Dzisiaj jest niedziela, 23 stycznia 2022 r., 23 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka 1
Służba w płomieniach
Dodał: EdytaD, 10-09-2013 13:23, odsłon: 2683


Każdy strażak w czasie akcji odpowiedzialny jest za ludzkie życie. Ich zawód powinien być w pierwszej kolejności pasją, a dopiero później sposobem zarabiania na życie. Zawód strażaka wiąże się z pomaganiem innym ludziom. Niekiedy zdarza się nawet tak, że poświęcają oni swoje własne życie tylko po to, aby uratować czyjeś. 

Często nie znają tych osób i nie mają pojęcia nawet o tym, czym się one zajmują i jakimi ludźmi są. Mimo tego ratują je i nie zwracają uwagi na to, że akcja jest niezwykle niebezpieczna i bardzo ryzykowna i przede wszystkim, że to oni sami mogą jej nie przeżyć.

 

Strażacy z KP PSP z Ryk oraz OSP Stężyca, OSP Brzeziny i OSP Pawłowice swojej pomocy m.in. udzielili 7 września w Stężycy przy ul. Zielonej, gdzie doszło do pożaru poszycia leśnego na powierzchni około 0,5 ha.

 

9 września również potrzebna była pomoc strażaków powiatu ryckiego, gdzie tuż po godzinie 08:00 w Brześcach gmina Stężyca doszło do pożaru kurnika.

Do działań gaśniczych zadysponowane zostały trzy zastępy strażaków z KP PSP w Rykach oraz OSP Brześce, OSP KSRG Stężyca, OSP KSRG Brzeziny, OSP KSRG Pawłowice i OSP KSRG Kłoczew. Łącznie do działań gaśniczych przystąpiło 41 strażaków.

 

W momencie przybycia pierwszych zastępów, pożarem objęta była połowa wnętrza kurnika wraz z częścią dachu. W części kurnika, nie objętej pożarem znajdowało się 36 tysięcy kurcząt. Właściciel odłączył prąd i gaz jeszcze przed przybyciem straży pożarnej.

 

Strażacy podczas działań gaśniczych podali wodę oraz pianę ciężką do wnętrza kurnika oraz na dach w celu ugaszenia ognia, następnie w aparatach ochrony dróg oddechowych przystąpili do przewietrzania budynku, w którym znajdowały się kurczęta.

 

Po całkowitym ugaszeniu pożaru strażacy przewietrzyli budynek oraz dogasili żarzące się resztki.

 

Jak informuje nas Oficer Prasowy KP PSP w Rykach, kpt. Jarosław Lasek przypuszczalną przyczyną powstania pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

 

 

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Wraz z kinem Sybilla w Puławach przygotowaliśmy dla Was jedno pojedyncze zaproszenie na dowolny seans&nbs...
Już 24 lutego do Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zawita zespół Old Breakout z w...
Przed nami jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po rocznej przerwie spowodowane...
Niepowtarzalna okazaja zobaczyć Twierdzę Dęblin od wewnątrz z przewodnikiem.   19 lutego o godz. 9...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Ferie w domu na Mazurach jak w górach!
Mazury to atrakcyjne miejsce wypoczynku przez cały rok, zwłaszcza gdy wybierze się tak wyposażone domy jak nasze. Zima zaś p...
Szczegóły ogłoszenia

Zarabiaj z nami w BetterStyle
W BetterStyle otrzymujesz korzyści już od pierwszego zamówienia. Możesz po prostu taniej kupować produkty dla siebie, łatwo za...
Szczegóły ogłoszenia

Skup Vw Sharan Seat Alhambra Tylko 2.0 Benzyna Gotówka
PILNIE KUPIĘ WYMIENIONE AUTA W KAŻDYM STANIE : VW SHARAN ,SEAT ALHAMBRA 2.0 BENZYNA NISSAN ALMERA N15SEDAN ,HATCHBACK 5 ...
Szczegóły ogłoszenia

Kup tabletki cyjankowe, proszek i płyn online, nie wymaga licencji!
E-MAIL:chemicalcity9@gmail.com Wiarygodni producenci i dostawcy cyjanku potasu, sprzedajemy 99,8% czystego KCN (cyjanku potasu) ...
Szczegóły ogłoszenia

Zestaw mebli ogrodowych z technorattanu - Tokio - wysoka jakość, nowoczesny wzór
Zestaw mebli ogrodowych z technorattanu - Tokio - wysoka jakość, nowoczesny wzór Zapraszamy do kierowania zapytań ofertowyc...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook