Dzisiaj jest środa, 23 czerwca 2021 r., 174 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka Dęblin1

We wtorek, 25 maja br. żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej wyruszyli na II Rajd Motocyklowy Weteranów. Odwiedzą groby poległych kolegów na Lubelszczyźnie.

 

Ponad 20 żołnierzy – motocyklistów z 2 LBOT oraz wojsk operacyjnych z województwa lubelskiego wyruszyło, aby odwiedzić groby swoich kolegów, zapalić symboliczne znicze i oddać hołd tym, którzy polegli na misjach w Iraku, Afganistanie, czy Syrii.

 

Lubelscy Terytorialsi wzięli udział w tym przedsięwzięciu już po raz drugi. Warto dodać, że w szeregach Lubelskiej Brygady OT służy kilkunastu weteranów i uczestników misji zagranicznych.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 283

Mamy sukces! Reprezentanci Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie perfekcyjnie wykorzystali swoje dziesięć minut na IV edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo - Technicznej „Transport Kolejowy 2021 Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość” organizowanej przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego.

 

Śmiało i bez kompleksów przedstawili przygotowany przez siebie referat, ilustrując wypowiedź prezentacją multimedialną, rzeczowo i spokojnie odpowiadali również na pytania, które po ich wystąpieniu zadawali członkowie Jury.

 

Za swoją pracę otrzymali wyróżnienie Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego w Warszawie.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZ nr 1 Dęblin, odsłon: 284
Fot. ZSZ nr2

Trzecia w tym roku szkolnym 20-osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie rozpoczęła czterotygodniowe zagraniczne praktyki zawodowe w Hiszpanii.

 

Wyjazd realizowany jest w ramach projektu „Europejski wymiar praktyk zawodowych w ZSZ nr 2 w Dęblinie” finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

 

W praktykach zagranicznych w Torremolinos i Maladze biorą udział uczniowie kształcący się w zawodach: technik reklamy, technik hotelarstwa i technik ekonomista. Przed nami cztery tygodnie pracy, zdobywania umiejętności zawodowych, a także wymiany kulturowej.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, odsłon: 156

Hasłem tegorocznego Tygodnia Bibliotek 2021 było „Znajdziesz mnie w bibliotece”

 

Tydzień Bibliotek, jest to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie, jakości życia, edukacji oraz zwiększanie znaczenia zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką różnorakich kręgów społeczeństwa.

 

Akcja odbywa się zawsze w maju, a imprezy rozpoczynają się 8 maja – w Dniu Bibliotekarza, w co włączają się wszystkie biblioteki w Polsce.

 

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 184
Fot. Kamil Krypski

W dniu 16 maja br. odbyło się uroczyste ogłoszenie nadania patronatu Św. Jana Pawła II miastu Dęblin. Cała uroczystość odbyła się w Parafii pw. Piusa V Papieża w Dęblinie i w jej obrębie.

 

O godzinie 16:30 Ks. Mariusz Stolarczyk wraz podchorążymi Lotniczej Akademii Wojskowej trzymając Relikwie Św. Jana Pawła II-go, oczekują na skrzyżowaniu ul. Słowackiego i ul. Ks. Hładuniaka na przybycie procesji.

 

W tym czasie ze świątyni Piusa V Papieża wyrusza procesja odmawiając różaniec.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 610

W sobotę 15 maja 2021 roku uczestniczący w zagranicznych praktykach w Sevilli w ramach programu Erasmus+ uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie kształcący się w zawodach technik: reklamy, organizacji reklamy, rachunkowości oraz hotelarstwa w ramach poznawania kultury i historii Hiszpanii uczestniczyli w wycieczce do Kordoby.

 

 

Plan wycieczki obejmował zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta oraz udział w wydarzeniu kulturalnym Festival de los Patios.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, odsłon: 238

Za kilka tygodni wakacje, ale już dziś Terytorialsi zapraszają by spędzić je aktywnie i w mundurze.

 

W tym celu 2 Lubelska Brygada OT przygotowała specjalną edycję szkolenia podstawowego, dedykowanego głównie uczniom, studentom oraz nauczycielom na Lubelszczyźnie.kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 255

Działka nr ew.4057/6 przy ul.15 PP Wilków, na której zlokalizowane jest tymczasowe targowisko była przeznaczona w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod usługi sportowe.

 

W dniu 27 września 2012r. Rada Miasta, kiedy Burmistrzem był Stanisław Włodarczyk, podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do opracowania studium ukierunkowania i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Dęblin, które zostało uchwalone w dniu 20 lutego 2015r.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 1880

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek w czwartkowe popołudnie burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka osobiście i w imieniu przewodniczącego Rady Miasta Dęblin Macieja Krygrowskiego przekazała wszystkim pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej serdeczne życzenia, gratulacje i wyrazy uznania za wykonywaną pracę na rzecz rozpowszechniania czytelnictwa.

 

Miłym akcentem były wręczone róże i list z życzeniami okolicznościowymi. 

 kategoria: Top, Aktualności, Kultura, dodano: 19-05-2021 14:12

17 maja 2021 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Dęblinie odbyło się szkolenie Rady Pedagogicznej pt. ,,Masaż Shantala jako jedna z metod wspomagających rozwój dziecka”, przeprowadzone przez Ewę Laszczewską i  Kingę Dąbek- nauczycielki/specjalistki zatrudnione w placówce.kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 271

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Szybkie i wygodne pożyczki
Witam, czy potrzebujesz pożyczki? Czy jesteś przedsiębiorcą? Czy jesteś w trudnej sytuacji finansowej? A może potrzebujesz pieni...
Szczegóły ogłoszenia

Szkolenie online Pracownik administracyjno - biurowy z zaświadczeniem MEN i certyfikatem
Niepubliczne Centrum Kształcenia Ustawicznego SPD SZKOLENIA Zapraszamy do wzięcia udziału w kursie online \"Pracownik adminis...
Szczegóły ogłoszenia

Wysokiej klasy PELLET PREMIUM
Posiadamy na sprzedaż wysokiej klasy PELLET PREMIUM *To najlepszy wybór dla twojego domu* -Pellet PREMIUM 19,5MJ/KG (0.7 p...
Szczegóły ogłoszenia

Jest renomowanym pożyczkodawcą.
Cześć. Nazywam się Anna Weichhaus z Warszawy. Otrzymałem pożyczkę biznesową w wysokości 25 000 000 zł od pani Pameli Rosa Flores...
Szczegóły ogłoszenia

HVK!!!NOWOŚĆ 2021!!!Maszyna do Papierosów/Nabijarka do Gilz
-Witam Mam do sprzedania absolutną nowość Maszynę pneumatyczno-elektryczną "HVK" Jest to nowy producent maszyn na rynku...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook