Dzisiaj jest środa, 23 czerwca 2021 r., 174 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka Dęblin1
Uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie poznają Andaluzję
Dodał: admin, 26-04-2021 15:53, odsłon: 97

Nie tylko podróżowanie samolotem z kraju do kraju w czasach pandemii Covid-19 przedstawia sobą dodatkowe trudności.

 

W trakcie pobytu w Hiszpanii uczniowie ZSZ nr 2 musieli dostosować się do lokalnych ograniczeń w przemieszczaniu się z prowincji do prowincji.

 

Oznacza to, że mogli eksplorować wyłącznie okolice Sewilli. Na szczęście nie tylko miasto robi wielkie wrażenie. Przyległe tereny oferują wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia.

 

W sobotę 17 kwietnia uczestniczący w zagranicznych praktykach w ramach programu Erasmus+ uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie kształcący się w zawodach technik: ekonomista, reklamy, rachunkowości, żywienia i usług gastronomicznych oraz hotelarstwa odbyli jednodniową wycieczkę w góry Sierra Norte de Sevilla. Samo pasmo górskie nie jest zbyt wysokie, bo nie przekracza 1000m n.p.m., ale oferuje kilka ciekawych atrakcji. Jedną z nich jest Cerro del Hierro czyli góra żelaza. Jest to malownicza formacja skalna, powstała wskutek działań przyrody ale i człowieka gdyż jest to miejsce, w którym od starożytności ludzie wydobywali rudę żelaza. Stąd charakterystyczny krajobraz pełen skał o rdzawej barwie i ziemia o niezwykłym czerwonawym zabarwieniu. Odbyliśmy spacer pośród tych niezwykłych skał i zapuściliśmy się do jednego z tuneli. Była okazja do wykonania pięknych zdjęć i obowiązkowej fotografii grupowej.

 

Pokryte korkowym dębem wzgórza kryły ekscytującą niespodziankę, która szczególnie przypadła do gustu młodzieży. Wielu emocji dostarczyła wszystkim wizyta w parku linowym pełnym trudnych przejść, zjazdów na tyrolkach, asekurowanych wspinaczek po drzewach i skoków na linach.

 

Następnego dnia w niedzielę, już w Sewilli, grupa udała się na wizytę do jednej z charakterystycznych atrakcji miasta jaką jest Metropol Parasol zwany też Las Setas. Na jednym z centralnych placów miasta znajduje się konstrukcja przywodząca niektórym na myśl kształty rosnących obok siebie grzybów. Jest to ażurowa budowla, podobno największa na świecie wykonana z drewna, która znajdującym się na dole dostarcza cienia, a tym którzy wjadą na górę i przejdą się przebiegającą górą kładką zapierających dech w piersiach widoków na całe miasto. W podziemiach budowli można przyjrzeć się natomiast reliktom starożytnej historii miasta podziwiając archeologiczną odkrywkę przygotowaną do ekspozycji.

 

Spacer ciasnymi uliczkami śródmieścia, starej dzielnicy żydowskiej oraz wizyta na majestatycznym Placu Hiszpańskim były końcowym akcentem pełnego wrażeń dnia.

 

Weekend uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie przebywających na zagranicznych praktykach w Hiszpanii trzeba uznać za udany. Udało nam się połączyć spędzanie czasu na łonie przyrody z ciekawymi dla nas aspektami kulturowymi, których znowu doświadczyliśmy odwiedzając historyczne centrum Sewilli.

 

 

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fontanna zlokalizowana w parku przed Urzędem Miasta została wybudowana podczas kadencji burmistrza Stanis...
KPP RYKI
Dzięki szybkiej reakcji dęblińskich policjantów doszło do zatrzymania 35-latka, który minio...
KPP RYKI
Funkcjonariusze z ryckiej komendy wyjaśniają okoliczności potrącenia 13-letniego rowerzysty.   Ze...
W dniach od 4 do 6 czerwca 32 Drużyna Harcerska przy Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie udała się na coro...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Szybkie i wygodne pożyczki
Witam, czy potrzebujesz pożyczki? Czy jesteś przedsiębiorcą? Czy jesteś w trudnej sytuacji finansowej? A może potrzebujesz pieni...
Szczegóły ogłoszenia

Szkolenie online Pracownik administracyjno - biurowy z zaświadczeniem MEN i certyfikatem
Niepubliczne Centrum Kształcenia Ustawicznego SPD SZKOLENIA Zapraszamy do wzięcia udziału w kursie online \"Pracownik adminis...
Szczegóły ogłoszenia

Wysokiej klasy PELLET PREMIUM
Posiadamy na sprzedaż wysokiej klasy PELLET PREMIUM *To najlepszy wybór dla twojego domu* -Pellet PREMIUM 19,5MJ/KG (0.7 p...
Szczegóły ogłoszenia

Jest renomowanym pożyczkodawcą.
Cześć. Nazywam się Anna Weichhaus z Warszawy. Otrzymałem pożyczkę biznesową w wysokości 25 000 000 zł od pani Pameli Rosa Flores...
Szczegóły ogłoszenia

HVK!!!NOWOŚĆ 2021!!!Maszyna do Papierosów/Nabijarka do Gilz
-Witam Mam do sprzedania absolutną nowość Maszynę pneumatyczno-elektryczną "HVK" Jest to nowy producent maszyn na rynku...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook