Dzisiaj jest poniedziałek, 08 sierpnia 2022 r., 220 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Wzmożone kontrole drogowe na lubelszczyźnie. Akcja policyjna "Znicz 2013" trwa.
Dodał: EdytaD, 03-11-2013 18:26, odsłon: 2326

Policjanci apelują o bezpieczna i rozważną jazde podczas powrotu do domu z listopadowego weekendu. Wzmożonych kontroli drogowych mogą spodziewać się dzisiaj kierowcy na drogach lubelszczyzny.

To czy dojedziemy bezpiecznie do domu w dużej mierze zależy od nas samych: kierowców i pieszych. Nad bezpieczeństwem kierowców czuwać będą policjanci. Kierowcy, którzy wyruszyli w podróż musza liczyć się ze wzmożonymi kontrolami.

 

Od 31 października do 2 listopada na drogach naszego województwa doszło 7 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a sześć odniosło obrażenia. Policja odnotowała również 170 kolizji drogowych, zatrzymanych zostało 71 kierujących w stanie nietrzeźwym. Natomiast dzisiejsza doba dla policjantów rozpoczęła się tragicznie. W powiecie łukowskim zginął 24 letni mężczyzna potrącony przez kierującego volkswagenem.

 

Funkcjonariusze będą sprawdzać czy kierujący stosują prędkość swoich pojazdów z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego oraz czy mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są bezpiecznie w fotelikach bądź na podkładkach. Swoją uwagę będą również zwracać na stan techniczny pojazdów, jak również stan trzeźwości kierujących.

 

Osoby piesze muszą pamiętać, że dla chodnik jest ruchem wyznaczonym specjalnie dla nich, jeśli jednak w niektórych miejscach zabraknie chodnika, piesi muszą pamietać aby korzystać z lewego pobocza drogi. Niebezpiecznym elementem jest gwałtowne wejście na jezdnię, także zza pojazdu, przebieganie lub przekraczanie jej w miejscu niedozwolonym, moze zakończyć się tragicznie.

 

Należy pamiętać, że jazda z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu to wykroczenia, które są regularnie popełniane przez kierowców. Niestety tym samym przyczyniają się do wzrostu liczby wypadków i kolizji drogowych.

 

Dodatkowo brawura, brak wyobraźni oraz brak zapiętych pasów bezpieczeństwa również są nieodłącznym elementem niewłaściwego zachowania podczas jazdy.

 

Życzymy zatem bezpiecznych powrotów do domu.

 

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Już za trzy tygodnie rozpoczną się wypłaty czternastej emerytury. Nie trzeba składać żadnego wniosku, świ...
źródło: WOT
Główne zalety bycia żołnierzem 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej to szerokie możliwości ks...
Fot Policja Lu
Na wodzie i na lądzie trwają szeroko zakrojone poszukiwania 20-letniego Szymona Masarskiego, któ...
Fot. Czytelnik
W poniedziałek pierwszego sierpnia na trasie między Dęblinem a Rykami (przez Stawy) doszło do pożaru samo...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Oferuję Dyplomy magisterskie, licencjacki, inżynierski, matura, szkoły zawodowe
Wystawiamy dyplomy i świadectwa, Matura w nowej formule, Matura w starej formule, Świadectwo liceum, Świadectwo technikum, Ś...
Szczegóły ogłoszenia

Stoły betonowe do gier na zewnątrz
Przedstawiamy Państwu stół betonowy do tenisa stołowego. Blat o grubości 80mm z kruszywem ozdobnym wykonany z wibrowanego beton...
Szczegóły ogłoszenia

Pracownicy - Leasing Pracowników
Firma RV Group Poland sp. z o. o. z siedzibą w Wadowicach i działem we Wrocławiu oferuje Państwu współpracę w zakresie outsourci...
Szczegóły ogłoszenia

Oferta pożyczki między osobami fizycznymi
Poszukujesz kredytu na wznowienie działalności po pandemii lub na realizację projektu lub potrzebujesz pieniędzy z innych powodó...
Szczegóły ogłoszenia

What Are Private Keys And Why Are They Important?
• Generate private key from bitcoin address online • bitcoin private key recovery tool • Recover bitcoin wallet with private...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook