek Frantoi Cutrera to prawdziwy klejnot ś...
Szczegóły ogłoszenia

LUNA HAUS - Całoroczne Domy Rekreacyjne na Mazurach
Całoroczne domy letniskowe do wynajęcia na Mazurach, najpiękniejszym zakątku Polski.Mówią, że jak sobie pościelisz, tak się wyśp...
Szczegóły ogłoszenia

Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin Frantoi Cutrera Warszawa Pieskowa Skała 3
Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin Frantoi Cutrera Warszawa Pieskowa Skała 3 tel. 509 130 018 Zapraszamy do naszego sklepu, gdzi...
Szczegóły ogłoszenia

EKO GRA XXL EKOMANIA dla DZIECI do skakania, nauki i zabawy od KangurGra.pl
Ekologiczne, gry wielkoformatowe XXL dla dzieci do nauki, zabawy i skakania od KangurGra.pl to eko edukacja i pomoc dydaktyczna ...
Szczegóły ogłoszenia

Adwokat kościelny, unieważnienie małżeństw, rozwód kościelny
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa dla Osób w kraju...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook