Dzisiaj jest niedziela, 23 stycznia 2022 r., 23 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka 1
Zagraniczne praktyki zawodowe uczniów ZSZ nr 2 w Dęblinie
Dodał: admin, 09-11-2021 12:47, odsłon: 277

Od dwóch tygodni 27 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie odbywa praktyki zawodowe w portugalskich przedsiębiorstwach zgodnie ze swoim kierunkiem kształcenia w ramach projektu „Europejskie standardy kształcenia zawodowego ZSZ nr 2 w Dęblinie” realizowanego w ramach programu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego ze środków PO WER.

Dla wielu z nas jest to pierwszy zagraniczny wyjazd i spotkanie z nową kulturą.

 

Amelia Chmielewska – kształci się w zawodzie technik hotelarstwa, pracuje w trzygwiazdkowym hotelu „Bway Guest House” malowniczo położonym nad rzeką Cavado River w Barcelos.

 

„Moja praca polega głównie na przygotowywaniu jednostki mieszkalnej do przyjęcia gości. Już teraz mogę powiedzieć, że u mnie w pracy jest super, wszyscy są bardzo mili. Pracy jest dużo, ale to dobrze bo mogę się więcej nauczyć. Bardzo ważne jest dla mnie to, że mogę doskonalić zdobyte podczas nauki w szkole umiejętności zawodowe.”

 

Mateusz Jaworski, Bartek Michalak – technik reklamy, praktykę odbywają w firmie „Vector Digital” w miejscowości Sequeria.

 

„Vector Digital to firma reklamowa zajmująca się wytwarzaniem m.in. gadżetów reklamowych. Pozwala nam to podpatrzeć jak w praktyce wygląda współpraca między firmą, a jej kontrahentami i klientami. Okres przedświąteczny zaczyna się w Portugalii bardzo wcześnie i właśnie na niego trafiliśmy. Naszym obowiązkiem jest głównie projektowanie i wykonywanie produktów reklamowych związanych ze świętami, folderów i ulotek reklamowych.”

 

Katarzyna Wojewódka i Marceli Kozicki kształcą się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, odbywają praktykę w firmie „Impetus” w Barqueiros.

 

Firma, w której odbywamy praktykę zawodową to duży zakład produkcyjny. My pracujemy w „ zakładowej” kuchni i przygotowujemy posiłki dla licznej załogi firmy. To co przypadło nam od razu do gustu to ludzie, którzy wtajemniczają nas w niuanse pracy w tak dużej kuchni. Wszyscy są bardzo mili. Głównie przygotowujemy potrawy kuchni portugalskiej.”

 

Aleksandra Filipek, Michał Piątek z 3TH4 – technik hotelarstwa

odbywają praktykę zawodową w hotelu „Quinta de Santa Comba” w miejscowości Várzea.

 

„Pod czujnym okiem właścicieli hotelu poznajemy ten biznes od podszewki. Quinta de Santa Comba to piękny obiekt noclegowy. Pomagamy przy organizacji posiłków dla gości, zajmujemy się utrzymaniem porządku w pokojach hotelowych oraz przygotowujemy je dla nowych gości. Dzięki przyjaznej atmosferze w pracy dzień praktyk mija szybko i mamy wciąż wiele energii na nowe wyzwania.”

 

Karina Ciesielska i Natalia Gawryjołek kształcące się w zawodzie technik rachunkowości odbywają praktykę w przedsiębiorstwie „Vila Work” w Barcelos.

 

„Atmosfera w firmie jest bardzo przyjazna i czujemy się tam tak jak w domu. Nasi opiekunowie są bardzo cierpliwi w tłumaczeniu nam tajników księgowości. Na razie wykonujemy proste czynności jak np. segregowanie dokumentów księgowych. Przy okazji uczymy się języka portugalskiego.”

 

Przed nami kolejne tygodnie w pięknej Portugalii. Z każdym dniem nabieramy więcej pewności siebie szczególnie w komunikowaniu się ze współpracownikami w języku angielskim. Poznajemy kulturę Portugalii i zwyczaje jej mieszkańców.

Praca w zagranicznym przedsiębiorstwie, znajomość języków obcych, a także umiejętności organizacyjne, otwartość, zdolności adaptacyjne oraz pewność siebie, które rozwijamy dzięki udziałowi w projekcie będzie naszym atutem w poszukiwaniu pierwszej pracy.

 

 

/Barcelos, 06.11.2021 r., Kamil Strzelecki, Mikołaj Majek/

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Wraz z kinem Sybilla w Puławach przygotowaliśmy dla Was jedno pojedyncze zaproszenie na dowolny seans&nbs...
Już 24 lutego do Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zawita zespół Old Breakout z w...
Przed nami jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po rocznej przerwie spowodowane...
Niepowtarzalna okazaja zobaczyć Twierdzę Dęblin od wewnątrz z przewodnikiem.   19 lutego o godz. 9...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Ferie w domu na Mazurach jak w górach!
Mazury to atrakcyjne miejsce wypoczynku przez cały rok, zwłaszcza gdy wybierze się tak wyposażone domy jak nasze. Zima zaś p...
Szczegóły ogłoszenia

Zarabiaj z nami w BetterStyle
W BetterStyle otrzymujesz korzyści już od pierwszego zamówienia. Możesz po prostu taniej kupować produkty dla siebie, łatwo za...
Szczegóły ogłoszenia

Skup Vw Sharan Seat Alhambra Tylko 2.0 Benzyna Gotówka
PILNIE KUPIĘ WYMIENIONE AUTA W KAŻDYM STANIE : VW SHARAN ,SEAT ALHAMBRA 2.0 BENZYNA NISSAN ALMERA N15SEDAN ,HATCHBACK 5 ...
Szczegóły ogłoszenia

Kup tabletki cyjankowe, proszek i płyn online, nie wymaga licencji!
E-MAIL:chemicalcity9@gmail.com Wiarygodni producenci i dostawcy cyjanku potasu, sprzedajemy 99,8% czystego KCN (cyjanku potasu) ...
Szczegóły ogłoszenia

Zestaw mebli ogrodowych z technorattanu - Tokio - wysoka jakość, nowoczesny wzór
Zestaw mebli ogrodowych z technorattanu - Tokio - wysoka jakość, nowoczesny wzór Zapraszamy do kierowania zapytań ofertowyc...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook